آیا درمان دیسک کمر بدون جراحی امکان پذیر است؟

آیا درمان دیسک کمر بدون جراحی امکان پذیر است؟

دسته بندی : بهداشت و درمان

یکی از راهکارهایی که برای درمان دیسک‌ها خصوصا دیسک کمر به بیماران پیشنهاد می شود، اوزون تراپی دیسک کمر است. در بیماران مبتلا به دیسک کمر اوزون درمانی یکی از راهکارهای درمان غیرجراحی دیسک کمر است.

اوزون شکلی از اکسیژن است که طی فرایندی توسط دستگاهی که یک ورودی اکسیژن دارد، از آن گرفته می شود.

اوزون درمانی در طی 10 سال گدشته در مقوله های مختلف غیر از درمان مبتلایان به دیسک کمر، مانند مبتلایان به بیماری‌های گوارشی به کار گرفته شده است.

درمان غیرجراحی دیسک کمر به کمک اوزون درمانی

دیسک هایی که دچار بیرون زدگی و فتق می شوند، بدون نیاز به برش پوستی و بی هوشی، در اتاق عمل کلینیک درد، انجام این روش امکان پذیر است.

پس از بی حسی موضعی پوست، در حالتی که بیمار بر روی شکم خوابیده، یک سوزن ظریف وارد دیسک می شود و حجم مشخصی با غلظت مشخصی اوزون داخل دیسک تزریق می‌شود.

پس از آن دیسک از داخل شروع به جمع شدن می کند. تاثیر ازون روی قسمت ژلاتینی داخل دیسک باعث می شود، دیسک به آرامی از داخل جمع شود و یک فشار منفی ایجاد می شود که لبه دیسک را به داخل می کشد. در این حالت فتق دیسک (بیرون زدگی) با این روش جمع می شود.

 

آیا اوزون درمانی خطر دارد؟

اُزن درمانی،روش بسیار بی خطری است. زیرا نیازی به برش پوست و بازشدن محل عمل ندارد. همچنین نیازی به بستری شدن نیست. در این روش خطر عفونت وجود ندارد و جایگزین بسیار مناسبی برای جراحی محسوب می‌شود.

 

اوزون تراپی توسط کدام متخصص انجام می شود؟

 استفاده از هر نوع اوزونی، اوزون درمانی دیسک نیست و ازون درمانی که در عضلات و مفاصل که در مطب ها انجام می‌شود، برای درمان دیسک کمر مناسب نیست چراکه اُزن درمانی دیسک در اتاق عمل و زیر فلوروسکوپ است و روشی کاملا دقیق است که توسط فوق تخصص درد و طب فیزیکی و توانبخشی باید انجام شود.

این مطلب مفید بود؟ (18)(1)
نظرات (0)
1 آبان 1397 - 0:32
بازدید ها: 1106
آیا درمان دیسک کمر بدون جراحی امکان پذیر است؟
419

نظرات شما

نظرتون در مورد پست آیا درمان دیسک کمر بدون جراحی امکان پذیر است؟ چی هست ؟

  • Captcha
لطفا به نکات زیر توجه نمایید :
نظرات شما بعد از بررسی توسط پزشک و تایید نمایش داده می شود.
لطفا از بکار بردن کلمات غیر اخلاقی و به دور از فرهنگ ایرانی - اسلامی خودداری فرمایید.