ژل لب و ژل خط خنده ( مراقبت ها و مارک ها )

دسته بندی : دسته بندي نشده
ژل لب و ژل خط خنده ( مراقبت ها و مارک ها )

هدف و مخاطبان مطلب : این مطلب ابتدا توضیحات کامل و با زبانی ساده و قابل استفاده برای تمام افراد جامعه حتی با پایین ترین میزان از اشنایی با مفاهیم پزشکی و درمان های پوستی  سپس در قسمت  دوم معرفی انواع کمپانی ها و محصولات تولید شده در دنیا در این دسته از داروها مناسب برای کادر پزشکی و در قسمت سوم مطالبی مهم از نحوه درمان با فیلرها و مراقبت های ضروری بعد از درمان ها مناسب برای همگان  نگاشته شده است .

1. خواهش مهم و ضروری اینست که لطفا هر ذهنیتی که از درمان با ژل ها یا مارک های مختلف آن از طرف دوستان و بستگان و سایت های تبلیغاتی و غیر پزشکی دارید را کنار گذاشته و مطالب زیر را با دقت بخوانید.

2.پزشکان و علاقه مندان به آشنایی با محصولات با کیفیت و روز دنیا نیز توجه نمایید که مطالب مربوط به محصولات بر اساس مطالب تایید شده لابراتوار های رسمی و سایت های انجمن متخصصان پوست اروپا و انجمن جراحان امریکا و برخی مقالات معتبر تهیه شده است و بر اساس امارهای خود سازندگان یا میزان محبوبیت و فروش انها در ایران یا دیگر کشورها نمیباشد.(توضیحات دارویی و محصولات تولیده شده کاربردی برای پزشکان و کادر پزشکی تهیه شده است )

تهیه و نگارش : تیم پزشکان مشاور مطب دکتر گیتی خلیلی.

ابتدا معرفی انواع مختلف فیلر filer ( پرکننده ها ) که در ایران به نام ژل های تزریقی شهرت یافته اند سپس  انواع ترکیبات و همین طور تفاوت های انها و بعد به معرفی انواع برند و کمپانی های تولید کننده خواهیم پرداخت و در پایان مهم ترین نکات در انتخاب و مراقبت های لازم بعد از تزریق و درمان با این ترکیبات شگفت انگیز و بسیار پر کاربرد که باز هم متاسفانه  به دلایل مختلفی از عدم شناخت و اطلاعات مناسب میان مراجعین و همین طور حضور افراد غیر متخصص در این درمان باعث اسیب های بسیار و گاه غیر قابل جبران بوده است.

این گروه محصولات که از ابتدای تولید مورد استقبال بسیاری قرار گرفت و به پزشکان امکان رفع مشکلات فراوانی در انواع مشکلات از رفع خطوط تا جایگزینی بسیار از جراحی های پلاستیک و ترمیمی مهیا میکرد...........تقسیم بندی اصلی آن از ابتدا تا کنون بر اساس نوع ترکیبات و ماده موثره آنها می باشد و سطح کیفیت نیز با توجه به تکنولوژی و امکان تهیه با کیفیت تر ترکیبات توسط لابراتوار های داروسازی بوده است.

نکته مهمی که همیشه بر آن تاکید داشته ایم این است که در انتخاب روش ها یا نوع دارو هر روش درمانی یا دارو مزایا و معایبی دارد که پزشک متخصص با توجه به شرایط بیمار باید همه موارد را سنجیده و بهترین دارو یا روش را به شخص توصیه کند......نکته ای متاسفانه در کشورمان به دلایل مختلف نادیده گرفته میشود.

مثلا در همین ژل ها با توجه به ناحیه لازم در تزریق و شرایط فیزیکی بیمار و حتی هزینه های مالی  و از همه مهم تر شرابط زندگی بیمار( منطقه جغراقیایی و شغل و درک از مراقبت های ضروری بعد از درمان ) این پزشک متخصص هست که میتواند بهترین توصیه و انتخاب را توصیه کند......در واقع مزایای هر نوع فیلر یا مثلا درمان های مشابه مانند تزریق چربی با توجه به مجموعه ای از شرایط بیمار هست که کاندید مناسبی برای کدام نوع فیلر یا درمانی است.

اما تقسیم بندی کلی فیلر ها از لحاظ نوع مواد و ترکیبات :

1. گروه اول  که از پر مصرف ترین و شناخته شده ترین  فیلرها هستند و عموما آنها را فیلرهای موقت مینامند........این گروه از لحاظ ترکیبات خود بر سه دسته یا درواقع سه نوع پایه هستند......فیلرهای ساخته شده بر ساختار کلاژن...هیالورنیک اسید........هیدروکسی اپاتیت کللسیم...........که شرکت های مختلف با توجه به نوع فرمول یا توانایی انها در تهیه و ساخت هر کدام در تهیه و ساخت ژل های خود را بر اساس یکی از این پایه تولید کرده است.........البته تقریبا هیالورنیک اسید با استقبال بیشتری در بین مصرف کنندگان و همین طور دست یابی کمپانی ها به تکنولوژی های بسیار بهتر از سال 2010 انرا از محبوب ترین گروه ها در مجامع علمی و بین پزشکان کرده است.........جدا از نوع ترکیبات این گروه بخاطر اثر موقت که اکثرا بین 6 الی 16 ماه عنوان شده آنرا برای متخصصان از بهترین گزینه ها کرده است.........برخلاف آنچه در کشور ما انهم بخاطر هزینه برین باور هستند که  ماندگاری بیشتر نکته با اهمیتی است از نظر علمی این موقت بودن و دوره زمانی محدود از مهم ترین فاکتورها در رفع خطرات احتمالی است ....در واقع همین جذب در بدن به شکل طبیعی باعث ارزشمندی درمان با این گروه از فیلرهاست....این گروه از فیلرها برای پر کردن لب...نواحی مختلفی از صورت....حتی در پیشانی و اطراف چشم و گاه مناطقی که بر اثر خالی شدن هنگام اخم و ایجاد خطوط به علت گستردگی دیگر با بوتاکس هم امکان بر طرف کردن نباشد را میسر میکند............

2. گروه دوم که عموما به آنها فیلر یا ژل های  نیمه ماندگار گفته میشود.....ترکیبات به کار برده درین نوع فیلر ها پلی متیل متاکریلات و گروه های دیگری از کلاژن هاست (PMMA).......این گروه برای نواحی ضخیم تر پوست قابل استفاده هست و تزریق انها برای نواحی مختلفی چون دورچشم و لب توصیه  نمیشود.

3. گروه سیلیکون یا ژل های ماندگار ..........این نوع ژل های در چندین دوره مختلف با ترکیباتی مشابه توصیه شد و به علت مشکلاتی که به علت همین ماندگاری ایجاد میکرد سالهاست که توسط انجمن های پزشکی منع شده است.......به ویژه در اروپا و امریکا بسیاری از انواع انها ممنوع است .........حتی چندین نوع ازین گروه بعد از تزریق در صورتی که شخص اقدام به استفاده از ترکیبات دیگر کند احتمال ایجاد مشکلات و حساسیت های مختلف شود.

درمان های امکان پذیر با فیلر ها.

استفاده از ژل های تزریقی دارای گستردگی زیادی است ....ژل های تزریقی اگر از ترکیبات مناسب و با کیفیت باشد و توسط متخصص متبحر انجام شود از بهترین درمان ها در چند سال گذشته بوده است......و متاسفانه مانند اکثر درمان های دیگر در جوانسازی و زیبایی با عدم اشنایی بیماران در مراقبت های بعد از آن یا همین طور به دلایل اقتصادی جضور انواع بی کیفیت و غیر مجاز و از همه مهمتر تزریق توسط افراد غیر متخصص باعث اسیب های زیادی در جامعه ما شده است.

این مواد همان طور که در نام انهاست به عنوان یک پرکننده (فیلر ) میتواند در مناطق مختلف صورت و بدن مشکلات مختلفی را درمان نماید.......در جوانسازی تحلیل و افت کردن بسیار از بافت ها از علائم اولیه روند پیر شدن است و ژل ها در کنار بوتاکس از بهترین پدیده های ارائه شده در دو دهه قبل است.....

از فیلر ها در حجم دهی لب ها و حتی در صورت نیاز میتوان برای فرم دهی دلخواه به لب ها نیز استفاده کرد......در رفع خطوط کناری صورت که به نام خطوط خنده شناخته میشود از بهترین درمان هاست.......ایجاد گونه به شکلی مناسب یا بزرگ تر کردن گونه ها .......فرم دهی در چانه و مناطق دیگر نیز از کاربردهای مناسب این نوع داروهاست.

نحوه درمان :

 

مراقبت های ضروری بعد از تزریق و درمان با فیلرها :

 

انواع ژل های تولید شده در دنیا :

 

توصیه مهم و نهایی :

 

 

مطالب مشابــه :

نظرات (0)
2 بهمن 1396 - 23:2
بازدید ها: 224

نظرات شما

نظرتون در مورد پست ژل لب و ژل خط خنده ( مراقبت ها و مارک ها ) چی هست ؟

  • Captcha
لطفا به نکات زیر توجه نمایید :
نظرات شما بعد از بررسی توسط پزشک و تایید نمایش داده می شود.
لطفا از بکار بردن کلمات غیر اخلاقی و به دور از فرهنگ ایرانی - اسلامی خودداری فرمایید.