با ماساژ درمانی جوان شوید

با ماساژ درمانی جوان شوید

دسته بندی : پوست، مو و زيبايي
بسیاری از درمانگران و متخصصان ماساژ درمانی در سراسر جهان بر این باورند که دریافت ماساژ روزانه، 6 خاصیت اعجاب‌انگیز و باورنکردنی دارند و به همین دلیل است که ماساژ در مکاتب مختلف بارها و بارها از سوی درمانگران و متخصصان به بیماران و حتی افراد سالم توصیه شده است.  یکی از مهم‌ترین فواید این نوع ماساژ برطرف کردن خستگی عضلات صورت است. 
 
شاید بسیاری از ما تصور کنیم عضلات صورت در طول روز و برنامه‌های کاری ما کمترین حرکت و فعالیت را دارند و آن‌طور که باید و شاید در فعالیت‌های روزانه به کار واداشته نمی‌شوند درحالی‌که این ماهیچه‌ها نیز همانند تمامی عضلات و ماهیچه‌های بدن در طول روز نسبت به استرس‌ها و تنش‌های کار یا فشارهای زندگی روزمره تحت تأثیر قرار می‌گیرند و دچار خستگی و انقباض و اسپاسم می‌شوند. 
 
ماساژ صورت در حقیقت یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای از بین بردن این خستگی است؛ خستگی‌ای که به مرور زمان موجب از بین رفتن شادابی، نشاط و جوانی پوست شده و با خود پیری زودرس به همراه دارد. دفع مواد زائد و سموم نیز یکی دیگر از فواید ماساژ درمانی است. علاوه بر این، تخلیه سموم و مواد زائد در ماهیچه‌ها و بافت‌های صورت، برطرف کردن چین‌و‌چروک پوست، از بین بردن افتادگی عضلات صورت و بازگرداندن نشاط پوست از دیگر فواید ماساژ درمانی صورت است.  برای یادگیری این شیوه آموزشی در 7 مرحله با ما همراه باشید.
 
مرحله اول :
ماساژ درمانی
 
همیشه به یاد داشته باشید که برای ارائه ماساژ، فرد ماساژ دهنده و فردی که ماساژ را دریافت می‌کند باید در محیطی آرام، ساکت و به دور از هیجان و استرس قرار بگیرند تا به این ترتیب استرس و تنش‌ها را به یکدیگر منتقل نکنند.  بنابراین برای ارائه ماساژ بهتر است در اتاقی آرام و ساکت و به دور از هیاهو و سروصدا کار کنید.  برای شروع کار به یک تشک و بالش راحت احتیاج دارید. علاوه‌بر‌این، پیش از شروع کار یک تا 2 قاشق غذاخوری اسانس یا روغن بادام شیرین را درون ظرفی ریخته و آماده کنید.

پیش از شروع ماساژ لازم است پوست صورت خود را از هرگونه مواد آرایشی و بهداشتی پاک‌کنید. در این حالت توصیه می‌شود از یک شیرپاک‌کن با منشأ گیاهی استفاده کنید و تمامی پوست خود را از مواد اضافی پاکیزه کنید. سپس مطابق با شکل روبه‌رو در وضعیت مشابه قرار بگیرید و آماده ارائه و دریافت ماساژ صورت شوید.) توجه داشته باشید که فرد ماساژ دهنده باید در شرایط ایده آلی قرار بگیرد تا بتواند ماساژ صورت را به بهترین شکل به دریافت‌کننده ماساژ ارائه دهد.
 
مرحله دوم :

آموزش ماساژ دادن
 
پس از آن‌که در وضعیت ذکر شده قرار گرفتید، سرانگشتان‌تان را به روغن آغشته کرده و به آرامی با حرکت‌های نرم و نوازش‌گونه از محلی که در شکل 1 نشان داده شده به سمت پیشانی حرکت کنید.  به این ترتیب سرانگشتان شما از پایین صورت به سمت بالای صورت دریافت‌کننده ماساژ (پیشانی) حرکت می‌کند. 
لازم است این حرکت را چند بار تکرار کنید و هر بار سعی کنید میزان فشار سرانگشتانتان دست را به روی ماهیچه‌های صورت اندکی افزایش دهید.  دقت کنید این ماساژ باید خیلی نرم و آهسته روی صورت انجام شود و افزایش میزان فشار نیز به آرامی و با ملایمت صورت گیرد. علاوه‌بر‌این، باید مراقب بود که حین ماساژ فشاری به چشم‌ها وارد نشود.
 
مرحله سوم :
در این مرحله باید سرانگشتان خود را به‌صورت افقی مطابق شکل در وسط پیشانی دریافت‌کننده ماساژ قرار دهید. اگر احساس می‌کنید در این حالت احتیاج به روغن بیشتری دارید می‌توانید سرانگشتان خود را اندکی به روغن بادام شیرین آغشته کنید.  سپس سرانگشتان خود را از وسط پیشانی به سمت طرفین پیشانی حرکت دهید. 
 
طریقه ماساژ دادن
 
در این حالت فشار سرانگشتان به پیشانی باید به‌گونه‌ای باشد که شما بتوانید استخوان سر را با انگشتان خود احساس کنید.  این کار را چند‌بار تکرار کرده و سعی کنید به این ترتیب عضلات پیشانی را به‌خوبی ماساژ دهید.
 
مرحله چهارم :
در این مرحله دو انگشت اشاره خود را مطابق شکل، در طرفین بینی قرار دهید و با حرکت‌های نرم انگشت‌ها را از نقطه مورد نظر به سمت پیشانی هدایت کنید. در این حالت بهتر است میزان فشار سرانگشتان دست در موضع پیشانی نسبت به زمانی که سرانگشتان از روی بینی عبور می‌کنند بیشتر باشد.  این حرکت را چند بار تکرار کنید به این ترتیب، عضلات بینی و پیشانی را ماساژ داده و انرژی آن را تنظیم می‌کنید.
 
ماساژ جوانی
 
در این مرحله علاوه بر این می‌توانید با قرار دادن انگشتان در موضع معین شده با حرکت‌های دورانی روی عضلات بینی نیز کار کنید.  در این حالت باید دقت کنید که کانال‌های ورودی هوا به بینی را به‌طور کامل نبندید تا امکان تنفس برای فرد وجود داشته باشد. پس از این مرحله حرکت‌های دورانی سرانگشتان دست را در موضع گونه‌ها و اطراف دهان نیز تکرار کنید. این حرکت‌های دورانی به تخلیه انرژی، ریلکس شدن ماهیچه‌ها و سموم موجود در بافت‌های صورت کمک می‌کند. 
 
مرحله پنجم :
در این حالت از دو انگشت سبابه و شست هر دو دست باید استفاده کنیم.  این دو انگشت را با مقدار بسیار اندکی از روغن بادام شیرین آغشته کرده و دوسوی ابروها را در محل استخوانی بالای پلک با فشارهای ملایم و آرام ماساژ دهید.  در این حالت هر بار که قسمت ابرو و ماهیچه آن، میان دو انگشت قرار می‌گیرند آن را به‌مدت 2 ثانیه نگاه داشته و بعد آن را رها کنید.
 
ماساژ برای جوانی پوست
 
این فشار باید ملایم و در حدی باشد که دریافت‌کننده ماساژ احساس بدی نداشته باشد. این حرکت را می‌توانید برای ماهیچه‌های داخل حلقه چشم که زیر ابرو نیز قرار دارند، تکرار کنید.  باید دقت کنید که این ماساژها به آرامی و با ملایمت انجام شود.
 
مرحله ششم :
در آخرین مرحله از ماساژ صورت لازم است با هر دو انگشت سبابه پلک‌ها را به آرامی و ملایمت ماساژ دهیم. در این حالت انگشت سبابه را روی پلک گذاشته و به آرامی و به‌صورت دایره‌وار پلک را ماساژ دهید. در مرحله بعدی با کمک انگشتان سبابه حلقه‌ای به دور چشم بکشید و با حرکت‌های آرام و نرم ماهیچه‌های حلقوی اطراف چشم را ماساژ دهید.
 
ماساژ صورت
 
در این حالت انگشت‌ها را مطابق شکل در زاویه بیرونی چشم‌ها قرار داده و با حرکت دایره‌ وار به سمت ماهیچه‌های پایینی و بعد ماهیچه‌های بالایی چشم حرکت کنید.  این ماساژ دایره‌ وار را چند‌بار تکرار کنید تا ماهیچه‌های این ناحیه به‌خوبی ریلکس شوند.
 
مرحله هفتم :
در این مرحله ماساژ صورت به پایان رسیده است.  در این حالت همانند لحظه نخست(مرحله اول) بهتر است با حرکت‌های آرام سرانگشتان خود را از عضلات پایینی صورت به سمت عضلات بالایی صورت حرکت دهید. به این ترتیب اجازه دهید دریافت‌کننده ماساژ ریلکس و آرام شده و برای دقایقی در آرامش و سکوت به استراحت بپردازد یا بخوابد. 
 
منبع : مجله سیب سبز
این مطلب مفید بود؟ (2)(0)
نظرات (2)
7 فروردین 1395 - 13:45
بازدید ها: 7107
با ماساژ درمانی جوان شوید
52

نظرات شما

نظرتون در مورد پست با ماساژ درمانی جوان شوید چی هست ؟

  • Captcha
لطفا به نکات زیر توجه نمایید :
نظرات شما بعد از بررسی توسط پزشک و تایید نمایش داده می شود.
لطفا از بکار بردن کلمات غیر اخلاقی و به دور از فرهنگ ایرانی - اسلامی خودداری فرمایید.
  1. نظرات جدید
  2. نظرات قدیمی
  • ناشناس : 4 تیر 1395 - 23:6

    دكتر خدا مراد جمشیدى یكى از نوابغ هستند، تا عمر داریم دعاگویشان هستیم

  • هلن : 3 آذر 1395 - 15:25

    منم میرم