کالری خوراکی های نوروزی
همیشه عید نوروز همراه با یک سری از خوراکی های خوشمزه است که همه ما از خوردن آن ها لذت می بریم و اکثرا به عنوان یک خوراکی تفریحی مورد استفاده قرار می گیرند. اما کسانی که به رژیم غذایی خود اهمیت می دهند و میخواهند همیشه اندامی مناسب داشته باشند باید مراقبت استفاده از این خوراکی های لذیذ باشند و سعی کنند به مقدار مناسب از این خوراکی های نوروزی استفاده کنند. در ادامه جدولی از کالری غذاها و خوراکی های معمول نوروزی قرار دادیم که شما می توانید متناسب با دریافت کالری روزانه، مقدار مناسبی از این خوراکی ها را انتخاب نمایید و بتوانید تا پایان تعطیلات نوروزی اندامی زیبا داشته باشید.
 
نویسنده :دکتر دکتــر یــابـــــــ
27 اسفند 1395 - 1:0
بازدید ها: 29
غذاهای کم اشتهایی
 
با اینکه احساس گرسنگی یکی از قسمت های جدا ناپذیر رژیم های کاهش وزن است اما غذاهایی وجود دارد که می توانید با خوردن آنها به کمتر شدن احساس گرسنگی کمک کنید.
 
نویسنده :دکتر دکتــر یــابـــــــ
27 اسفند 1395 - 0:29
بازدید ها: 54
خواص چای گل سرخ
 
چای یا دمنوش گل سرخ یک نوشیدنی معطر و فوق العاده با خواص مثال زدنی و پرخاصیت برای آن‌هایی است که علاقه مند به نوشیدنی‌های گرم هستند. گل سرخ یا همان گل محمدی نوعی گل رز است که در ایران به صورت گسترده کشت و استفاده می‌شود.
 
از این گل معطر و پرخاصیت در تهیه گلاب، مربا، عطر، به صورت پودر داخل ادویه‌ها، در ترکیب شیرینیجات و غیره استفاده می‌شود. گل محمدی طبیعت گرم دارد و برای تسکین اعصاب فوق العاده است. شما می‌توانید از این گلبرگ‌های خوش رنگ و معطر چای تهیه کرده و یک نوشیدنی صد درصد شرقی و آرامبخش تهیه کنید. پس بفرمایید یک فنجان سلامت و آرامش.
 
نویسنده :دکتر ياب
9 مهر 1395 - 13:1
بازدید ها: 2518
سبزی نعنا محبوب انبیا
 
امام صادق (ع) درباره‌ی ریحان فرموده: «ریحان سبزی انبیاست و در آن هشت خاصیت وجود داد: هضم کننده است، رگ‌ها را باز می‌کند، بازدم را خوشبو می‌کند، به بدن بوی خوش می‌بخشد،‌ اشتها‌آور است،‌ درد را از بدن بیرون می‌برد،‌ بدن را از جذام در امان نگه می دارد و چون وارد معده شود درد معده را به کلی از بین می‌برد.» امام کاظم(ع) نیز فرمود:‌ «ریحان مرض سل را از بین می‌برد»
 
 ریحان که به آن «شاهسپرغم» و «تازبو»‌ هم می‌گویند، اصالتاً بومی ایران و افغانستان است و در حدود 500 سال پیش از هند به اروپا برده شد. ریحان گیاهی بهاره و یک ساله است که در آب و هوای معتدل و گرم و مرطوب می‌روید و به سرما و یخبندان حساس است. طول آن به 20 تا 60 سانتی متر و گاهی تا یک متر هم می‌رسد. گل‌های ریحان در ماه‌های مرداد یا شهریور به رنگ سفید، قرمز یا صورتی به شکل خوشه در انتهای ساقه‌ی ریحان می‌شوند و پس از چندی از همین گل‌های تخم ریحان به دست می‌آید. این تخم،‌ سیاه و ریز است.
 
نویسنده :دکتر ياب
22 شهریور 1395 - 22:15
بازدید ها: 3900
گیاه دم اسبی
 
دم اسب از جمله گیاهان دارویی است که از قدیم در اروپا و چین بکار می‌رفته‌است. در فارسی به آن «دم اسبی»، «دم اسب» و «علف هفت بند» نیز می‌گویند. درکتب طب سنتی با نامهای «ذنب الخیل» و «ذنب الفرس» از آن نامبرده شده‌است. گیاه دم اسبی چون دارای مقدار زیادی سیلیس می‌باشد بنام سیلیس Silica نیز معروف است.
 
گیاه دم اسبی دو نوع ساقه هوایی دارد. ساقه‌ای که به رنگ قرمز است و در اوائل بهار ظاهر می‌شود و دیگری ساقه نازک که برنگ سبز بوده و بعد از آن رشد می‌کند و مصرف طبی دارد.
نویسنده :دکتر ياب
9 اردیبهشت 1395 - 15:31
بازدید ها: 4882
علل ایجاد آکنه
 
جوش يا آکنه، طيف متنوعي از ضايعات پوستي است که به صورت لکه‌هاي قرمزرنگ يا دانه‌هاي پُررنگ در پوست و يا دانه‌هاي زير پوست شديدتر و همراه با ضايعات چرکي در تنه و اندام‌ها و صورت مشاهده مي‌شود. معمولاْ غذا باعث ايجاد جوش نميشود. گرچه غذاهای چرب و شيرين در بعضی افراد جوشها را بدتر می کنند ولی اين عمومی نيست و بقيه افراد نياز به رژيم غذائی ندارند.
 
نویسنده :دکتر ياب
2 اردیبهشت 1395 - 10:58
بازدید ها: 4774
افزایش شیر مادر با تغذیه
 
بسیاری از مادران با مشکل کمبود شیر روبرو هستند که تاثیرات زیادی را بر روی رشد کودک می گذارد. به همین دلیل به دنبال درمانی برای رفع این مشکل هستند، در این بخش  قصد داریم تا مطالبی در مورد نحوه افزایش شیر مادر به شما بگوییم، پس با ما همراه باشید.
نویسنده :دکتر ياب
20 بهمن 1394 - 17:14
بازدید ها: 2596
قسمت های قابل استفاده مرغ
 
مصرف سنگدان برای مبتلایان به بیماری‌های التهابی خطر دارد؟ مضرات بال و گردن مرغ در چیست؟ این‌که می‌گویند پای مرغ باعث غضروف‌سازی می‌شود، صحت دارد؟ اصلا چرا کارشناسان تغذیه و متخصصان صنایع غذایی خوردن فرآورده‌های جانبی طیور را زیاد توصیه نمی‌کنند؟ در ادامه دکتر یاب به صورت کامل به شبهاتی که در مورد مصرف قسمت های مختلف مرغ است پرداخته است و توصیه می شود حتما آن را مطالعه کنید.
نویسنده :دکتر ياب
8 بهمن 1394 - 19:43
بازدید ها: 4628