قبل از ثبت سوال، می توانید در بین پرسش و پاسخ ها جستجو نمایید

حسيني
۲۲
۸۵
آقــا

وزوز گوش بر اثر تیراندازی؟

باسلام حدودا 2ماه پیش با سلاح سنگین تیراندازی کردم و گوشم از اون موقع وزوز میکنه دکتر رفتم گفته پرده گوش سالمه و عصبش آسیب دیده که به مرور زمان خوب میشه صدای وزوز کم شده اما کاملا هز بین نرفته و شنوایی گوشم کم شده داروی برای بهتر شدنش هست؟با تشکر از شما

4 پـاسـخ


 • دکتر نيلوفر رستم زاده کارشناس ارشد شنوايي سنجي

  با سلام خدمت شما. از صحبت هاي شما ميشه حدس زد شما دچار کم شنوايي ناشي از نويز شديد که در اکثر مواقع وزوز هم به همراه خودش داره. با ديدن تست شنواييتون بهتر ميشه نظر داد،چرا که اين گونه ضربه هاي صوتي معمولا روي همه فرکانس ها تاثير ندارند و کم شنوايي در يک فرکانس خاص اتفاق ميفته.اين کم شنوايي و وزوز ميتونه موقت و يا در بعضي افراد تبديل به کم شنوايي دايم بشه(بسته به شدت آسيب رسيده شده به سلول هاي مويي گوش داخلي). کم شنوايي ناشي از نويز درمان دارويي نداره و در موارد شديد توانبخشي و براي وزوز، تينيتوس تراپي انجام ميشه. در آينده حتما از گوشه هاي محافظ (Ear plugs)در اين گونه موقعيت ها استفاده کنيد.

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (3)(0)
 • دکتر احمد بخت آور کارشناس شنوايي سنجي

  با سلام‌،ًنه‌متاسفانه‌ داروي‌خاصي‌نداره فقط‌بايد‌از حضور در مکان هاي پر سرپ‌صدا پرهيز کنين

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (1)(0)
 • دکتر بهنام اسماعيلي کارشناس شنوايي سنجي

  سلام متاسفانه آسيب به عصب گوش،درمان دارويي ندارد

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (0)(0)
 • دکتر جابر نورزاده افشار کارشناس شنوايي سنجي

  تروما و‌يا ضربه صوتي که باعث‌تخريب سلولهاي مويي گوش شود ، برگشت پذير نيست ، اجتناب از قراگيري در محيط پر سروصدا توصيه ميشود ، جهت درمان دارويي با متخصص گوش مشاوره شود .

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (0)(0)
بازدید : 46 مرتبه
پـرسـش جــدیــد
متخصص شنوايي سنجي خوب در تهران

سوالات مشابه