قبل از ثبت سوال، می توانید در بین پرسش و پاسخ ها جستجو نمایید

مهدي ق
۶۸
۷۰
آقــا

بی اختیاری ادرار؟

پدرم بیماری پارانویید دارد 3 جلسه با نظر متخصص اعصاب و روان بهش شوک دادن و الانم قرص رسپریدون بهش میدن 18 روزه که تحت درمانه و طی این مدت بی اختیاری ادرار پیدا کرده ؛ بنظر شما این شوکها باعث بی اختیاری ادرارش شده؟

5 پـاسـخ


 • دکتر کيانوش عباس آبادي متخصص روانپزشک (اعصاب و روان)

  سلام. درمان با شوک چنين عارضه اي نداره.
  ممکنه عارضه ريسپريدون باشه و ممکن هم هست بي اختياري ادرار ناشي از يک مشکل جسمي باشد. اگر ايشون همچنان بستري هستند، در همان مرکز از اين نظر مورد بررسي قرار خواهند گرفت. نگران نباشيد
  اگر ناشي از عارضه دارويي باشه، روانپزشک با تعديل دوز يا تغيير به داروي ديگر اين مشکل را حل خواهد کرد

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (1)(0)
 • دکتر منصور آگاهي متخصص روانپزشک (اعصاب و روان)

  بي اخياري ادرار هنگام در هنگام خواب هست و يا در طول روز نيز ادامه دارد؟ در هر صورت شوک عامل آن نيست

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (1)(0)
 • دکتر بهاره صباغ ابريشمي متخصص روانپزشک (اعصاب و روان)

  با سلام، خود داروي رسپريدون مي تواند منجر به بي اختياري شود، به روانپزشک خود مراجعه کنيد و بخواهيد دارو تغيير کند.

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (1)(0)
 • دکتر زيبا ايراني دکتراي تخصصي روان درماني و روانشناس باليني

  سلام
  هر دارويي داراي عوارضي مي باشد
  ‎-در صورت احساس تهوع، يبوست، اسهال، دلپيچه و درد شکمي يا سؤهاضمه، با مصرف وعده هاي غذايي ساده و خودداري از مصرف غذاهاي پر چرب و پر ادويه مي توان اين عوارض را کاهش داد.
  ‎-معمولا احساس سرگيجه يا خواب آلودگي يا تاري ديد پس از مصرف ريسيپريدون ايجاد مي شود در صورتي که اين علائم را مشاهده نموديد، تا زماني که اثر دارو برطرف نشده، از رانندگي و کار با ابزار هايي که نياز به احتياط دارند، خودداري کنيد و فرآورده هاي الکلي نيز مصرف ننماييد.
  ‎-سردرد و احساس درد در نقاط ديگر بدن ممکن است در ابتداي مصرف اين دارو مشاهده شود. در اين صورت مايعات به مقدار زياد مصرف نماييد و با داروساز خود درباره ي داروي ضد درد مناسب شرايط خود مشورت نماييد. در صورتي که درد مزمن و ادامه دار شد، به پزشک خود مراجعه نماييد.
  ‎-در صورت احساس لرزش و بي قراري يا حرکات غير ارادي در عضلات در اسرع وقت به پزشک خود مراجعه نماييد زيرا معمولا در اين شرايط نياز به تنظيم مجدد مقدار مصرفي دارو مي باشد.
  ‎-افزايش وزن، اختلال خواب، تغييرات خلق و خو، افزايش فشار خون، سرفه و احساس سرماخوردگي، تپش قلب، لکه هاي قرمز پوستي، اختلال در ميل جنسي، درد و حساسيت پستان ها، ترشح شير از پستان ها، اختلال در قاعدگي و خشکي دهان مي تواند در مدت مصرف اين دارو بروز کند. در صورتي که اين علائم شديد شد يا براي شما آزار دهنده بود به پزشک خود اطلاع دهيد.
  -در صورت احساس سفتي عضلات، تب بالا، احساس گيجي، افزايش ضربان قلب همراه با تعريق سريعا به پزشک يا مرکز درماني مراجعه نماييد زيرا اين علائم مي تواند نشانه هايي از يک عارضه ي نادر اما جدي باشد که بايد توسط پزشک بررسي گردد و اقدامات لازم صورت گيرد.

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (0)(0)
 • دکتر سيد مجيد حسيني هوشيار متخصص روانپزشک (اعصاب و روان)

  با سدام بي اختياري ادرار که به صورت حاد ايجاد شده باشد بايد توسط ارولوژيست بررسي شود و بي اختياري عارضه شوک و ريسپيريدون نمي باشد

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (0)(0)
بازدید : 58 مرتبه
پـرسـش جــدیــد
متخصص روانپزشک (اعصاب و روان) خوب در تهران