ارتباط جویدن بیشتر غذا و سلامتی دندان

دسته بندی : دندانپزشکي
حفظ سلامتی دندان با جویدن بیشتر غذا
 
بیایید سعی کنیم در هنگام غذا خوردن زیاد آن را بجوییم و با کمی تامل در خوردن غذا عجله نکنیم و با این کار به حفظ سلامت دندان هایمان کمک کنیم، که این کار باعث مراقبت از دندان ها و پیشگیری از پوسیدگی آنان می شود.
 
رئیس هیأت مدیره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران معتقد است، یکی از مهمترین راه‌های حفظ سلامت دندان، خوردن و جویدن غذاست. در صورتی که فرد به هر دلیلی از رژیم غذایی نرم استفاده کند، زمینه پوسیدگی دندان‌های او فراهم خواهد شد.
دکتر باقر شهنی‌ زاده می‌گوید: یکی از دلایلی که افراد از غذاهای نرم استفاده می‌کنند، داشتن دندان‌های پوسیده است. در اغلب مواقع فرد برای رهایی از درد یا سعی می‌کند غذا را با دندان‌های دیگر بجود یا اینکه از غذاهای نرم استفاده می‌کند تا دچار درد دندان نشود. این درحالی است که درمان نشدن بموقع نه تنها به افزایش پوسیدگی دندانی منجر می‌شود، بلکه باعث گسترش آن به دندان‌های دیگر خواهد شد. دیگر اینکه جویدن به استحکام لثه و دندان کمک می‌کند. بنابراین جویدن غذاهای نرم هر چند باعث کاهش درد می‌شود اما به استحکام لثه‌ها کمکی نخواهد کرد. لثه‌هایی که محکم نباشند نمی‌توانند به خوبی از دندان‌ها مراقبت کنند.
او با تأکید بر پیشگیری از پوسیدگی دندان‌ها می‌گوید: برای سلامت دندان باید مواد غذایی سفت مانند سبزیجات و میوه‌ها در رژیم غذایی افراد قرار گیرد.
 
منبع : روزنامه ایران
این مطلب مفید بود؟ (2)(0)
نظرات (0)
4 مهر 1394 - 23:35
بازدید ها: 1073
ارتباط جویدن بیشتر غذا و سلامتی دندان
52

نظرات شما

نظرتون در مورد پست ارتباط جویدن بیشتر غذا و سلامتی دندان چی هست ؟

  • Captcha
لطفا به نکات زیر توجه نمایید :
نظرات شما بعد از بررسی توسط پزشک و تایید نمایش داده می شود.
لطفا از بکار بردن کلمات غیر اخلاقی و به دور از فرهنگ ایرانی - اسلامی خودداری فرمایید.