کنترل افکار مزاحم
 
همه افرادی که دچار مشکل اضطراب هستند، باید به طریقی سعی کنند تا با افکار ناخواسته و حتی آزاردهنده خود کنار بیایند. افکار مهاجم و ناخوانده، افکاری ترسناک هستند از اتفاقاتی که ممکن است برای خودتان یا کسانی که برای شما مهم هستند، بیتفد. به نظر می رسد این افکار از جایی خارج از کنترل شما می آیند و محتوای آنها به ظاهر غریب و تهدید آمیز است.
نویسنده :دکتر ياب
8 بهمن 1394 - 18:47
بازدید ها: 3804
حسادت زنانه
 
دوست‌تان با كلی ذوق و شوق به شما می‌گوید كه یك خانه بزرگ و زیبا خریده. به جای آن‌كه خوشحال شوید، آهی می‌كشید و اخم‌های‌تان درهم می‌رود. ماشین تازه همسایه‌تان را از پنجره می‌بینید و افسوس می‌خورید كه چرا شما چنین اتومبیلی ندارید. شخصی به شما خبر می‌دهد كه فلان همكلاسی دانشگاهی شغل خوبی دارد و درآمدش چندین برابر شماست.

ناگهان دنیا روی سرتان خراب می‌شود.همه اینها بهانه‌های خوبی برای «حسادت » هستند. ممكن است در موقعیت‌هایی مشابه این موارد چنین احساسی به شما هم دست بدهد كه شاید اغلب ما كم و بیش آن را تجربه كرده باشیم. گاهی اوقات این احساس آنقدر شدت می‌گیرد كه می‌تواند به شما و اطرافیان‌تان صدمه بزند؛بنابراین اگر فرد حسودی هستید بهتر است عزم‌تان را جزم كنید و این عادت را كم كم كنار بگذارید. در اینجا یك برنامه پیش روی شماست تا با دنبال كردن آن بتوانید آتش حسادت‌تان را فروكش كنید و بدون حسادت به دیگران از زندگی بیشتر لذت ببرید.
نویسنده :دکتر ياب
14 آذر 1394 - 19:8
بازدید ها: 1500
بیماری فوبیا
 
بیماری فوبیا را از دیدگاه های مختلفی میتوان بررسی کرد تا افرادی که از نوعی ترس شدید رنج می برند بتوانند تا حدودی ریشه این ترس و بیماری را در خود بیابند و بتوانند آن را کنترل و درمان نمایند.
نویسنده :دکتر ياب
5 آبان 1394 - 19:24
بازدید ها: 718
آموزش کنترل استرس
 
متاسفانه این روزها به دلیل دل‌مشغولی‌هایی که ما در زندگی داریم که یکی از مشکلات عمده شهرنشینی است، ما باید روزانه فشارهای عصبی و استرسی زیادی را که ناشی از حجم بالای کارهای روزانه ما است را تحمل‌کنیم.
همان‌طور که میدانید استرس به‌عنوان مادر بیماری‌ها شناخته می‌شود و می‌تواند اثرات جبران‌ناپذیری را بر روی سلامت ما داشته باشد، به همین دلیل سعی کردیم با ارائه راهکارهای مؤثر در کنترل استرس به شما کمکی کرده باشیم. پس با دکتریاب در ادامه مطلب و مشاهده راهکارهای کنترل استرس همراه شوید.
نویسنده :دکتر ياب
5 آبان 1394 - 19:5
بازدید ها: 1395
خودباوری
 

چقدر خودتان را باور دارید یا چقدر برای خودتان ارزش قائل هستید؟ آیا شده فکر کنید کسی در میان گفت‌وگوهای روزانه به شما تذکر بدهد که احترام خودتان را نگه دارید؟آیا اصلا درست است که ما برای خودمان حریم احترامی بسازیم؟ آیا این خودخواهی نیست که به خود اهمیت بدهیم؟ احترام به خود یا دوست داشتن خودمان فقط در یک صورت دچار لغزش و فرورفتن در باتلاق خودشیفتگی نمی شود که در چارچوب مفهومی به نام عزت نفس قراربگیرد. اگربیش از حد به خودتان ایراد می گیرید یا به طور کامل احساس خوبی درباره خودتان ندارید باید سریع دست به کار شوید و برای افزایش عزت نفستان اقدام کنید زیرا نداشتن عزت نفس موجب می شود غمگین باشید، جرأت امتحان کردن چیزهای جدید را نداشته باشید، نتوانید دوستان خوبی پیدا کنید و محیط مدرسه و جامعه برایتان غیرقابل تحمل می شود. علاوه بر این زمانی که باید تصمیمات مهم و سختی بگیرید با مشکلات زیادی مواجه می شوید.
نویسنده :دکتر ياب
21 مهر 1394 - 20:39
بازدید ها: 1031
مدیریت دعوای زناشویی
 
در این مطلب ما می خواهیم راه و روش های مفیدی در زمینه دعواهای زناشویی به شما آموزش دهیم و درباره مدیریت مشاجره و حل و فصل آن و نحوه برخورد با این قبیل مسائل شما را راهنمایی کنیم.
 
همه چیز از یک تفاوت اساسی شروع می‌شود. از اینکه شما و همسرتان در دو دنیای متفاوت پرورش یافته‌اید و به همین دلیل دنیا را به شیوه‌های متفاوتی می‌بینید؛ شیوه‌هایی که باعث می‌شود تحلیل شما از واقعیت‌ها و نحوه مواجهه‌ تان با آنها، زمین تا آسمان با هم فرق کند. تفاوت‌ های میان شما و همسرتان ممکن است شما را برای پهن کردن دام‌ هایی در جریان بحث، وسوسه کند و خیال شکست دادن همسرتان از مسیر نقطه‌ ضعف‌ هایش را به ذهن‌ تان بیندازد.
نویسنده :دکتر ياب
13 مهر 1394 - 11:36
بازدید ها: 1023
مزایای ظرف شستن خانم ها
 
ظرف شستن می تواند یکی از بهترین راه کارها برای به آرامش رساندن شما خانم ها باشد و خواص بی نظیری برای روحیه شما داشته باشد بهتر است امتحان کنید و آثار آرامش دهنده آن را روی روحیه تان ببینید و عصبانیت خود را با شستن ظروف کاهش دهید.
نویسنده :دکتر ياب
11 مهر 1394 - 18:25
بازدید ها: 753
هیپنوتیک
 
هیپنوتیزم چه تاثیراتی روی افراد می تواند بگذارد و چگونه انجام میگیرد و نحوه انجام آن چگونه است و کسی که مورد هیپنوتیزم قرار می گیرد چه حسی دارد و چه حالاتی در بدن وی انجام می پذیرد در این مطلب به طور کامل به پرداخته شده است.
نویسنده :دکتر ياب
8 مهر 1394 - 19:7
بازدید ها: 785