سم زدایی بدن
 
برای سم زدایی بدن نیازی به چشمه‌های آب معدنی یا درمان خاصی نیست؛ بلکه راه‌های ساده‌ای وجود دارند که به شما کمک می‌کنند از همیشه سرحال‌تر و سالم‌تر باشید. پس با ما همراه شوید تا با نکاتی مهم و ساده در این زمینه آشنا شویم.
 
نویسنده :دکتر دکتــر یــابـــــــ
14 اسفند 1395 - 23:20
بازدید ها: 145
تقویت چشم ها
 
چگونه چشم ها را تقویت کنیم؟ چگونه بینایی را بهبود ببخشیم؟ امروز به سراغ چشم ها و قوه ی بینایی خواهیم رفت تا به وسیله روش های علمی بتوانیم به هرچه بهتر شدن قدرت بینای شما کمک کنیم.
 
در این مقاله در قالب سه روش که هر کدام به روش های مرتبط تقسیم می شوند به شما به صورت مرحله به مرحله و تصویری آموزش خواهیم داد که چگونه می توانید بر روی قدرت بینایی خود اینبار تاثیر مثبت بگذارید. با ما همراه باشید.
 
نویسنده :دکتر ياب
30 مهر 1395 - 0:20
بازدید ها: 3474
واریس
 
خوشبختانه بیشتر افراد با بیماری واریس سیاهرگ‌ها یا همان واریس آشنایی دارند. بیش از ۴۰ میلیون نفر از آمریکایی‌ها به این بیماری مبتلا هستند. شریان‌ها خون را به کل بدن پمپ می‌کنند و سیاهرگ‌ها خون را دوباره به قلب باز می‌گردانند. برخی از مواقع سیاهرگ‌های بدن کار خود را به درستی انجام نمی‌دهند. اگر دریچه‌های یک طرفه در سیاهرگ‌ها به خوبی بسته نشود، خون درون آن جمع خواهد شد. همین امر نیز موجب متورم شدن سیاهرگ در قسمت‌هایی از بدن می‌شود. این تورم بیشتر در پاها رخ می‌دهد. واریس از نظر فیزیکی نیز بسیار دردناک است. این بیماری موجب تورم و درد می‌شود و با سندروم پای بی قرار نیز مرتبط است. در این مقاله قصد داریم روش‌های درمان واریس را بیان کنیم.
 
نویسنده :دکتر ياب
9 اردیبهشت 1395 - 15:6
بازدید ها: 5481
آجیل
 
مغزها، خشکبار یا آجیل، یکی از اجزای جدانشدنی، گران و البته دوست داشتنی مهمانی های عید نوروز ما ایرانی هاست.
 
شاید مقایسه بین انواع مغزها چندان درست نباشد، چرا که تقریبا تمام آنها دارای ارزش غذایی مشابهی هستند و همگی می توانند در حجم مساوی، مقادیر نسبتا برابری از منیزیم، سلنیوم، چربی های غیراشباع، منگز، روی، آهن و پروتئین را به بدن برسانند.
 
 با این حال، کم و زیاد شدن برخی از این ترکیب ها می تواند باعث خاص شدن یکی از آنها شود. در مطلب پیش رو، مواد مغذی هر یک از اجزای آجیل با یکدیگر مقایسه شده اند تا بتوان به یک رتبه بندی نسبی بین مغزها پرداخت.
نویسنده :دکتر ياب
7 فروردین 1395 - 14:10
بازدید ها: 6706
رفع مشکلات بیخوابی
 
دکتر سعید صانعی: اختلال در خواب شبانه می تواند حسابی برای ما دردسر ساز شود و آرامش مان را در طول روز از بین ببرد. بسیاری از تصادفات مرگ باری که در سطح جاده ها اتفاق می افتد، به دلیل خواب ناکافی است. هر فرد با توجه به نیاز بدنش باید خواب کافی در شب داشته باشد که در این خصوص بسیاری از پزشکان خواب کافی را هشت ساعت می دانند.
 
 بدن در صورت نداشتن خواب کافی شبانه با مشکلات زیادی مواجه و عملکرد مناسب مغز دچار مشکل می شود. افرادی که معمولا در شب به اندازه کافی نمی خوابند یا با اختلال خواب مواجه هستند، بیش از سایرین پرخاشگر خواهند شد و توانایی انجام کارهای روزانه خود را ندارند. ولی واقعا برای بی خوابی های شبانه چه کاری می توان انجام داد؟ «دکتر سعید صانعی» پزشک و مشاور درمان های گیاهی و طب سنتی، روش ها و درمان های گیاهی را به شما معرفی می کند تا بدون هیچ دغدغه ای بخوابید.
نویسنده :دکتر ياب
9 دی 1394 - 13:0
بازدید ها: 1589
آنفولانزا
 
حتما شنیده‌اید که آنفلوآنزای فصلی در چند روز گذشته، زمینه مرگ ‌بیش از 30 نفر از هموطنان را فراهم کرده است. براساس یافته‌های علمی، این ویروس در نیمکره شمالی زمین هر سال در این ایام فعال‌تر می‌شود و افراد مستعد را مبتلا می‌کند.
 بنابراین با استناد به پیش‌بینی مسئولان وزارت بهداشت، شیوع این بیماری فصلی طی هفته‌های آینده در سایر استان‌های کشور دور از انتظار نیست.
نویسنده :دکتر ياب
23 آذر 1394 - 12:6
بازدید ها: 964
خطرات وای فای
 

امروزه ما شاهد تحولات و رشد سریع وسایل الکترونیکی مخصوصاً ابزارهای ارتباطی هستیم که اگر از مضرات آن بگذریم بسیاری از مشکلات ما رفع کرده و باعث شده یک سری از کارها سریع‌تر و به‌آسانی قابل انجام شوند.

در بین ابزارات ارتباطی، یک نوع بی‌سیم و یا وای فای مورد استفاده قرار می‌گیرد که یکی از عواملی که باعث شد از خطرات امواج گوشی‌های همراه متمایز شود، استفاده از امواج رادیویی با طول‌موج بیشتر و یا به عبارتی امواج ضعیف است.
اما اخیراً بر اساس برسی ها و آزمایش‌ها انجام‌شده مشخص‌شده که این امواج ضعیف هم می‌توانند عاملی برای سرطان باشند و بر این اساس آژانس بین‌المللی سرطان، این امواج را در گروه عوامل احتمالاً سرطان‌زا طبقه‌بندی کرده است.
نویسنده :دکتر ياب
16 آبان 1394 - 23:47
بازدید ها: 968
گریه کردن
 
زمانی که یک کودک چشم به دنیا باز می‌کند، این آغاز شروع زندگی همراه با گریه و اشک ریختن است. اما مدتی بعد که این کودک بزرگ‌تر می‌شود گریه کردن کمی برای او سخت می‌شود به‌خصوص برای آقایان که سعی در جلوگیری از گریه و اشک ریختن می‌شوند و نمی‌دانند با جلوگیری از آن چه ضرری به خود می‌زنند.
در ادامه با دکتریاب همراه باشید تا از فواید مفیدی که گریه بر روح و جسم ما می‌گذارد آگاه شویم و هم‌چنین سعی کنیم جلوی گریه غیرارادی خود را نگیریم.
نویسنده :دکتر ياب
12 آبان 1394 - 0:5
بازدید ها: 879