اندازه گیری عملکرد کلیه با روش های مختلفی انجام میشود.
شایعترین روش آن از طریق آزمایشات خونی💉 است. که به آن کراتینین می گویند.
ولی دقیق ترین روش تشخیص عملکرد کلیه قبل از عمل بررسی آن با اسکن هسته ای☢ است.


 

20 مهر 1398 - 15:47
بازدید ها: 48

 

یکی از روش های خوب درمان زگیل های تناسلی استفاده از روش کرایو تراپی است.
در این روش بافت آلوده شده به ویروس با دمای منفی ۱۰۵ درجه از بین میرود.❄️❄️❄️
درد روش کرایو بسیار کم است.

20 مهر 1398 - 15:45
بازدید ها: 61

 

یوروفلومتری (نوار مثانه)📈

یوروفلومتری ثبت جریان ادرار به صورت یک نمودار فلو بر زمان است که توسط یک دستگاه مخصوص انجام میشود.🕹 نحوه انجام آن به  این شکل است که بیمار دفع ادرار انجام میدهد. 🚾
یک صفحه حساس سرعت و حجم ادرار را اندازه گیری و آن را به صورت یک نمودار رسم میکند.📈 همچنین حجم ادرار دفعی، حداکثر فلوی ادرار (Qmax) ، مدت زمان ادرار و فلوی متوسط اندازه گیری میکند.
امروزه یوروفلومتری در تشخیص و پیگیری و انتخاب روش درمان در بیمارانی که اختلالات دفع دارند اهمیت زیادی دارد. و در حال تبدیل شدن به ابزاری در کنار معاینه است.🔍
این روش در بیماران مبتلا به بزرگی و التهاب پروستات، تنگی  مجرا، بررسی و درمان بی اختیاری و اختلال دفع در خانم ها، بیماران مبتلا به بیماری های عصبی، اختلالات دفع در کودکان، شب ادراری و ... کاربرد دارد.

20 مهر 1398 - 15:38
بازدید ها: 91

اتت

#اندویورولوژی و #یورولاپاراسکوپی یکی از شاخه های علم #ارولوژی است که به مهارت #جراحی های درون اندامی ارولوژی میپردازد. جراحی هایی مثل  پی سی ان ( خروج #سنگ_کلیه از طریق پوست) ، ریرس ( جراحی سنگ کلیه با لیزر از طریق مجرا) و انواع جراحی های اندوسکوپی سنگ و #تومور #مثانه و #پروستات از طریق مجرا در حوزه اندویورولوژی قرار دارد. در مورد بخش یورولاپاراسکوپی بعدا پست مجزایی قرار خواهم داد.

20 مهر 1398 - 15:24
بازدید ها: 56

در این #بیماری مادرزادی غلظت ماده ای به نام سیستئین در ادرار بالاست که باعث تولید #سنگ میشود.
مبتلایان به این بیماری باید داروهای خاص مصرف کنند والا هر چند ماه یکبار دچار سنگ های بزرگ کلیه میشوند که نیاز به جراحی pcnl# پیدا میکند.
کسانی که سنگ سازی مکرر کلیه دارند باید آزمایشات مخصوص ادراری برای اندازه گیری مواد مختلف انجام شود تا علت محتمل مشخص شود.

@Urology_yasseri 

20 مهر 1398 - 15:14
بازدید ها: 49