علت و درمان بزرگ شدن پروستات

علت و درمان بزرگ شدن پروستات

یک متخصص داخلی گفت: تا سن ۶۰ سالگی ۸۰ درصد مردان، مشکلات ادراری ناشی از بزرگ شدن پروستات را تجربه می‌کنند.

یک متخصص داخلی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: پروستات غده‌ای حدودا به اندازه یک گردو است که درست زیر مثانه در مردان قرار دارد و بخشی از سیستم تناسلی آنها را تشکیل می‌دهد؛ این اندام در ۲ مقطع زمانی بزرگ می‌شود، اولین مقطع اوایل دوران بلوغ و مرحله دوم حدودا در سن ۲۵ سالگی است.

 

مشکلات بزرگ شدن پروستات در مردان

وی با اشاره به اینکه تا سن ۶۰ سالگی ۸۰ درصد مردان، مشکلات ادراری ناشی از بزرگ شدن پروستات را تجربه می‌کنند، گفت: بزرگ شدن پروستات کاملا بی‌ضرر است اما اغلب سبب مشکلات ادراری در سنین بالاتر می‌شود چرا که به مجرای ادراری فشار وارد می‌شود که می‌تواند عامل مشکلات ادراری از جمله تکرر ادرار، اجبار ناگهانی به دفع ادرار، بیدار شدن از خواب برای دفع ادرار، مشکل در شروع ادرار و قطره قطره شدن ادرار در انتها، کامل تخلیه نشدن مثانه و گاه حتی قادر نبودن به دفع ادرار باشد.

پیشنهادمتخصص جراح مجاری ادراری و پروستات خوب در تهران

علت بزرگ شدن پروستات چیست؟

این متخصص داخلی بیان کرد:  اگر بزرگ شدن پروستات توسط پزشک کنترل نشود، می‌تواند به مرور زمان فرد را به شدت دچار مشکلاتی از قبیل عفونت دستگاه ادراری، آسیب به کلیه‌ها یا مثانه، سنگ مثانه و بی اختیاری ادرار کند؛ گاهی برای درمان از عمل جراحی استفاده می‌شود و کل غده پروستات توسط عمل جراحی برداشته می‌شود که اغلب هم فرد از علایم و نشانه‌های بیماری رهایی می‌یابد، اما این عمل می‌تواند فرد را دچار ناتوانی جنسی کند.

بهتر است عمل جراحی آخرین راه حل باشد و از روش‌های درمانی دیگر کمک گرفت که می‌توان به استفاده از  فلز روی  اشاره کرد؛ این عنصر یکی از عناصر کمینه است  که مقدار کمی از آن برای رشد طبیعی موجودات زنده کفایت می‌کند  و در رشد و تمایز سلول‌ها نقش حیاتی به عهده دارد.

وی با تاکید بر اینکه فلز روی برای درمان پروستات‌های ملتهب یا بزرگ بسیار مفید است، گفت: بررسی‌ها نشان داده است که کمبود روی بر بزرگ شدن پروستات اثر دارد، بنابراین خوردن غذا‌های حاوی روی یا خوردن مکمل‌های روی توصیه می‌شود، همچنین خوردن گوجه فرنگی نیز بسیار مفید است.

 

گوجه فرنگی، درمانی برای پروستات

این متخصص داخلی یادآوری کرد: خوردن گوجه فرنگی احتمال ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می‌دهد؛  این رویه درمانی به دلیل وجود پیگمان در گوجه فرنگی است، پیگمان‌ها  قوی‌ترین و موثرترین کاروتن کشف شده است که  عامل  قرمزی رنگ گوجه فرنگی هم محسوب می‌شود.

 

جراحلیست پزشکان جراح پروستات خوب

جراح پروستات خوب در تهران

دکتر جراح پروستات در مشهد

دکتر جراح پروستات در شیراز

دکتر جراح پروستات در اهواز

دکتر جراح پروستات در اصفهان

دکتر جراح پروستات در تبریز

 

منبع : yjc.ir

این مطلب مفید بود؟ (5)(0)
نظرات (0)
26 اسفند 1397 - 19:40
بازدید ها: 1440
علت و درمان بزرگ شدن پروستات
55

نظرات شما

نظرتون در مورد پست علت و درمان بزرگ شدن پروستات چی هست ؟

  • Captcha
لطفا به نکات زیر توجه نمایید :
نظرات شما بعد از بررسی توسط پزشک و تایید نمایش داده می شود.
لطفا از بکار بردن کلمات غیر اخلاقی و به دور از فرهنگ ایرانی - اسلامی خودداری فرمایید.