چربی‌های لجباز بدن را به 12روش به‌راحتی آب کنید

چربی‌های لجباز بدن را به 12روش به‌راحتی آب کنید

دسته بندی : تغذيه
از بین بردن چربی های برخی از قسمت‌های بدنتان شاید به نظر شما کار سختی بیاید و حتی با رژیم و ورزش هم از بین نرود و یا به سختی آب می شوند. به‌راحتی با روش هایی که در ادامه به توضیح و شرح آنها می پردازیم این چربی های سخت بدنتان را می توانید به راحتی آب کنید.
 


چربی های سمج را این‌گونه از بین ببرید

کلی وزن کم کرده‌اید، خوشحالید و منتظرید هر بار روی ترازو می‌روید عدد کمتری ببینید اما ترازو با شما راه نمی‌آید و هر بار روی یک عدد گیر می‌کند. انگار دیگر دلش نمی‌خواهد تکان بخورد و هرروز که خودتان را وزن می‌کنید بازهم همان عدد دیروز را می بینید. اینجاست که می‌گویند بدنتان ایست کرده و دیگر وزن کم نمی‌کنید. این جمله بدترین چیزی است که پس از یک رژیم سخت و طاقت‌فرسا می‌شنوید.

این مشکلی است که خیلی از کسانی که رژیم لاغری گرفته‌اند آن را تجربه کرده‌اند. همان موقع است که ناامیدی رخ نشان می‌دهد و خیلی‌ها دوباره برمی‌گردند سرخانه اول و همان وزن اولیه. اما دلیل این ایست کاهش وزن چیست و چه عواملی باعث می‌شود دیگر بدن وزن کم نکند؟ دکتر نیاز محمد زاده هنرور، دکترا تغذیه و رژیم‌درمانی به ما درباره این موضوع و اصول درست رژیم گرفتن توضیح می‌دهد.
 
 

چرا بدن در مقابل کاهش وزن می‌ایستد؟

چاقی و اضافه وزن ازجمله مشکلات شایعی است که در اکثر جوامع می‌توان این معضل را به‌وضوح دید چراکه رژیم‌های غذایی مختلف، مکمل ها و حتی روش‌های نادرست در بسیاری موارد برای سریع‌تر لاغر شدن یا تسریع دررسیدن به وزن ایده آل مورد استفاده قرار می‌گیرند. نکته حائز اهمیت اینکه افراد با محدود کردن بی‌حد و حساب دریافت کالری سعی می‌کنند به وزن ایده آل خود دست پیدا کنند؛ غافل از اینکه وضعیتی به نام کفه یا plateau effect در آن‌ها به وجود می‌آید. تئوری‌های مختلفی درباره ایجاد این شرایط مطرح می‌شود، یکی از فرضیه‌ها ایست وزنی است.
 
پلکانی  وزن کم کنید
در ارتباط با ایست وزنی این مسئله را می‌توان بیان کرد که این حالت نشانگر این است که رژیم غذایی به دلیل افت شدید متابولیسم دیگر نقشی در کاهش وزن افراد ندارد. بهترین راهکار برای مقابله با این روند، کاهش وزن به شکل پلکانی است. به عبارت ساده‌تر افراد باید انرژی دریافتی‌شان را به‌طور منطقی محدود کنند که به میزان 500 تا 1000 کیلوکالری در روز (بسته به میزان و شدت چاقی افراد) است. شما با کمک این روش می‌توانید تا حدود زیادی از افت متابولیسم پیشگیری کنید. این محدودیت باعث می‌شود تا شما بین دو تا چهار کیلوگرم در ماه کاهش وزن داشته باشید.
 
ویتامین ها

 

برای آب کردن چربی های اضافی از ویتامین‌ها کمک بگیرید

ازجمله موارد مهم دیگری که می‌تواند در جلوگیری از عارضه‌های کاهش وزن موثر باشد، توجه به پیشگیری از کمبودهای ویتامینی و مواد معدنی مورد نیاز است. در صورتی که میزان انرژی روزانه دریافتی در زنان و مردان به ترتیب کمتر از 1800 و 1200 کیلوکالری در روز باشد، مصرف مکمل برای پیشگیری از کمبودها ضروری است.
 

زمان بندی را جدی بگیرید

• کمبود آهن در زنانی که در سنین باروری هستند، بسیار شایع است. خانم‌هایی که مبتلا به کم خونی هستند توصیه می‌شود از مکمل استفاده کنند. مصرف مکمل آن‌هم با معده خالی بهترین جذب را ایجاد خواهد کرد ولی ممکن است این نوع مصرف منجر به عوارض گوارشی شود. در صورت بروز چنین عوارضی توصیه می‌شود مکمل را همراه با غذا مصرف کنند که باعث کاهش قابل‌توجهی در کیفیت جذب آن خواهد شد.

• کلسیم هم ازجمله مهم‌ترین مکمل های مصرفی در زنان و مردان به‌ویژه در سنین بالای 40 سال است که در اکثر موارد برای پیشگیری از استئوپورز یا پوکی استخوان مصرف می‌شود. بهترین زمان مصرف این مکمل همراه غذا به‌ویژه بعد از شام است.


• مکمل هایی که حاوی ویتامین‌های گروه B نیز هستند، بهتر است بعد از اولین وعده غذایی یعنی صبحانه خورده شوند تا بهترین عملکرد را برای بدن به وجود آورند.
 

پیشنهادمتخصص تغذیه و لاغری خوب در تهران

برای آب کردن چربی های اضافی‌تان فعالیت بدنی را چاشنی کار کنید

ورزش و فعالیت فیزیکی هم می‌تواند به‌طور اصولی و در راستای حفظ سلامت، برای رسیدن به وزن ایده آل بسیار موثر باشد. چراکه فعالیت فیزیکی باعث حفظ عضلات می‌شود و از تحلیل رفتن آن‌ها در حین پروسه کاهش وزن پیشگیری می‌کند. ورزش و فعالیت جسمانی نه‌تنها از تحلیل رفتن عضلات پیشگیری می‌کنند بلکه مانع افت سوخت‌وساز بدن در حین کاهش وزن می‌شوند.

 

حواستان فقط به کاهش وزن نباشد!
تابه‌حال شده که با خود فکر کنید چرا به دنبال کاهش وزن هستید؟ خیلی از افراد جنبه سلامت آن را در نظر می‌گیرند و بعضی‌ها به فکر ظاهر هستند. اما فراموش نکنید اگر وزنتان بدون پایه و اساس کاهش پیدا کند نه خبری از سلامت خواهد بود و نه از ظاهری زیبا. با رسیدن به وزن دلخواهتان و عدم توجه به کمبودهای محتمل طی رژیم‌های کاهش وزن بدون شک دچار عوارضی نظیر ریزش مو، خشکی پوست، یبوست شدید، زخم‌های گوشه لب، التهاب زبان و حتی تاری دید خواهید شد.
 
تیروئید یا سموم آزادشده!
روی بافت‌های چربی ترکیبات سمی وجود دارد که اگر وزن به‌شدت کاهش پیدا کند، این سموم از بافت‌آزاد می‌شوند. با آزاد شدن سموم اختلالی در متابولیسم بدن ایجاد می‌شود که عواقبی مانند کاهش سوخت و ساز بدن به دنبال دارد. برای همین روند کاهش وزن را دچار اختلال و حتی متوقف می‌کند. از سوی دیگر بعضی از افراد معتقدند محدودیت شدید انرژی به‌شدت باعث کاهش عملکرد تیروئید و به دنبال آن کاهش متابولیسم بدن می‌شود که این امر نقش موثری در ایجاد وقفه در کاهش وزن افراد دارد.
 
راهکارهای آب کردن سریع چربی
 
1+12 راهکار برای کاهش وزن حرفه‌ای
توصیه متخصصان تغذیه برای افرادی که مبتلا به اضافه وزن و چاقی هستند، رعایت اصول زیر برای داشتن وزنی مطلوب و حفظ سلامت بدن است:
 
 1. از رژیم غذایی متنوع و متعادل که به‌صورت اختصاصی برای شما توسط یک متخصص تغذیه طراحی شده است، استفاده کنید.
 2. از حذف گروه‌های غذایی بپرهیزید و در طول روز مقادیر مشخصی از تمام گروه‌ها مثل نان و غلات، میوه و سبزیجات، لبنیات کم‌چرب، گوشت ها و حتی روغن‌ها استفاده کنید.
 3. فعالیت فیزیکی با یک برنامه مشخص و تعیین‌شده در طول هفته داشته باشید.
 4. در صورت عدم ابتلا به پرفشاری خون و بیماری کلیوی حداقل روزانه هشت لیوان آب بنوشید.
 5. فکر نکنید با کاهش دریافت انرژی به وزن دلخواهتان می‌رسید بلکه این کار شما را دچار ایست وزنی خواهد کرد.
 6. کاهش وزن مجاز در طول ماه داشته باشید و از رژیم‌های پروتئینی و غیر اصولی که باعث از دست دادن آب بدن می‌شوند، پرهیز کنید چراکه اثر این نوع رژیم‌های غذایی بسیار کوتاه است و به‌سرعت وزن از دست رفته حتی بیشتر قبل بازخواهد گشت.
 7. در رژیم‌های کاهش وزن از ادویه جات به میزان متعادل استفاده کنید. مصرف ادویه ها در افزایش سوخت و ساز بدن شما بسیار موثر هستند.
 8. رژیم‌های تک‌خوری کمکی به کاهش وزن شما نمی‌کنند و حتی باعث کمبودهایی در بدن می‌شوند که گاهی اوقات عوارض جبران ناپذیری را در پی‌دارند.
 9. چای سبز به دلیل تاثیر قابل‌توجه در افزایش سوخت و ساز بدن و سوزاندن چربی ها می‌تواند در رژیم‌های کاهش وزن موثر باشد؛ به‌ویژه در زمان ایجاد توقف در روند کاهش وزن یا به عبارت ساده‌تر ایست وزنی.
 10. در صورتی که در طول رژیم‌های کاهش وزن دچار حالت ایست وزنی شدید، سعی کنید با افزایش فعالیت فیزیکی و تغییر در نوع رژیم زیر نظر یک متخصص تغذیه هرچه سریع‌تر از این حالت رهایی یابید و روند کاهش وزن مناسبی را تجربه کنید.
 11. سبزیجات بخش مهمی از رژیم‌های کاهش وزن است. مصرف نوع خام یا بخارپز آن‌ها به‌منظور تامین فیبر یا حفظ آب بدن می‌تواند در کاهش عوارض رژیم‌های کاهش وزن مانند یبوست بسیار موثر عمل کند.
 12. میوه‌ها را به مقدار تعیین‌شده در رژیم غذایی‌تان مصرف کنید و از زیاده روی در مصرف میوه ها بپرهیزید. هر واحد میوه حاوی 60 کیلوکالری است و زیاده روی در مصرف آن‌ها نیز می‌تواند یکی از علل عدم موفقیت در کاهش وزن باشد. در عین حال سعی کنید میوه‌هایی متنوع با رنگ های مختلف استفاده کنید.
 
داروهای لاغری ممنوع
 

داروهای کاهش وزن معجزه نمی کنند

استفاده از داروها و جراحی های کاهش وزن فقط با صلاحدید متخصص مجاز است و استفاده خودسرانه و بدون علت از هر دارو یا اصرار در جراحی به منظور رسیدن به هدف می تواند باعث به وجود آمدن عوارض جدی در سلامت شما باشد. سعی کنید با طبیعی ترین روش ممکن یعنی رژیم های کاهش وزن همراه فعالیت فیزیکی به وزن مطلوب برسید و فقط در صورتی سراغ داروهای مجاز بروید که پزشک معالج شما توصیه ای در این زمینه داشته باشد.
 
 
منبع : آکاایران

معرفی بهترین پزشکان تغذیه جهت لاغری و افزایش وزن

افراد با هدف های متفاوت می توانند به کارشناس تغذیه مراجعه داشته باشند. برخی برای افزایش وزن و چاقی و برخی دیگر برای کاهش وزن و لاغری به متخصص تغذیه خوب در تهران و یا شهر خود مراجعه می کنند. جهت دسترسی به بهترین متخصصان تغذیه میتوانید از دکتریاب کمک بگیرید.

دکتر تغذیه در تهران - دکتر تغذیه خوب در اهواز - دکتر متخصص تغذیه در مشهد - بهترین دکتر تغذیه در شیراز - دکتر تغذیه خوب در تبریز - دکتر تغذیه در اصفهان

 

دکتر تغذیه خوب در سایر شهرهای ایران

این مطلب مفید بود؟ (10)(0)
نظرات (0)
29 آذر 1394 - 13:46
بازدید ها: 8214
چربی‌های لجباز بدن را به 12روش به‌راحتی آب کنید
510

نظرات شما

نظرتون در مورد پست چربی‌های لجباز بدن را به 12روش به‌راحتی آب کنید چی هست ؟

 • Captcha
لطفا به نکات زیر توجه نمایید :
نظرات شما بعد از بررسی توسط پزشک و تایید نمایش داده می شود.
لطفا از بکار بردن کلمات غیر اخلاقی و به دور از فرهنگ ایرانی - اسلامی خودداری فرمایید.