قبل از ثبت سوال، می توانید در بین پرسش و پاسخ ها جستجو نمایید

٤٤
٦٢
خانــم

حملات پانیك بعد از خوردن قرص ویتامین دی؟

باسلام ویتامین دی من در آزمایش عدد  8  میباشد دكتر بهم قرص ویتامین   50 هزار واحد داد كه هفته ای یكبار مصرف كنم ولی با مصرف یك عدد از آن دچار اضطراب و حملات پانیك شدم كه مجبور به خوردن قرص ضد اضطراب شدم پیش دكتر تغذیه رفتم گفت در كشور خارج دادن ویتامین با این دوز بالا قدغنه و خوردن آن فایده ای نداره فقط روزی نیم ساعت آفتاب و هفته ای دوبار غذا دریایی برای ویتامین دی بدن كافیه با توجه به اینكه هیچ مشكل بالینی بابت كمبود ویتامین دی ندارم فقط در آزمایش این كمبود مشخص شده آیا لازمه حتما قرص مصرف كنم ؟ ممكنه بدن من نیازی به ویتامین دی اضافی نداشته باشه و واكنش نشان میده 

3 پـاسـخ


  • دکتر منصور آگاهي متخصص روانپزشک (اعصاب و روان)

    با سلام
    با ميزان موجود سطح ويتامين D در شما تجويز پزشک معالج شما صحيح بوده و با خوردن ويتامين ِD قاعدتا نبايد حمله پانيک صورت گيرد.

    پاسخ پزشک مناسب بود؟ (1)(0)
  • دکتر مجيد حاجي فرجي دکتراي تخصصي تغذيه و رژيم درماني

    سلامبا توجه به نتيجه آزمايش شما با فقر ويتامين د مواجه هستيد و به هيچ وجه با دريافت مواد غذايي جبران نمي شود. لذا ناچار به تزريق ويتامين د 300/000 هر ماه 1 عدد براي 2 ماه و يا دريافت کپسول 50000 حداقل هفته اي يک عدد براي 2 ماه و سپس هر 15 روز 1 عدد تا آزمايش بعدي هستيد.
    بعيد مي دانم که واکنش پانيک با دريافت آن مرتبط باشد.

    پاسخ پزشک مناسب بود؟ (0)(0)
  • دکتر کيانوش عباس آبادي متخصص روانپزشک (اعصاب و روان)

    سلام . با توجه به ميزان بسيار کم ويتامين د شما، تجويز پزشکتان درست ميباشد و اين ميزان کمبود به هيچ وجه با رژيم غذايي تصحيح نمي شود
    حمله پانيک هم زمان با مصرف دارو شده و ربطي به مصرف دارو ندارد. در صورت داشتن علائم اصطرابي و تکرار حمله پانيک به روانپزشک مراجعه کنيد

    پاسخ پزشک مناسب بود؟ (0)(0)
بازدید : 41 مرتبه
پـرسـش جــدیــد
متخصص تغذيه خوب در تهران

سوالات مشابه