علت شکسته شدن ناخن هایم چیست؟ + زیبایی دست

دسته بندی : پوست، مو و زيبايي
علت شکسته شدن ناخن
 
 
درست است که امروزه بازار ناخن مصنوعی و کاشت ناخن داغ است و بسیاری از خانم‌ها در برخی مواقع به صورت موقت برای زیبا کردن جلوه دستانشان ناخن می‌کارند اما زیبایی طبیعی ناخن‌ها هم جذابیت خودش را دارد. شما می‌توانید انتخاب کنید که سراغ روش‌های مصنوعی بروید یا با کمی وقت به زیبا شدن طبیعی دستان خود کمک کنید. در این مطلب به شما می‌گوییم که چگونه با تهیه ماسک‌هایی می‌توانید لطافت را به دستان خود بازگردانید و زیبایی را به آنها هدیه دهید. اگر طرفدار زیبایی سنتی هستید با ما همراه باشید. طبیعت می‌تواند زیبایی را به شما هدیه دهد. فقط کافی است دست به کار شوید و ماسک‌‌ها را تهیه کنید.
 
 

زبری را برطرف کنید
اگر پوست دست‌تان زبر و خشن شده و این موضوع ظرافت و زیبایی پوست دست شما را تحت‌تاثیر خود قرار داده است، بهترین كار استفاده از كرم‌های طبیعی و خانگی است كه تهیه آن‌ها كمتر از 10دقیقه وقت شما را می‌گیرد. برای درمان زبری و خشكی پوست ماسک‌های طبیعی مختلفی  وجود دارد كه استفاده از آن‌ها به‌صورت روزانه بعد از 2 هفته موجب بهبود زبری پوست دست‌ها می‌شود.

ماسك عسل یكی از مفیدترین و موثرترین ماسك‌های گیاهی است. برای تهیه این ماسك كافی است 2 قاشق غذاخوری عسل را با یك قاشق غذاخوری روغن بادام مخلوط كنید و آن را هر شب پیش از خواب به‌مدت 20 دقیقه روی پوست دست‌تان بگذارید و سپس آن را با آب نیم ولرم بشویید. بهتر است پس از گذاشتن این ماسك به دست‌های‌تان استراحت دهید.

لوسیون خانگی بزنید
اگر پوست دست‌تان خشك است و این خشكی در نتیجه سردی هوا در فصل‌های سرد سال به‌وجود می‌آید بهترین راه استفاده از لوسیون گلاب است. برای تهیه این لوسیون كافی است یك استكان گلاب را با یك استكان گلیسرین مخلوط كنید و این تركیب را با پنبه روی پوست دست خود بمالید. از این لوسیون می‌توانید روزانه و پیش از آغاز فصل سرد استفاده كنید تا دست‌تان در روزهای سرما خشك نشود.

اگر اهل بشوی و بساب هستید !
استقامت ناخن‌ها تاثیر زیادی در جلوه و زیبایی دست دارد. به این دلیل تقویت ناخن‌ها و افزایش استحكام آن‌ها یكی از مهم‌ترین نكاتی است كه هر خانم جوان باید به آن توجه كند. برای افزایش استقامت ناخن‌ها به‌ویژه ناخن‌هایی كه زیاد در معرض شست و شو و آب قرار می‌گیرند بهترین چاره استفاده از مخلوطی از روغن زیتون، روغن بادام، روغن كنجد و روغن كرچك است. برای تهیه این مخلوط كافی است به میزان مساوی 4 روغن را با هم تركیب كرده و آن را به روی ناخن‌های خود ماساژ دهید.

پوست‌تان را سفید کنید
بسیاری از خانم‌ها به‌دلیل انجام فعالیت‌های روزانه شان بدون دستكش به مرور با تیرگی پوست دست‌های‌شان روبه‌رو می‌شوند. برای درمان این مسئله و از بین رفتگی تیرگی پوست و روشن شدن پوست دست، استفاده از این ماسك را پیشنهاد می‌كنیم. سفیده یك تخم‌مرغ را با با یك قاشق گلیسیرین و 2قاشق عسل مخلوط كنید و آن را به‌مدت نیم‌ساعت هر شب روی دست‌ها بگذارید. تكرار این ماسك روی دست‌ها به‌مدت 20روز موجب از بین رفتن تیرگی پوست و روشن‌شدن آن می‌شود.

ترک دست‌ها را التیام دهید
عصاره گیاه دارویی بومادران یكی از بهترین مواد طبیعی برای درمان ترك دست و پا محسوب می‌شود. درمانگران طب سنتی عصاره این گیاه را برای شست و شوی دست‌ها و پاهایی كه ترك دارند مفید می‌دانند. برای تهیه عصاره این گیاه كافی است مقداری از برگ‌های این گیاه را در آب ریخته و بجوشانید. سپس این مخلوط را صاف كرده و برگ‌ها را از آب بومادران جدا كنید. این محلول را سرد كرده و از آن برای شست و شوی دست یا پا و موضعی كه دچار ترك شده استفاده كنید. این محلول را هرگز خشك نكنید و اجازه دهید به‌طور طبیعی روی دست یا پای شما خشك شود.

ناخن‌ها را تقویت کنید
برای جلوگیری از شكنندگی ناخن‌ها روش‌های متعددی وجود دارد كه یكی از آن‌ها تهیه مخلوطی از پوست تخم مرغ و آبلیمو است. برای تهیه این تركیب كافی است پوست چند تخم مرغ را آسیاب كنید و هر بار، یكی دو قاشق از آن را با یك استكان آبلیموی تازه مخلوط كنید به حدی كه بتوانید ناخن‌های‌تان را در این مخلوط قرار دهید. بهترین و مفید‌ترین مدت زمان برای نگه داشتن ناخن‌ها و سرانگشتان دست در این مخلوط 15 تا 20 دقیقه است. پس از آن دست‌ها را بشویید و این كار را هر شب پیش از خواب تكرار كنید. علاوه براین، استفاده از تركیب دانه‌های بلال و شیر نیز برای درمان شكنندگی ناخن‌ها و پیشگیری از ابتلا به آن بسیار موثر است. برای این منظور دانه‌های بلال را در دستگاه مخلوط كن ریخته و آن‌ها را له كنید. سپس یك استكان شیر اضافه كرده و پس از خمیر كردن آن‌ها این خمیر را روی ناخن‌های خود به‌مدت 15 دقیقه قرار دهید.

پیش از مهمانی این ماسك را امتحان كنید
اگر به مهمانی دعوت شده‌اید و برای‌تان مهم است كه در این مهمانی با ظاهری آراسته و زیبا حاضر شوید، 3 روز پیش از تاریخ معین شده برای مهمانی از ماسك بادام و شیر استفاده كنید. برای تهیه این ماسك كافی است پوره بادام را با شیر تركیب كنید و آن را به‌مدت یك ساعت هر 3 شب روی دست خود قرار دهید. بهتر است متناسب با نوع لباس و اندازه آستین این ماسك را روی پوست دست تا ساعد یا بازو قرار دهید.

 جوانی پوست دست را با آلوورا تجربه كنید
 بسیاری از خانم‌ها بعد از گذراندن دهه چهارم زندگی نسبت به كاهش میزان شادابی و نشاط پوست خود به‌ویژه پوست دست‌شان ابراز نگرانی می‌كنند. این گروه غالبا پس از تحلیل رفتن ماهیچه‌ها و چربی پوست‌شان و بروز چین و چروك‌های ابتدایی روی دست‌ها به فكر درمان می‌افتند. یك شب درمیان با كمك ژل‌ آلوورا كه از برگ‌های این گیاه به دست می‌آید پوست دست خود را ماساژ دهید. برای تهیه این ژل می‌توانید برگ‌های آلوورا را از وسط بشكنید و این ژل را به‌طور طبیعی از این گیاه پرخاصیت تهیه كنید. این ماسك به سفیدشدن و شفافیت پوست دست نیز كمك می‌كند.
 
رنگ ناخن
 
رنگ را به ناخن‌ها بازگردانید
 برای درمان تغییر رنگ ناخن‌ها كه عمدتا به‌دلیل نرسیدن میزان كافی مواد مغذی، اكسیژن و هوای تازه به سطح ناخن است، راه‌حلی ساده وجود دارد و آن استفاده از جوشانده گل سرخ برای درمان این مسئله است. برای تهیه این ماسك ناخن كافی است مقداری گل سرخ خشك شده را به مدت 20 دقیقه بجوشانید و آن را با نصف استكان آبلیموی تازه تركیب كنید. سپس ناخن‌ها را با كمك این تركیب ماساژ داده و اجازه دهید كه این مخلوط به‌مدت 20 تا 30 دقیقه روی ناخن شما باقی بماند. استفاده مكرر از این ماسك گیاهی به روی ناخن‌ها چند بار در طول هفته به درمان تغییر رنگ ناخن در كمتر از یک ماه كمك می‌كند.

 چرا ناخن‌‌ها می‌شکنند؟
لاک زدن باعث شکنندگی ناخن شما نمی‌شود ولی خانم‌‌هایی که مدام رنگ لاک خود را عوض کرده و بی‌رویه از این محصول استفاده می‌کنند اغلب  محصولات غیراستاندارد را به کار می‌برند، درنتیجه سلامت ناخن‌‌های خود را به خطر می‌اندازند. استفاده از استون و لاک پاک‌کن‌ها باعث شکنندگی ناخن‌ها می‌شود. با پاک کردن لاک شما چربی موردنیاز ناخن‌‌های خود را نیز از بین می‌برید. بهتر است این نکته را هم بدانید که سن و سال هم در میزان شکنندگی ناخن‌‌های شما تاثیر دارد و با بالا رفتن سن، شکنندگی ناخن‌های شما هم بیشتر می‌شود. اگر دوست ندارید ناخن‌هایتان بشکند، بهتر است آنها را کوتاه نگه‌ دارید، ناخن‌های بلند، بیشتر در خطر شکنندگی قرار دارند.

چربی را به ناخن‌‌های خود بازگردانید
برای حفظ سلامت ناخن‌‌های خود همیشه آنها را چرب نگه ‌دارید تا دچار شکنندگی نشوند. از کرم‌های نرم‌کننده برای سلامت ناخن‌های خود استفاده کنید، می‌توانید روزی چند بار ناخن‌‌های خود را چرب کنید. روغن زیتون هم برای برگرداندن چربی مناسب به پوست شما موثر است. می‌توانید ناخن‌های خود را روزی دو تا سه بار با روغن‌زیتون ماساژ دهید و به استحکام آنها کمک کنید. اگر هم اهل لاک زدن هستید، حتما به تاریخ انقضای لاک دقت کنید و زیاد از استون استفاده نکنید. بهتر است بعد از پاک کردن لاک خود، ناخن‌ها را  حتما چرب کنید تا آسیب ناشی از استفاده از مواد پاک‌کننده لاک کمتر شود.
 
نکته هایی که شاید به کارتان آید
استحکام ناخن‌ها
  • استفاده از تركیب دانه‌های بلال و شیر نیز برای درمان شكنندگی ناخن‌ها و پیشگیری از ابتلا به آن بسیار موثر است.
شادابی پوست
  • یك شب در میان با كمك ژل‌ آلوورا كه از برگ‌های این گیاه به دست می‌آید پوست دست خود را ماساژ دهید
 
منبع : مجله سیب سبز

مطالب مشابــه :

نظرات (1)
9 مهر 1395 - 11:58
بازدید ها: 2949

نظرات شما

نظرتون در مورد پست علت شکسته شدن ناخن هایم چیست؟ + زیبایی دست چی هست ؟

  • Captcha
لطفا به نکات زیر توجه نمایید :
نظرات شما بعد از بررسی توسط پزشک و تایید نمایش داده می شود.
لطفا از بکار بردن کلمات غیر اخلاقی و به دور از فرهنگ ایرانی - اسلامی خودداری فرمایید.
  1. نظرات جدید
  2. نظرات قدیمی
  • suzan moghadasi : 28 آذر 1395 - 0:16

    چند مورد از توصیه های شما را در مورد ناخن مثل چرب کردن با روغن زیتون ، استفاده از الویه ورا بکار بردم . خیلی موثر بود . ممنونم از علم علیم شما.