علت درد بیضه بعد از نزدیکی چیست؟ و آیا خطرناک است؟

علت درد بیضه بعد از نزدیکی چیست؟ و آیا خطرناک است؟

دسته بندی : دانستنی های جنسی

معمولا آقایان فکر می‌کنند که درد در بیضه‌ها بعد از یک رابطه جنسی خطرناک است و زمانی که این درد به سراغ آن ها می‌آید احساس خطر می‌کنند و نگران می‌شوند. دکتر سلمان اسلامی، جراح کلیه و مجاری ادراری، نازایی و تناسلی و عضو انجمن اورولوژی ایران و اروپا در این مقاله علل درد بیضه‌ها بعد از رابطه جنسی را توضیح می دهد.

 

 

علل شایع درد بیضه در آقایان چیست؟

تحریک جنسی طولانی مدت و عدم تخلیه آن یکی از علت‌های درد بیضه در آقایان است. همان طور که می‌دانید ممکن است یک آقایی دچار تحریک جنسی شود و با شریک جنسی خود تایم طولانی مدتی را بگذرانند ولی به علت ملاحظات مختلفی نتوانند رابطه جنسی برقرار کنند و تخلیه جنسی نشوند. این مسئله، درد بسیار شدیدی در بیضه‌ها ایجاد می‌کند و این درد، دردی است که به خیلی از مسکن‌ها و داروها مقاوم است.


دلیل دیگر درد بیضه در آقایان، رابطه جنسی طولانی مدت است. گاهی بعضی افراد به دنبال رابطه جنسی طولانی مدت هستند که مرد دچار درد می‎شود که به خاطر تحریک طولانی مدت است.
از سوی دیگر گاهی ارگاسم به دلیل اسپاسم عضلات شکم دچار درد در جدار شکم و ناحیه بیضه‌ها می‌شود.

 

در صورت بروز درد در آقایان چه کاری باید کرد؟

درد در بیضه‌ها متداول نیست اما اگر شدت درد به قدری زیاد باشد که برای بیمار ناراحت کننده باشد برایش درمان دارویی شل کننده عضلات در نظر می‌گیریم که دو ساعت قبل از رابطه مصرف کند تا آن اسپاسم جدار شکم و اسپاسم عضلات در ناحیه تحتانی بیضه‌ها منجر به درد در آن نشود.

 

آیا این درد به باروری مربوط است؟

این متخصص کلیه و مجاری ادراری توضیح داد که بروز این دردها هیچ ارتباطی با باروری ندارد و مشخصا این که یک فردی در رابطه جنسی خود دچار درد در بیضه میشود پس نمیتواند بارور باشد، غلط است.

 

مشکلات شایع حین رابطه جنسی برای آقایان

یکی از مشکلات شایع در رابطه جنسی برای مردان در واقع پدیده زودانزالی است و همچنین پدیده اختلال نعوظ.
اختلال نعوظ به دو صورت ممکن است اتفاق بیفتد : افراد در ابتدا نمی‌توانند دچار نعوظ مناسب برای رابطه جنسی بشوند و دیگری فرد در ابتدای رابطه نعوظ دارد اما حین رابطه جنسی دچار اختلال نعوظ می‌شود یعنی دخول را انجام می‌دهند اما بعد از آن نعوظ ندارد.


پدیده دیگر، پدیده دیرانزالی است. البته درصد کمی از افراد دچار دیرانزالی می‌شوند یعنی بعد از 25 تا 30 دقیقه رابطه جنسی پی در پی به ارگاسم نمیرسند. این افراد دردهای ستون فقرات در کمر و درد بیضه را تجربه می کنند. به دلیل تحریک طولانی مدت و عدم تخلیه که فرد از ادامه رابطه زناشویی منصرف می‌شود.

 

مشکلات شایعی حین رابطه جنسی برای زن

در واقع مشکلات زنان هم چندین دسته است. شایع‌ترین آن در خانم‌هایی که سابقه رابطه جنسی ندارند و تازه ازدواج کرده‌اند واژینیسموس است که احساس درد در موقع رابطه جنسی دارد. در واقع به خاطر ترس و درد شدید اجازه دخول را نمی‌دهد. واژینیسموس نیازمند درمان است. مسئله بعدی پدیده خشکی واژن است که علی رغم تحریکات جنسی طولانی خانم دچار خشکی واژن است و درد را تجربه می‌کند.


از مشکلات دیگری که خانم ممکن است تجربه کند به ارگاسم نرسیدن در رابطه جنسی است که در واقع نیمی از خانم‌ها از طریق رابطه جنسی واژینال به ارگاسم نمیرسند و نیاز به معاشقه و تحریکات قبل از رابطه جنسی دارند.

 

علت درد بیضه

توصیه بهداشتی بعد از رابطه جنسی

توصیه می‎شود که بعد از رابطه جنسی هم آقا و هم خانم و البته مخصوصا خانم‌ها، ادرار بکنند زیرا به دلیل ادرار بعد از رابطه ترشحات احتمالی وارد شده به مجرا دفع می‌شود و دفع ادرار بعد از رابطه جنسی عوارض ادراری را بسیار، بسیار کاهش می‌دهد.


دردهایی که مربوط به رابطه جنسی نیست

گاهی در افرادی که رابطه جنسی طولانی مدت دارند حین رابطه جنسی دچار کمردرد می‌شوند یا بعد از رابطه جنسی فکر می کنند با انزال و ارگاسم در رابطه جنسی ارتباط دارند. در صورتی که این درد کمر به خاطر حرکات فیزیکی رابطه زناشویی هست و ما توصیه می کنیم که اگر این قضیه زیاد اتفاق می‌افتد فرد به تقویت عضلات ستون فقرات خودش بپردازد با فیزیوتراپی، شنا و ورزش‌های روتینی که می‌توانیم عضلاتمان را تقویت کنیم و این صرفا ارتباطی با ارگاسم ندارد.


آیا درد بیضه در رابطه جنسی خطرناک است؟

درد بیضه در کل موضوع مهمی نیست و نشان دهنده بیماری خاصی نیست. در واقع این درد خطرناک و نگران کننده نیست ولی لازم نیست که توسط افراد جدی گرفته شود.

 

منبع : نی نی سایت

 

این مطلب مفید بود؟ (1)(0)
نظرات (1)
4 مهر 1398 - 12:3
بازدید ها: 1328
علت درد بیضه بعد از نزدیکی چیست؟ و آیا خطرناک است؟
51

نظرات شما

نظرتون در مورد پست علت درد بیضه بعد از نزدیکی چیست؟ و آیا خطرناک است؟ چی هست ؟

  • Captcha
لطفا به نکات زیر توجه نمایید :
نظرات شما بعد از بررسی توسط پزشک و تایید نمایش داده می شود.
لطفا از بکار بردن کلمات غیر اخلاقی و به دور از فرهنگ ایرانی - اسلامی خودداری فرمایید.
  1. نظرات جدید
  2. نظرات قدیمی
  • علی عساکره : 17 مهر 1398 - 22:39

    سلام بیضه ها موقعی گردو غبار میشه بیضه هام درد شدید میگیرن کار بنایی سخت است اما مجبوریم راهنمایم کنید بدنم عفونت هم دارد خونم هم غلیض است