درمان زود انزالی و اختلال نعوظ مردان با تمرینات کگل

درمان زود انزالی و اختلال نعوظ مردان با تمرینات کگل

دسته بندی : دانستنی های جنسی

انزال زودرس یا زود انزالی و اختلال نعوظ از شایع ترین اختلالات جنسی در مردان می باشد به طوری که آمار نشان داده بین 30 تا 70 درصد مردان آمریکایی در دوره ای از زندگی خود از انزال زودرس رنج می برند و این مسئله که میان مردان کمتر از 40 سال رایج تر می باشد تاثیر نامطلوبی روی کیفیت رابطه جنسی و اعتماد به نفس آن ها به جا می گذارد.

متخصصان تاکنون راهکارهای متعددی برای پیشگیری و درمان در زمینه درمان اختلالات جنسی همچون زودانزالی و اختلال نعوظ ارائه داده اند که از جمله موثرترین و ساده ترین آن ها می توان به تمرینات کگل اشاره کرد.

 

تمرینات کگل چیست؟

تمرینات کگل نوع خاصی از تمرینات لگنی است که به دلیل تقویت عضلات کف لگن برای درمان زود انزالی و اختلال نعوظ در مردان و بی اختیاری ادرار در زنان و مردان تجویز شده و به بهبود رابطه جنسی کمک می کند.

لازم به ذکر است اثر تمرینات کگل در طولانی مدت احساس می شود و برای مردانی که از زودانزالی یا اختلال نعوظ شدید رنج می برند لازم است این تمرینات به همراه دارو درمانی و زیر نظر پزشک انجام شود.

همچنین هنگام انجام تمرینات کگل باید به دو نکته مهم توجه داشت: اول این که راز اثربخشی این تمرینات استمرار در انجام آن ها می باشد و نکته دوم انجام درست حرکات می باشد که در ادامه روش صحیح تمرینات کگل را آموزش خواهیم داد. پس با دکتریاب همراه شوید.

 

علت اصلی زود انزالی در مردان چیست؟

علت دقیق زود انزالی هنوز مشخص نشده اما معمولا ترکیب برخی عوامل روانی، عاطفی و فیزیکی در بروز زود انزالی موثر هستند. گاهی این عوامل موقتی بوده و به مرور برطرف می شوند، به عنوان مثال در اوایل ازدواج به دلیل عدم تجربه کافی ممکن است زود انزالی رخ دهد اما با گذشت زمان و روابط جنسی بیشتر، زوجین روش های جلوگیری از زود انزالی را یاد خواهند گرفت.

در برخی افراد زود انزالی به دلیل مشکلات نعوظ در سنین بالاتر و دوران سالمندی رخ می دهد.

پیشنهادمتخصص روانپزشک خوب در تهران

انواع زود انزالی

1. زود انزالی طبیعی

در این حالت فرد گاهی اوقات دچار زود انزالی شده و در بقیه مواقع رابطه جنسی طبیعی دارد.

2. زود انزالی مادام العمر

در این حالت فرد تقریبا همیشه و از اولین رابطه جنسی دچار انزال زودرس بوده است.

3. زود انزالی اکتسابی

در این حالت فرد مدت ها رابطه جنسی طبیعی داشته و به مرور دچار زود انزالی شده است.

 

فواید تمرینات کگل برای درمان زود انزالی و اختلال نعوظ مردان

تمرینات کگل باعث تقویت عضلات bulbocavernosus و Pubococcygeus می شود، عضلات bulbocavernosus به بهبود جریان خون در آلت تناسلی مردان در هنگام نعوظ و پمپاژ خون در زمان انزال کمک کرده و تقویت آن ها، احتمال بروز اختلال نعوظ را کاهش می دهد و عضلات Pubococcygeus به کنترل جریان ادرار کمک کرده و تقویت آن ها، از زودانزالی یا انزال زودرس پیشگیری می کند.

نتایج مطالعه محققان انگلیسی نشان داده انجام تمرینات کگل در 40 درصد موارد باعث بهبودی اختلال نعوظ در مردان می شود.

همچنین مطالعه دیگری که توسط محققان ایتالیایی روی 40 مرد بین 19 تا 46 ساله انجام شد نشان داده با انجام منظم تمرینات کگل طی 12 هفته، حدود 82 درصد افراد بهبودی کامل پیدا کردند.

پیشنهادروانشناس خوب در تهران جهت کاهش مشکلات روحی و درمان زود ازالی

نحوه پیدا کردن عضلات کف لگن در تمرینات کگل

پیدا کردن عضلات کف لگن اولین گام برای شروع تمرینات کگل است، کافیست هنگام تخلیه ادرار تلاش کنید تا لحظه ای آن را متوقف کرده و دوباره ادامه دهید، ماهیچه هایی که در انجام این کار به شما کمک می کند همان عضلات کف لگن است.

توجه داشته باشید این تکنیک را تنها برای پیدا کردن نقطه درست انجام دهید و از تکرار آن اجتناب کنید زیرا خطر بروز عفونت مجاری ادراری را افزایش می دهد.

روش دیگر توجه به عضلات نواحی مقعد می باشد، عضلاتی که برای جلوگیری از خارج شدن باد از شکم یا حرکات روده استفاده می کنید نیز عضلات کف لگن هستند.

 

آموزش تمرینات کگل

آموزش کگل

در حالی که روی زمین یا تخت دراز کشیده اید عضلات کف لگن را منقبض کرده و به مدت 5 ثانیه نگه دارید. این کار را بدون انقباض عضلات باسن، شکم یا ران انجام داده و تنفس طبیعی داشته باشید، سپس 5 ثانیه عضلات را شل کرده و دوباره تمرین را تکرار کنید.

 

پس از مدتی می توانید تمرینات را به صورت نشسته یا ایستاده نیز تکرار کنید، روی صندلی نشسته یا جلوی آینه بایستید، عضلات کف لگن را منقبض کرده و به مدت 5 ثانیه در همان حالت بمانید، سپس 5 ثانیه آن ها را شل کنید و دوباره تمرین را تکرار کنید.

آموزش کگل

به مرور می توانید تمرینات را در طول روز و هنگام انجام کارهای روتین روزانه تکرار کنید، به عنوان مثال هنگام اصلاح صورت، مسواک کردن، نشستن کنار میز کار، تماشای تلویزیون یا مطالعه به سادگی می توانید تمرینات کگل را انجام دهید.

 

آموزش تصویری کگل

هنگام انجام تمرینات به تنفس خود توجه داشته باشید، اگر در ایجاد هماهنگی بین تنفس و تمرینات مشکل دارید، هنگام انقباض عضلات و نگه داشتن آن ها تا 5 شماره بشمارید.

پیشنهاد35 روش موثر درمان زود انزالی

 

چند بار در روز باید تمرین کگل را انجام دهم؟

توصیه می شود در هفته اول روزانه دو بار – مثلا صبح و شب – و هر بار 5 مرتبه تمرین را انجام دهید و در هفته دوم سعی کنید تمرینات را به سه بار در روز و هر بار، 10 مرتبه افزایش دهید.

سپس هر هفته یک مرحله به تمرینات اضافه کرده و تعداد تکرار را 5 مرتبه افزایش دهید تا در نهایت به تعداد سه یا چهار بار و 20 مرتبه تکرار در روز برسید.

همچنین بهتر است یک سوم تمرینات را در حالت دراز کشیده، یک سوم را در حالت نشسته و یک سوم را در حالت ایستاده انجام دهید.

با انجام صحیح و استمرار در تمرینات کگل معمولا حدود 6 هفته یا بیشتر طول می کشد تا عضلات کف لگن فرد به استقامت لازم برسد.

نکته: توصیه می شود زمان های خاص و ثابتی در طول روز برای این کار در نظر بگیرید تا این تمرینات به عادت روزانه تبدیل شود.

 

چند نکته مهم

  •     انجام حرکات کششی بعد از تمرینات کگل از بروز درد و خستگی عضلانی پس از تمرین جلوگیری می کند
  •     هنگام انجام تمرینات حتما تنفس عمیق و طبیعی داشته باشید
  •     اگر بعد از 1 ماه انجام منظم تمرینات کگل تغییر خاصی در وضعیت خود مشاهده نکردید احتمالا به درستی این تمرینات را انجام نداده و در پیدا کردن عضلات کف لگن اشتباه کرده اید، در این موارد توصیه می شود با پزشک یا اورولوژیست مشورت کنید
  •     برخی افراد پس از مدتی با مشکلاتی همچون درد قفسه سینه، درد کمر و دردهای شکمی مواجه می شوند که معمولا نشانه شیوه نادرست تمرینات می باشد
  •     هنگام انقباض عضلات دیافراگم لگنی به ماهیچه های شکمی، کمر، ران و پهلو دقت داشته باشید که در حالت رها قرار داشته و آن ها را منقبض نکنید
  •     انجام بیش از حد تمرینات کگل باعث ایجاد فشار روی عضلات کف لگنی شده و اثربخشی آن کاهش می یابد
این مطلب مفید بود؟ (7)(2)
نظرات (0)
9 فروردین 1398 - 12:21
بازدید ها: 1911
درمان زود انزالی و اختلال نعوظ مردان با تمرینات کگل
39

نظرات شما

نظرتون در مورد پست درمان زود انزالی و اختلال نعوظ مردان با تمرینات کگل چی هست ؟

  • Captcha
لطفا به نکات زیر توجه نمایید :
نظرات شما بعد از بررسی توسط پزشک و تایید نمایش داده می شود.
لطفا از بکار بردن کلمات غیر اخلاقی و به دور از فرهنگ ایرانی - اسلامی خودداری فرمایید.