آلپرازولام‌ دارویی است که به‌ عنوان‌ ضد اضطراب‌ برای‌ دوره‌ های‌ کوتاه‌ مدت‌ مصرف‌ می‌شود و علاوه بر این دارای اثرات ضد افسردگی نیز می باشد.

 

اروی آلپرازولام معمولا برای تسکین اضطراب، اختلالات خواب و اختلالات هراس تجویز می شود. همچنین با توجه به خواص ضد افسردگی در برخی موارد برای افراد افسرده هم مورد استفاده قرار می گیرد.

این دارو دارای نام های تجاری مختلفی است. ازجملهApo-alperaz ،زانلXanal ،رازو آلپرازولام Razoalperazolam، زنکس (Xanax)، نیراوام (Niravam)، آلپرازولام تی اس (Alprazolam-ts) و آلپرازولام تی دی (Alprazolam-td) است.

26 اردیبهشت 1397 - 12:48
بازدید ها: 1214

دکتریاب - امروزه ورزش یوگای صورت  یکی از پرطرفدارترین ورزشها برای زیبایی است چون این ورزش پوستهای چروک را صاف میکند و از پوستهای جوان نیز محافظت می کند تا دچار پیری پوست نشود. یوگای صورت یا چهره یکی از روش های زیبایی زمان ما محسوب می شود.

29 فروردین 1397 - 13:29
بازدید ها: 4192

یک آزمایش خون شامل نتایج زیادی است که هرکدام می تواند به خوبی وضعیت سلامتی شما را بیان کند. در نتایج آزمایش خون، ممکن است مواردی را ببینید که با آن ها آشنا نباشید. در ادامه تعدادی از این موارد را نبض ما مورد بررسی قرار می دهیم.

29 فروردین 1397 - 13:4
بازدید ها: 1930

اگر شما هم با خوابیدن نوزاد خود دچار مشکل شده اید و خواباندن کودک شما را کلافه کرده است، در این مطلب سعی کرده ایم با ارائه یک ویدئو آموزشی و هم چنین ارائه چند نکته کاربردی به شما کمک خواهیم کرد که به مرور زمان با این مشکل مقابله کنید و کودک خود را به آسودگی بخوابانید. پس با دکتریاب همراه شوید.

17 اسفند 1396 - 20:33
بازدید ها: 896

برخی از بیماری‌هایی که باعث ایجاد خون در ادرار خواهد شد، معمولاً همراه درد و سوزش نیز هست. این ویدیو با هدف آگاهی افراد و به ویژه از دفع خون همراه با درد و سوزش هنگام ادرار و دلایل آن تهیه شده است، تا بتوان در زمان درست شروع درمان را آغاز کرد.
در این ویدیو همچنین با برخی از دیگر دلایل سوزش و درد هنگام ادرار مثل بزرگی خوش‌خیم پروستات، عفونت مثانه، عفونت کلیه و مجرای ادرار و دیگر بیماری‌های مرتبط آشنا می‌شوید.

13 اسفند 1396 - 0:54
بازدید ها: 939

سرطان پستان زمانی خود را نشان می دهد که بخش های دیگر از بدن را نیز آلوده کرده. خود آزمایی روشی مناسب برای تشخیص سرطان سینه است. در این ویدئو نحوه خودآزمایی تشخیص سرطان پستان به سه روش معمول آموزش داده شده است.

13 اسفند 1396 - 0:10
بازدید ها: 2947

در این ویدئو سعی شده که به یک سری نکات مهم در مورد مراقبت های دوران بارداری اشاره کند که رعایت کردن آنها می تواند بارداری شما به یک بارداری ایمن تبدیل شود.

12 اسفند 1396 - 18:25
بازدید ها: 609