فواید و معجزه صمیمیت جنسی همسران

دسته بندی : دانستني هاي جنسي
راز صمیمت جنسی

ارتباط زناشویی بین شما و همسرتان تأثیرات بسیار عمیقی بر سلامت جسم و روان شما دارد و می‌تواند بسیاری از مشکلات روحی و حتی جسمی که بسیاری از زوج‌های ما متأسفانه به آن دچار هستند را کنترل و از بین برد. بنا بر گفته‌های پژوهشگران و محققان می‌توان دریافت که اگر یک رابطه زناشویی موفق، مستمر و منظم باشد می‌تواند طول عمر شما و همسرتان را طولانی کند و اثرات مطلوبی را بر سلامت جسم و روح هردو را داشته باشد.
 
• صمیمیت جنسی فشارخون را پايين مي‌آورد
نگران نباشيد؛ اگر با فشارخون بالا دست و پنجه نرم مي‌كنيد، قرار نيست نگران سلامت‌تان بعد از برقراري رابطه زناشويي باشيد. محققان مي‌گويند اين رابطه مي‌تواند مثل يك داروي فشارخون عمل كرده و حال شما را بهتر كند. از نظر محققان رابطه زناشويي نه تنها استرس را كم مي‌كند، بلكه در صورتي كه منظم و مداوم باشد، فشارخون را هم پايين مي‌آورد. طبيعي است كه با حذف شدن اين دو عامل خطر، يعني استرس و فشار خون، قلب شما سالم‌تر مي‌ماند و كمتر به بيماري‌هاي كليوي دچار مي‌شويد و خطر سكته مغزي هم از شما دور مي‌شود.
 
ارتباط زن و شوهر
 
اگر هر روز به يك بيماري دچاريد، بايد به رابطه‌اي كه با همسرتان داريد، نگاه كنيد. در صورتي كه مدتي است رابطه ميان شما سرد شده، طبيعي است كه بيماري‌هاي مختلف بدن‌تان را هدف قرار دهند. محققان مي‌گويند یک يا دو بار ارتباط  زناشویی در هفته ميزان يك آنتي بادي به نام ايمونوگلوبين A در بدن را بيشتر مي‌كند و باعث مي‌شود كه در برابر سرماخوردگي و ساير عفونت‌ها ايمن شويد. از نظر آنها تاثير رابطه زناشويي آنقدر زياد است كه مي‌تواند سيستم ايمني را تا 30 درصد قوي‌تر كند. گذشته از اين، بررسي‌ها نشان مي‌دهد كه رابطه زناشويي اثري مشابه ورزش كردن روي بدن مي‌گذارد و به بهبود عملكرد قلب و عروق، افزايش توان، انعطاف‌پذيري و تعادل كمك مي‌كند.
 
• با اعتماد به نفس می شوید
تازگي‌ها نمي‌توانيد از حق‌تان دفاع كنيد و حس مي‌كنيد به اندازه ديگران توانا و باارزش نيستيد؟ شايد صميميت ميان شما و همسرتان كم شده كه چنين احساسي مي‌كنيد چراكه به باور محققان، كساني كه ارتباط زناشويي موفقي ندارند، اعتماد به نفس‌شان پايين است و در مقابل رابطه موفق زناشويي مي‌تواند به بالا رفتن اعتماد به نفس كمك كند.

• درد سراغ شما را نمیگیرد
اكسي‌توسين تنها عشق را در روابط زن و شوهرها به جريان نمي‌اندازد. وقتي اين هورمون بيشتر ترشح مي‌شود، اندروفين بيشتري در بدن افراد آزاد مي‌شود و به همين دليل كمتر دردهاي جسماني را احساس مي‌كنند. در نتيجه رابطه زناشويي موفق و مستمر ترشح اكسي توسين بيشتر مي‌شود و در نتيجه آن سردرد، درد ناشي از التهاب مفاصل و علائم سندرم پيش از قاعدگي هم كمتر مي‌شود.
 
خداحافظ سرطان
فوايد رابطه زناشويي سالم به همين‌جا محدود نمي‌شود. آقاياني كه با همسرشان رابطه زناشويي خوشايند و انزال مكرر را تجربه مي‌كنند، كمتر با خطر ابتلا به سرطان پروستات روبه‌رو مي‌شوند. از نظر محققان مرداني كه پنج يا بيشتر از پنج بار در هفته انزال مي‌شوند، به ويژه اگر در دهه سوم زندگي‌شان باشند، تا يك سوم كمتر با خطر ابتلا به سرطان پروستات روبه‌رو خواهند بود. شايد همين يافته كافي باشد تا آقايان براي پايين آمدن سن ازدواج كاري بكنند.

البته تنها آقايان نيستند كه از اين رابطه فايده مي‌برند. بررسي‌هاي ديگري نشان داده است كه رابطه جنسي منظم و مداوم مي‌تواند خطر دچار شدن به سرطان سینه را در زنان نیز  پايين بياورد. به گفته محققان حتي يك‌بار در ماه رابطه زناشويي داشتن هم مي‌تواند به شكل معناداري احتمال دچار شدن زنان به اين سرطان را پايين بياورد.

• افسردگی فراموش می شود و شادی جایگزین آن می شود
تنها علاقه ميان شما و همسرتان نيست كه مي‌تواند بعد از ازدواج از افسردگي و آسيب‌هاي رواني نجات‌تان دهد. اگر در رابطه ميان شما و همسرتان جاي مشخصي براي ارتباط زناشويي وجود نداشته باشد، نمي‌توانيد به سالم ماندن روان‌تان اميدوار باشيد. آنچه پژوهشگران ثابت كرده‌اند، اين است كه ارتباط زناشويي مطلوب حال را خوب مي‌كند و احتمال افسردگي را هم پايين مي‌آورد. بررسي‌ها نشان مي‌دهد افرادي كه رابطه زناشويي خوبي را تجربه مي‌كنند، شادتر و سالم‌تر از ديگران مي‌مانند.
 
روابط جنسی موفق
 
گذشته از اين، اين رابطه صميميت ميان زن و شوهرها را بيشتر مي‌كند و باعث مي‌شود روابط عاطفي‌شان استحكام بيشتري پيدا كند. سطح هورمون اكسي توسين كه به هورمون عشق و محبت معروف است، با چنين رابطه‌اي بالا مي‌رود و همين افزايش اكسي‌توسين باعث مي‌شود تعهد و اعتماد ميان زن و شوهرها بيشتر شود.

• ناباروری لغو می شود
ناباروري هميشه نياز به درمان‌هاي دارويي پرهزينه ندارد. گاهي سردي ميان شما و همسرتان مي‌تواند قدرت باروري شما را كاهش دهد و حتي اسپرم‌هاي همسرتان را هم ناتوان و ضعيف كند. محققان مي‌گويند مردهايي كه يك روز در ميان رابطه زناشويي برقرار مي‌كنند، اسپرم‌هاي قوي‌تري دارند و زودتر مي‌توانند به آرزوي پدر شدن برسند.

• بدنتان قوی و نیرومند می شود
رابطه جنسي مستمر مي‌تواند مردها را مردتر و زن‌ها را زن‌تر كند. محققان مي‌گويند با استمرار چنين رابطه‌اي تستوسترون بيشتري در بدن آقايان آزاد مي‌شود و عضلات و استخوان‌هاي‌شان هم قوي‌تر و محكم‌تر مي‌شوند. از طرف ديگر، در بدن زناني كه رابطه زناشويي بيشتري را با همسرشان تجربه مي‌كنند، استروژن بيشتري آزاد مي‌شود و با كمك همين هورمون از دچار شدن به بيماري‌هاي قلبي هم مصون مي‌شوند.

• زمان را مدیریت کنید
از نظر پژوهشگران براي انجام هر كاري، زمان مناسبي وجود دارد. درحالي كه احتمالا شما فكر مي‌كنيد ساعات پاياني شب بهترين زمان برقراري رابطه زناشويي است، پژوهشگران مي‌گويند اگر اين رابطه را در ابتداي صبح و قبل از انجام هر كاري تجربه كنيد، لذت بيشتري از آن مي‌بريد و تاثيرش را روي سلامت‌تان هم مي‌بينيد. ديلي ميل نوشته است كه به باور محققان، ساعت 5:45 بهترين زمان برقراري اين رابطه است. آنها معتقدند   ميل و نيروي جنسي در خانم‌ها در ساعات مختلف شبانه روز متفاوت است و تنها در ساعات معيني هر دو طرف رابطه در بهترين شرايط براي برقراري آن هستند.

محققان مي‌گويند شب‌ها سطح تستوسترون مردها بالاتر مي‌رود و حتي بين 25 تا 50 درصد از ديگر ساعات روز بيشتر مي‌شود. به عقيده آنها هم مردها و هم زن‌ها در بدن‌شان ميزاني تستوسترون دارند كه باعث مي‌شود ميل جنسي‌شان بيشتر شود و به باور محققان درست در زماني كه آفتاب در حال بالا آمدن است، سطح اين هورمون و ميل زن و شوهرها به برقراري اين ارتباط به شكل قابل توجهي بالاتر مي‌رود.

• ازدواج یک معجزه است
از قوي شدن استخوان در مردان و كم شدن دردهاي قاعدگي و مشكلات ناشي از يائسگي در زنان گرفته، تا بالا رفتن قدرت باروري، همه اتفاق‌هايي هستند كه با تجربه كردن مداوم رابطه زناشويي خوشايند، براي شما مي‌افتند. علاوه بر همه اينها، محققان مي‌گويند رابطه زناشويي موفق و مداوم مي‌تواند اين تاثير‌هاي عجيب را هم روي سلامت شما و همسرتان بگذارد.
 
ازدواج
 
• خواب خوش را تجربه خواهید کرد
وقتي رابطه زناشويي و ارضای جنسي به ترشح اكسي‌توسين در بدن‌تان كمك مي‌كند، خواب كافي و بهتري را تجربه مي‌كنيد. آرامش خواب يكي از هديه‌هايي است كه رابطه زناشويي به شما تقديم مي‌كند.

• دندان های‌تان نمي‌پوسد
شايد باور نكنيد اما اين رابطه باعث افزايش بزاق و آنزيم‌هاي مفيد در دهان‌تان مي‌شود و از پوسيدگي دندان‌هاي شما جلوگيري مي‌كند.

عمرتان طولانی مي‌شود
كساني كه دو بار در هفته ارگاسم را تجربه مي‌كنند، 50 درصد دیرتر از افرادي كه در ماه تنها يك بار ارگاسم مي‌شوند، مي‌ميرند. محققان مي‌گويند رابطه زناشويي سالم يكي از رازهاي داشتن عمر طولاني است.
 
منبع : مجله سبز

مطالب مشابــه :

نظرات شما

برای دکتر یک نظر بگذارید.

  • 8 فروردین 1396 - 18:26
  •  
  • Captcha
لطفا به نکات زیر توجه نمایید :
نظرات شما بعد از بررسی توسط پزشک و تایید نمایش داده می شود.
لطفا از بکار بردن کلمات غیر اخلاقی و به دور از فرهنگ ایرانی - اسلامی خودداری فرمایید.
شیرین : 1 آذر 1395 - 20:1

بسیار عالی و مفید

من و همسرم معمولا مطالبی که بتونه به ما کمک کنه تا ارتباط زناشویی, رفتاری, عاطفی , اجتماعی و حتی اخلاقی و دینی. بهتری داشته باشیم را برای هم تلگرام می کنیم تا طرف مقابلمون در تایم خالی مطالعه کنه و سپس شب پس از ساعت کاری با یادآوریش تبادل نظر می کنیم. خوشبختانه این روش در زمانه ای که خیلی از بایدها و نبایدها زندگیها ی زیادی را از هم جدا
کرده, به ما در استحکام عشقمون کمک کرده. و پرواضح است که یادگیری روابط زناشویی صحیح و شناخت از فواید آن در جهات مختلف کمک می کنه تا بهش صرفا با دید یک موضوع شهوانی بی ارزش نگاه نکنیم. نگاهی عمیق که از دوست داشتنی قلبی و رابطه ای که تعهد و تعلق را با تقدسی زیبا و أرامشی ملیح و در نهایت فرزندانی که ثمره ی عشقی مفرح از زندگی آرام و اطمینانی قوی تولد و تربیت یابند


از سایت ِ خوب ِ شما که به این نکات ارزنده پزشکی توجه نشان داده سپاسگزار و قدردان ِ تلاش ِ شما هستیم.