علت پریود نامنظم
 
لغت عادت ماهانه برای تمامی دختران و خانمها بسیار آشناست ، اتفاقی که در آن مقداری خون از پوشش داخلی رحم خارج می شود و این روال به طور منظم بروز می دهد. اما در اکثر مواقع دلایلی باعث عقب افتادن عادت یا تکرار عادت دو بار در یک ماه می شود که در این مقاله می خواهیم  به آن بپردازیم  و جواب این سوال که چرا عادت ماهیانه نامنظم می شود را پاسخ بدهیم. با ما همراه باشید.
نویسنده :دکتر ياب
20 بهمن 1394 - 16:42
بازدید ها: 10856
کنترل درد قاعدگی
 
حتما می دانید که در دوران عادات ماهانه به دلیل تغییرات هورمونی، بدن دچار دگرگونی هایی می شود. اگر چه شما میتوانید تمام کارهایی را که در روزهای عادی انجام می دهید، در دوران قاعدگی نیز بکنید اما اگر می خواهید سختی این دوران کاهش یابد، به توصیه های گفته شده در ادامه حتما توجه کنید.
نویسنده :دکتر ياب
16 دی 1394 - 15:43
بازدید ها: 32915
سرطان پستان
 
سرطان پستان، شایعترین سرطانی است که خانم ها به آن مبتلا می شوند. در کشورهای غربی این بیماری بیشتر در سنین بالای 50 سال دیده می شود اما در ایران بیماران جوان تر هستند و در بسیاری از موارد به علت عدم آگاهی از علائم بیماری در مراحل پیشرفته تری مراجعه می کنند که ممکن است وضعیت دشواری را برای درمان به وجود آورد به همین دلیل در ادامه با دکتریاب همراه شوید تا از علائم و عوامل سرطان سینه بیشتر بدانیم.
 
نویسنده :دکتر ياب
6 آذر 1394 - 20:38
بازدید ها: 1386
فرزند زیبا به دنیا آوریم
 
این روزها بسیاری از دختران نو عروس که در تلاش برای مادر شدن هستند و نوعی بارداری اولیه را می خواهند تجربه کنند بعد از سلامتی فرزند دومین هدفشون زیبایی فرزند است. هرچند که شاید این مطلب زیاد مورد قبول بعضی افراد نباشد ولی با توجه به طب سنتی و روایت هایی که از پیامبر اعظم(ص) و امامان معصوم(ع) وجود دارد می توان نتیجه گرفت که برخی از تلاش ها می توانند واقعا نتیجه داشته باشند که به برخی از این راهکارها در ادامه به آن میپردازیم. پس با دکتریاب همراه شوید.
نویسنده :دکتر ياب
5 آذر 1394 - 20:27
بازدید ها: 1964
خارش ناحیه تناسلی
 
کافی است در اینترنت، درمان های خانگی خارش ناحیه تناسلی را جستجو کنید تا صفحات و مطالب زیادی پیش رویتان قرار گیرد؛ مطالبی که نه منبع موثقی دارند و نه کارشناسی آنها را تایید کرده است. بدتر از همه اینکه بسیاری از خانم ها، به خصوص دخترخانم هایی که از مراجعه به متخصص زنان شرم دارند، به آنها عمل و مشکلشان را تشدید می کنند.
نویسنده :دکتر ياب
24 آبان 1394 - 16:6
بازدید ها: 1812
کاهش درد قاعدگی
 
دردهای قاعدگی که خانم ها بیشتر با آن آشنا هستند با اینکه جز دردهای طبیعی محسوب می شوند اما به دلیل اینکه در یک دوره و سیکل تکرار میشود و در برخی زمان ها درد آن واقعا غیر قابل تحمل می شود بسیاری از خانم ها برای کاهش درد به مسکن های دارویی مراجعه می کنند که استفاده از این داروها می تواند در دراز مدت به مشکلات جسمی ختم شود.
با دکتریاب همراه شوید تا در ادامه به راه حل های طبیعی که خانم دكتر نسرین بعیری، متخصص طب سنتی اشاره کرده اند بیشتر آشنا شویم.
نویسنده :دکتر ياب
12 آبان 1394 - 14:17
بازدید ها: 1166
بارداری پوچ
 
زمانی میگوییم یک بارداری پوچ است که لقاح صورت می‌پذیرد و به دیواره رحم نیز منتقل می‌شود ولی جنین و ساک حاملگی ایجاد نمی‌شود. زن باردار در این زمان ممکن است دارای تمامی علائم بارداری نیز باشد و سطح هورمون‌های بارداری در بدن او به میزان سطح هورمون‌های حاملگی طبیعی بالا رود.
حاملگی پوچ در سه ماه اول اتفاق می‌افتد و در بسیاری موارد، این امر در نهایت خودبه‌خود منجر به سقط می‌گردد. سطح بالای ناهنجاری‌های کروموزومی معمولاً باعث می‌شود بدن زن همان اوایل حاملگی سقط طبیعی کند. حاملگی پوچ علت ۵۰ درصد سقط‌ جنین سه ماه اول بارداری است.با ما همراه شوید.
نویسنده :دکتر ياب
21 مهر 1394 - 20:54
بازدید ها: 1369
طب سوزنی و درمان ناباروری
 
شاید این سوال شما هم باشد که آیا زوجین نابارور برای درمان مشکل ناباروری خود می توانند سراغ طب سوزنی بروند و از آن کمک بگیرند؟ آیا این روش تاثیری در فرزند دارشدن آن ها می تواند داشته باشد؟ متخصصان این طب چه نظری دارند و چه پیشنهاداتی در این زمینه دارند؟

ناباروری از جمله مشکلات پزشکی شایع و البته چالش‌ برانگیز است که می‌تواند پیامدهای مالی، احساسی و جسمی برای همسران داشته باشد.
زمانی که یک زوج دچار عارضه ناباروری می‌شوند ممکن است روش‌های درمانی مختلفی را تجربه کنند. یکی از این گزینه‌ها طب سوزنی است. این روش درمانی جایگزین می‌تواند در درمان انواع مختلف بیماری‌های زنان و اشکال خاصی از ناباروری مورد استفاده قرار گیرد. همچنین طب سوزنی ممکن است برای زمانی که این زنان تحت لقاح مصنوعی قرار می‌گیرند موثر باشد.

نویسنده :دکتر ياب
8 مهر 1394 - 19:17
بازدید ها: 906