متخصص مغز و اعصاب  یا متخصص نورولوژی چه کسی است؟

متخصص مغز و اعصاب یا نورولوژی به درمان غیرجراحی بیماریهای مغز و اعصاب و ستون فقرات انسان می پردازد. تشخیص و درمان بیماری‌های مغز و نخاع در حیطه غیر جراحی از جمله سردردها، سرگیجه، بیماری‌های اعصاب محیطی، تشنج‌ها، صرع، فراموشی، اختلالات حافظه، گزگز دست‌ها و پاها، کمر درد، لرزش بدن، اختلالات خواب، سکته مغزی، ‌ام اس، مننژیت، نوروپاتی، میوپاتی، پارکینسون و. . . بر عهده این گروه از پزشکان متخصص است.

 

10 مهر 1398 - 21:2
بازدید ها: 458

طب مکمل یا جایگزین به موازات علم پزشکی رایج یکی از شاخه های طب بوده که شامل 90 رشته درمانی از جمله هومیوپاتی، کایروپرکتیک، طب سوزنی و گیاه درمانی است.

هومیوپاتی به معنای "مشابه درمانی" است و اینکه هومیوپاتی یک قانون در طبیعت است که در این طب، بدن تحریک می شود تا خود مشکلات جسمی و ذهنی فرد را حل کند.

هومیوپاتی به عنوان طب سنتی آلمان شناخته و به عنوان رشته مکمل درمانی استفاده می‌شود، هومیوپاتی مانند واکسیناسیون رفتار می‌کند و مقاومت بدن در برابر همه بیماری‌ها را افزایش می‌دهد.

6 دی 1397 - 1:35
بازدید ها: 1006

همه روزه بسیاری از مبتلایان دردهای مفاصلی و استخوانی با شکایت درد به پزشک معالج مراجعه نموده و گاهی بیمار پس از ماههای متمادی از مصرف دارو و یا تکرار دوره درمان خسته شده و به خود درمانی متوسل می‌شود. اما به گفته متخصصین طب فیزیکی علاوه بر درمان‌های دارویی و جراحی روش‌های درمانی دیگری نیز وجود دارد.

طب فیزیکی و توانبخشی Physical Medicine and Rehabilitation  یکی از رشته‌های پزشکی تخصصی بالینی است که به ارزیابی‌، تشخیص، درمان، پیشگیری و ارائه روشهای توانبخشی جهت افراد دارای ناتوانی (impairment) و معلولیت فیزیکی (disability) و شناختی در تمام سنین می‌پردازد.

11 مرداد 1397 - 15:17
بازدید ها: 564

در زندگی مشترک برخی اوقات بحث ها و مشکلاتی به وجود می آید که زوج ها خود به تنهایی نمی توانند آن مشکلات و اختلافات را حل نمایند .در این شرایط زوج درمانی می تواند روشی موثر در جهت بهبود بخشیدن به روابط باشد.در این روش زن و مرد به همراه یک فرد آموزش دیده که در این زمینه تخصص کافی را دارد در خصوص حل مشکل با یکدیگر به گفت و گو می پردازند.

10 مرداد 1397 - 17:54
بازدید ها: 479

سرطان دهانه رحم یک تومور بدخیم است که از سلول‌های دهانه رحم شروع می‌شود. سرطان دهانه رحم اغلب در زنان کمتر از پنجاه سال شایع است.

9 مرداد 1397 - 23:35
بازدید ها: 633

بدن ما از قسمت های متفاوتی تشکیل شده است که بسیاری از آنها از بیرون قابل مشاهده نیستند، اما حتی این بخش‌های غیرقابل مشاهده هم مثل اعضای سطحی بدن، دچار بیماری‌می‌شوند و در این مواقع باید به دقت بررسی شوند. با توجه به این که اعضای داخلی بدن ما به راحتی برای معاینه در دسترس قرار ندارند، باید از روشی دیگر برای معاینه و آزمایش آنها استفاده کرد.

8 مرداد 1397 - 21:5
بازدید ها: 1207