قبل از ثبت سوال، می توانید در بین پرسش و پاسخ ها جستجو نمایید

رايان
4
17
آقــا

پرخاشگری کودک؟

باسلام
پسری 4 ساله دارم که به محض عصبانیت به سمتم هجوم می آورد دستم را خیلی محکم گاز می گیرد با مشت به سرو صورتم میزند و وسایل را بسمتم پرتاب میکند با خوشرویی و تذکر وگاهی با پرخاش سعی میکنم رفتارش را درست کند اما مدام رفتارش تکرار میشه دستش را میگیرم تا رفتارش را تمام کند اماتا عصبانتش خالی نشود ادامه می دهدبا من بیشتر از پدرش و سایرین این رفتار را دارد با اینکه من خیلی باهاش بازی میکنم و محبت میکنم و خیلی کم عصبانی میشوم. با کسانیکه همبازی است اگر آن بچه به دلیل دیگری گریه کند یا کسی تن صداش را بالا ببرد بسمت هجوم می برد و فکر میکنه علت گریه و اعتراض همه متوجه اونه . ممنون میشم راهنماییم کنید.

4 پـاسـخ


 • دکتر زيبا ايراني دکتراي تخصصي روان درماني و روانشناس باليني

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (2)(0)
 • دکتر مونا فلسفي دکتراي تخصصي روانشناسي کودک و نوجوان

  با سلام دوست عزيز پرخاشگري دلايل مختلفي دارد،كودكي كه پرخاشگري مي كنه احتمالا توجه مثبت رو از والدينش دريافت نكرده و با رفتارهاي منفي سعي داره توجه والدين روبه سمت خودش جلب كنه.كودك شما يا پرخاشگري رو ديده و ياد گرفته يا اقتدار شما در نحوه برخورد با فرزندتون كافي نبوده.روزي نيم ساعت شما و روزي نيم ساعت پدر تايم با كيفيت با فرزندتون بزاريد و يعي كنيد توي اين تايم بازيهاي 2نفره و فعاليتي داشته باشين وقتي رابطتتون با فرزندتون بهتر شه و نحوه تعامل مثبت رو ياد بگيرين تشويق و تنبيه بيشتر تاثيرگذاره از كتاب sos والدين هم مي تونين كمك بگيريد و بهتره كه در جهت بهبود رفتار فرزندتون و آموزش نحوه صحيح تعامل با او به بازي درمانگر مراجعه فرماييد.

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (1)(0)
 • دکتر کيانوش عباس آبادي متخصص روانپزشک (اعصاب و روان)

  سلام. نکته مهم در برخورد با کودکان اين است که انها بيش از اينکه ازگفتار ما( تذکر يا دعوا کردن) تاثيري بگيرند، از رفتار ما مي اموزند. بنابراين مهم است که والدين هيچ گاه نسبت به فرزند خشونت نشان ندهند.
  بهترين کار هنگام بداخلاقي کودک بي توجهي است. البته زمانيکه رفتاري مثل کتک زدن دارد بايد ابتدا روبروي او بنشينيم( طوريکه چهره به چهره او قرار بگيريم و به او بگوييم اجازه ندارد به کسي اسيب بزند).
  مراجعه به روانپزشک جهت بررسي بيشتر و اموزش بيشتر کمک کننده ميباشد.

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (1)(0)
 • دکتر مونا اسبقي کارشناس ارشد روان درماني و روانشناس باليني

  سلام
  اين مشکل با گذشت زمان بدتر ميشود و بسيار پسرتان را اذيت ميکند و منچر به ايجاد مشکلات بيشتر براي شما و خود او ميشود لطفا براي درمان و پيشگيري از مشکلات جدي تر در آينده به متخصص روانشناسي در حوزه کودکان مراجعه کنيد
  جهت نوبت دهي با اين شماره تماس بگيريد 22795703-021

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (0)(0)
بازدید : 47 مرتبه
پـرسـش جــدیــد
متخصص روانپزشک اطفال و کودکان خوب در تهران

سوالات مشابه