قبل از ثبت سوال، می توانید در بین پرسش و پاسخ ها جستجو نمایید

روفیا
۳۰
۸۷
خانــم

ابزارالات دندانپزشکی و نحوه استریل ابزار الات چند بار مصرف ؟

سلام وقت بخیر بنده روز پانزدهم شهریور به مطب دندانپزشکی ترو تمیزی مراجعه کردم عمل عصب کشی و پرکردن دندان در یک جلسه انجام دادم حدود چهار روز بعد صبح دو شنبه با سوزش گلو و خارش و بلافاصله عطسه و ابریزش بینی و گرفتگی و احتقان بینی مواجه شدم به متخصص بیماری های عفونی و تبدار مراجعه کردم گفت سرماخوردگی ویروسی است و دارو داد بعد چند روز خوب شدم جز علایمی که گفتم علایم دیگری نداشتم نه تب و نه چیز دیگری...دچار استرس و اضطراب شدید هستم که مبادا از طریق دندانپزشکی و وسایل استریل نشده خدای نکرده اچ ای وی به من منتقل شده باشد..خواهش میکنم منو راهنمایی کنید هر روزمو با استرس و قرصارامبخش میگذرانم....ایا چنین چیزی امکان دارد؟ بنده به جراح دندانپزشک در ساختمان پزشکان شهرمان مراجعه کردم ایا روی مطبهای دندانپزشکی از طرف بهداشت و بازرسینش نظارتی بابت استریل وسایل و استفاده وسایل استریل چند بار مصرف برای هر بیمار وجود دارد؟ خواهش میکنم در اسرع وقت پاسخ بدهید در شرف سکته هستم از شدت استرس

2 پـاسـخ


 • دکتر احمد باقري ثاني دکترای تخصصی ارتودنسی (دندانپزشک)

  ويروس اچ آي وي در خارج از سلول زياد دوام نمي آورد و در ضمن بيشتر افرادي که مبتلا مي شوند در اثر تزريق آمپول که سوزنش آلوده به خون فرد مبتلا بوده رخ مي دهد. زياد نگران نباشيد.

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (1)(0)
 • دکتر سحر خانچي دکترا دندانپزشک

  با سلام

  دوست عزيز بهداشت مراكز دندانپزشكي تحت كنترل و نظر سازمانها هستند امّا شما براي اطمينان خاطر خود حتماً آزمايشهاي لازم را انجام دهيد تا از اين حالت نگراني و استرس بيرون بياييد.
  در ضمن بروز علائم ويروس HIV به اين سرعت نيست و خدا رو شكر علائم شما با داروهاي ساده رفع شده است.

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (0)(0)
بازدید : 61 مرتبه
پـرسـش جــدیــد
متخصص ارتودنسي (دندانپزشک) خوب در تهران

سوالات مشابه