خواص چای گل سرخ
 
چای یا دمنوش گل سرخ یک نوشیدنی معطر و فوق العاده با خواص مثال زدنی و پرخاصیت برای آن‌هایی است که علاقه مند به نوشیدنی‌های گرم هستند. گل سرخ یا همان گل محمدی نوعی گل رز است که در ایران به صورت گسترده کشت و استفاده می‌شود.
 
از این گل معطر و پرخاصیت در تهیه گلاب، مربا، عطر، به صورت پودر داخل ادویه‌ها، در ترکیب شیرینیجات و غیره استفاده می‌شود. گل محمدی طبیعت گرم دارد و برای تسکین اعصاب فوق العاده است. شما می‌توانید از این گلبرگ‌های خوش رنگ و معطر چای تهیه کرده و یک نوشیدنی صد درصد شرقی و آرامبخش تهیه کنید. پس بفرمایید یک فنجان سلامت و آرامش.
 
نویسنده :دکتر ياب
9 مهر 1395 - 13:1
بازدید ها: 2398
سبزی نعنا محبوب انبیا
 
امام صادق (ع) درباره‌ی ریحان فرموده: «ریحان سبزی انبیاست و در آن هشت خاصیت وجود داد: هضم کننده است، رگ‌ها را باز می‌کند، بازدم را خوشبو می‌کند، به بدن بوی خوش می‌بخشد،‌ اشتها‌آور است،‌ درد را از بدن بیرون می‌برد،‌ بدن را از جذام در امان نگه می دارد و چون وارد معده شود درد معده را به کلی از بین می‌برد.» امام کاظم(ع) نیز فرمود:‌ «ریحان مرض سل را از بین می‌برد»
 
 ریحان که به آن «شاهسپرغم» و «تازبو»‌ هم می‌گویند، اصالتاً بومی ایران و افغانستان است و در حدود 500 سال پیش از هند به اروپا برده شد. ریحان گیاهی بهاره و یک ساله است که در آب و هوای معتدل و گرم و مرطوب می‌روید و به سرما و یخبندان حساس است. طول آن به 20 تا 60 سانتی متر و گاهی تا یک متر هم می‌رسد. گل‌های ریحان در ماه‌های مرداد یا شهریور به رنگ سفید، قرمز یا صورتی به شکل خوشه در انتهای ساقه‌ی ریحان می‌شوند و پس از چندی از همین گل‌های تخم ریحان به دست می‌آید. این تخم،‌ سیاه و ریز است.
 
نویسنده :دکتر ياب
22 شهریور 1395 - 22:15
بازدید ها: 3776
گیاه دم اسبی
 
دم اسب از جمله گیاهان دارویی است که از قدیم در اروپا و چین بکار می‌رفته‌است. در فارسی به آن «دم اسبی»، «دم اسب» و «علف هفت بند» نیز می‌گویند. درکتب طب سنتی با نامهای «ذنب الخیل» و «ذنب الفرس» از آن نامبرده شده‌است. گیاه دم اسبی چون دارای مقدار زیادی سیلیس می‌باشد بنام سیلیس Silica نیز معروف است.
 
گیاه دم اسبی دو نوع ساقه هوایی دارد. ساقه‌ای که به رنگ قرمز است و در اوائل بهار ظاهر می‌شود و دیگری ساقه نازک که برنگ سبز بوده و بعد از آن رشد می‌کند و مصرف طبی دارد.
نویسنده :دکتر ياب
9 اردیبهشت 1395 - 15:31
بازدید ها: 4789
علل ایجاد آکنه
 
جوش يا آکنه، طيف متنوعي از ضايعات پوستي است که به صورت لکه‌هاي قرمزرنگ يا دانه‌هاي پُررنگ در پوست و يا دانه‌هاي زير پوست شديدتر و همراه با ضايعات چرکي در تنه و اندام‌ها و صورت مشاهده مي‌شود. معمولاْ غذا باعث ايجاد جوش نميشود. گرچه غذاهای چرب و شيرين در بعضی افراد جوشها را بدتر می کنند ولی اين عمومی نيست و بقيه افراد نياز به رژيم غذائی ندارند.
 
نویسنده :دکتر ياب
2 اردیبهشت 1395 - 10:58
بازدید ها: 4691
افزایش شیر مادر با تغذیه
 
بسیاری از مادران با مشکل کمبود شیر روبرو هستند که تاثیرات زیادی را بر روی رشد کودک می گذارد. به همین دلیل به دنبال درمانی برای رفع این مشکل هستند، در این بخش  قصد داریم تا مطالبی در مورد نحوه افزایش شیر مادر به شما بگوییم، پس با ما همراه باشید.
نویسنده :دکتر ياب
20 بهمن 1394 - 17:14
بازدید ها: 2557
قسمت های قابل استفاده مرغ
 
مصرف سنگدان برای مبتلایان به بیماری‌های التهابی خطر دارد؟ مضرات بال و گردن مرغ در چیست؟ این‌که می‌گویند پای مرغ باعث غضروف‌سازی می‌شود، صحت دارد؟ اصلا چرا کارشناسان تغذیه و متخصصان صنایع غذایی خوردن فرآورده‌های جانبی طیور را زیاد توصیه نمی‌کنند؟ در ادامه دکتر یاب به صورت کامل به شبهاتی که در مورد مصرف قسمت های مختلف مرغ است پرداخته است و توصیه می شود حتما آن را مطالعه کنید.
نویسنده :دکتر ياب
8 بهمن 1394 - 19:43
بازدید ها: 4574
زیره سبز
 
زیره یکی از فرآورده های گیاهی است که از دیرباز در ایران برای مصارف متعددی مورد استفاده قرار می گیرد. زیره سبز، یکی از انواع زیره است که دارای خواص بسیار زیادی می باشد و به دلیل طعم و عطری که دارد در طبغ غذا مورد استفاده قرار میگیرد. اما این گیاه با ارزش به دلیل اینکه ما با بسیاری از خواص آن آشنایی نداریم ممکن است بسیار کم از آن استفاده کنیم. پس با دکتر یاب همراه شوید تا خواص شگفت انگیز زیره سبز آشنا شوید.
نویسنده :دکتر ياب
2 بهمن 1394 - 16:48
بازدید ها: 3747
کبد چرب
 
کبد یکی از اعضای بسیار مهم بدن است که در صورت آسیب، مشکلات زیادی را برای انسان به وجود خواهد آورد، در این بخش سعی داریم تا شما را با مشکلات کبد و راه های درمان آن آشنا کنیم، با ما همراه باشید.
نویسنده :دکتر ياب
21 دی 1394 - 12:57
بازدید ها: 3042