قبل از ثبت سوال، می توانید در بین پرسش و پاسخ ها جستجو نمایید

صدف
92
آقــا

پیشگیری و درمان بیماری آلزایمر پدرم؟

باسلام و خسته نباشید خدمت دکتر محترم.پدر من حدود92سال عمر دارد و الان مدتی است که دچار فراموشی شده است.گاهی راه رو عوضی میره و مسیرخانه را گم میکند،گاهی حرفهایی میزند که واقعیت نداشته و ماپس از پیگیری متوجه شدیم که احتمالا ایشان باخود تصور کرده که مثلا کسی به خانه زنگ زده و فلان جمله را گفته،-گاهی فراموش میکند که مثلا رفته نانوایی و نان گرفته باعجله بسمت بیرون میرود که میرم نون بگیرم و... بنظر شما چه اقداماتی ما باید انجام دهیم آیا قابل درمان و پیشگیری از وضعیت وخیم تر هست یانه؟ باتشکر

6 پـاسـخ


 • دکتر مونا فلسفي دکتراي تخصصي روانشناسي کودک و نوجوان

  با سلام دوست عزيز براي رفع اين مشكل به روانپزشك مراجعه فرماييد.

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (1)(1)
 • دکتر مهدي قاسمي فوق تخصص روانپزشک (اعصاب و روان)

  سلام
  ايشان به احتمال خيلي زياد مبتلا به آلزايمر هستند . بايد حتما دارو مطرف کنند .
  دارو هاي در آلزايمر بهبودي کامل ايجاد نمي کنند ولي از پيشرفت بيماري تا حد زيادي جلوگيري مي کنند.

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (1)(0)
 • دکتر زيبا ايراني دکتراي تخصصي روان درماني و روانشناس باليني

  سلام ، بيماري آلزايمر درمان ندارد اما متخصص مغز و اعصاب داروهايي را تجويز مي‌کند که مي‌تواند برخي علائم را کاهش داده و سرعت پيشروي بيماري را کاهش دهد در برخي از افراد. داروهاي جديد آلزايمر مي‌تواند براي مدتي علائم مرتبط به حافظه و برخي تغييرات شناختي را کاهش دهند. دو نوع دارو که امروزه براي درمان علائم شناختي مورد استفاده قرار مي‌گيرند عبارتند از:

  مهارکننده کولين استراز: اين داروها سطح ارتباط بين سلولي که يک انتقال‌دهنده عصبي (استيلکولين) آن را تأمين مي‌کند و با بيماري آلزايمر در مغز از بين مي‌رود را تقويت مي‌کند. اثر اين دارو کم است. مسدودکننده‌هاي کولين استراز مي‌توانند علائم عصبي مانند بيقراري يا افسردگي را کاهش دهند.
  معمولاً مسدودکننده‌هاي کولين استراز عبارتند از دونپزيل (اريسپت)، گالانتامين (رازادين) و ريواستيگمين (اکسلون). مهم‌ترين عارضه جانبي اين داروها عبارتند از اسهال، حالت تهوع، بي‌اشتهايي و اختلالات خواب. در برخي افراد مبتلا به بيماري‌هاي قلبي، عوارض جانبي خطرناک و جدي عبارتند از کاهش نرخ ضربان قلب و بلوک قلبي.

  ممانتين (نامندا): اين دارو در سلول‌هاي شبکه ارتباطي مغز کار کرده و سرعت پيشرفت بيماري را در بيماري آلزايمر متوسط تا شديد کاهش مي‌دهد. در برخي موارد اين دارو همراه با مسدودکننده‌هاي کولين استراز تجويز مي‌شود. عوارض جانبي اين دارو عبارتند از يبوست، سرگيجه و سر درد
  برخي مواقع داروهاي ديگر مانند داروهاي ضدافسردگي براي کنترل علائم رفتاري که به دليل ابتلا به بيماري آلزايمر به وجود آمده‌اند تجويز مي‌شوند.
  پيشنهاد ميکنم براي مصرف دارو از يک روانپزشک و روان شناس مشورت بگيريد و سر خود دارو مصرف نکنيد

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (1)(0)
 • دکتر بهاره صباغ ابريشمي متخصص روانپزشک (اعصاب و روان)

  سلام.احتمال آلزايمر در ايشان بالاست، آلزايمر درمان ندارد، اما ميتوان سير بيماري را کند و کنترل کرد.اول از همه بايستي آزمايش و تصويربرداري مغزي از ايشان بعمل آيد، و در ادامه تجويز دارو.حتما به متخصص اعصاب و روان و يا مغز و اعصاب در اين زمينه مراجعه کنيد.

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (0)(0)
 • دکتر مونا اسبقي کارشناس ارشد روان درماني و روانشناس باليني

  سلام
  با دارودرماني ميتوانيد روند بيماري را کند کنيد درمان هاي غيردارويي نظير tdcs هم موثر است
  جهت نوبت دهي با شماره ي 22795703-021تماس بگيريد

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (0)(0)
 • دکتر عاطفه کمالو متخصص روانپزشک (اعصاب و روان)

  سلام حتما متخصص مغز و اعصاب ويزيتشون كنن كه درمان شن و پيشرفت بيماري كندتر بشه وگرنه در مراحل شديد بسيار براي اطرافيان مشكل ساز خواهد شد

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (0)(0)
بازدید : 72 مرتبه
پـرسـش جــدیــد
متخصص روانپزشک (اعصاب و روان) خوب در تهران

سوالات مشابه