غذاهای ایجاد کننده آکنه

غذاهای ایجاد کننده آکنه

دسته بندی : تغذيه

جوش یا آکنه، طیف متنوعی از ضایعات پوستی است که به صورت لکه‌های قرمزرنگ یا دانه‌های پُررنگ در پوست و یا دانه‌های زیر پوست شدیدتر و همراه با ضایعات چرکی در تنه و اندام‌ها و صورت مشاهده می‌شود. معمولاْ غذا باعث ایجاد جوش نمیشود. گرچه غذاهای چرب و شیرین در بعضی افراد جوشها را بدتر می کنند ولی این عمومی نیست و بقیه افراد نیاز به رژیم غذائی ندارند.

 

از جمله غذا و خوراکیهایی که باعث این علت میشوند شامل:

شیر بدون چربی

کسانی که شیر می خورند جوش های بیشتری نسبت به کسانی که شیر مصرف نمی کنند دارند. (هورمون های لبنیات پوست را از کنترل خارج می کنند) جالب است که شیر کم چرب بدتر از شیرهای کامل و حتی شیر کم چرب است. دلیل آن هنوز مشخص نشده است اما شاید به دلیل پروتئین های مختلفی باشد که در این نوع شیر یافت می شود.

 
شیر و آکنه
 

بستنی یکی از علت های جوش و آکنه

دلیل جوش های زیاد روی صورتتان می تواند مصرف بستنی باشد. شکر در پوست ایجاد التهاب می کند. بستنی علاوه بر شکر شامل لبنیات نیز می شود. پس اگر می خواهید از جوش های صورت خلاص شوید دیگر بستنی را کنار بگذارید.

 
دلیل ایجاد آکنه

پیشنهادرفع طبیعی انواع جوش صورت

چیپس سیب زمینی زمینه ای برای جوش زدن

کربوهیدرات ها به خصوص کربوهیدرات های شاخص قندخون بالا باعث التهاب می شوند که در نهایت جوش هایی روی پوست ایجاد می کنند. در مورد غذاهایی که باعث آکنه می شوند غذاهای شاخص قند خون بالا بیشترین تاثیر را دارند. این بار که دلتان چیپس سیب زمینی خواست به جای آن بادام زمینی بخورید که غذایی است با شاخص قند خون پایین.

 
سیب زمینی
 

آی خوردن شکلات باعث جوش زدن صورت می شود؟

شکر و لبنیات مقصرین اصلی آکنه های پوستی هستند. پس اگر ترکیب این دو را با هم مصرف کنید چند روز بیشتر طول نمی کشد که شاهد آکنه هایی روی پوست خود خواهید بود.

 
شکلات

پیشنهادعلت و درمان جوش روی چانه

رابطه جوش صورت با پیتزا

یک اسلایس پیتزا سرشار از کربوهیدرات های شاخص قندخون بالا می باشد و تمام پنیر روی آن یعنی همان لبنیات. پیشنهاد می کنم از این به بعد پیتزای سبزیجات بخورید.

 
پیتزا
 

نان سفید عاملی برای جوش زدن

هر وقت خواستید ساندیچ سفارش دهید با نان گندم سفارش بدهید. کربوهیدرات بالای نان سفید باعث می شود آکنه های پوست بدتر شوند.

 
نان سفید نخورید
 

کلوچه

بیشتر کلوچه ها به دلیل دارا بودن شکر، کربوهیدرات های تصفیه شده و لبنیات خبر بدی برای پوست شما هستند. با کلوچه ها خداحافظی کنید. به شما قول می دهم که جوش ها خیلی زود از بین می روند.

 
کلوچه آکنه می آورد
 
این مطلب مفید بود؟ (2)(0)
نظرات (2)
2 اردیبهشت 1395 - 10:58
بازدید ها: 6172
غذاهای ایجاد کننده آکنه
52

نظرات شما

نظرتون در مورد پست غذاهای ایجاد کننده آکنه چی هست ؟

 • Captcha
لطفا به نکات زیر توجه نمایید :
نظرات شما بعد از بررسی توسط پزشک و تایید نمایش داده می شود.
لطفا از بکار بردن کلمات غیر اخلاقی و به دور از فرهنگ ایرانی - اسلامی خودداری فرمایید.
 1. نظرات جدید
 2. نظرات قدیمی
 • احسان مین باشی : 14 اردیبهشت 1395 - 11:55

  باسلام وخداقوت
  تغریبادوسالی است که دچارعارضه های پوستی برروی صورت وپشت خود هستم نزدپزشکان ومتخصص های پوستی زیادی مراجعه وازداروهای زیادی استفاده کرده ام.حجامت .خوردن عصاره کاسنی وکرم وژلهای ضداکنه هماستفاده کرده ام
  ازمایش چکاب وهمچنیین ازمایش کبدهم انجام داده ام وبامورد خاصی طبق نظرپزشک روبه رونشده ام چه در ازمایش کبد وچه درازمایش چکاب.درحال حاضرهم ازراکوتان استفاده میکنم ولی هرداروی که استفاده میکنم به طورمقطعی جوابگو بوده وبازهم بعدازمدتی اکنه وجوشها دوباره ظاهرمیشود.حساسیت خاصی هم تابه حال نداشته ام.لطفاراهنمایی ام کنید

 • محسن : 12 اسفند 1395 - 13:29

  مطالب بسیار با ارزشی بود کمال تشکر را از شما دارم موفق و موید باشید