تیرویید چیست . دکتر جواد رضا باهوش متخصص داخلی غدد

دسته بندی : دسته بندي نشده
✅تیروئید چیست؟
@dr_bahoosh_clinic💉💉💉💉💉💉💉💉💉💉💉💉
غده تیروئید یكی از غدد درون ریز بدن است كه هورمونهایی را برای تنظیم سوخت و ساز بدن شما تولید می كند.دیگر غدد درون ریز بدن عبارتند از لوزالمعده ، هیپوفیز ، غدد فوق كلیوی ، غدد پاراتیروئید و گنادها.غده تیروئید در قسمت میانی نیمه تحتانی گردن زیر حنجره و بالای استخوانهای ترقوه قرار دارد.تیرویید غده‌ایست دمبلی شكل كه از دو لوب چپ و راست تشكیل شده‌است. این دو لوب بوسیله یك لوب میانی به هم متصل می شوند. همیشه نمی‌توان یك غده تیروئید نرمال را لمس كرد.@dr_bahoosh_clinic🔴چه موقع غده تیروئید غیر طبیعی است؟
بیماریهای غده تیروئید بسیار شایع بوده و میلیونها نفر را در سراسر دنیا مبتلا می‌سازند.شایعترین بیماریهای تیروئید پركاری و كم كاری این غده هستند.درهر دو حالت غده تیروئید ممكن است بزرگتر از حد نرمال باشد.بزرگی غده تیروئید را گواتر می‌نامند.گاهی اوقات التهاب غده تیروئید باعث بزرگی آن می شود.بیماران ممكن است دچار توده و یا گره در غده تیروئید شوند.این توده‌ها ممكن است به آرامی و یا بسیار سریع بزرگ شوند.این توده‌ها حتماً باید توسط پزشك بررسی شوند.@dr_bahoosh_clinic🔴جراحی تیروئید
جراحی تیروئید عبارتست از برداشتن همه یا بخشی از غده تیروئید.این عمل در بیمارستان و با بیهوشی كامل انجام می شود.معمولاً لوب یك طرف كه توده دارد همراه با لوب میانی برداشته می شود.در هنگام جراحی از لوب طرف مقابل نمونه برداری شده و در صورتیكه مشكوك به بدخیمی باشد آنهم برداشته می شود.جراح در مورد این احتمال قبل از عمل با شما صحبت خواهد كرد.
💉💉💉💉💉💉💉💉💉💉💉💉┅─═ঊڪانال پزشڪی دڪتر باهوشঊঈ═─┅
🆔 https://telegram.me/dr_bahoosh_clinic
این مطلب مفید بود؟ (0)(0)
نظرات (1)
27 شهریور 1396 - 0:25
بازدید ها: 529

نظرات شما

نظرتون در مورد پست تیرویید چیست . دکتر جواد رضا باهوش متخصص داخلی غدد چی هست ؟

  • Captcha
لطفا به نکات زیر توجه نمایید :
نظرات شما بعد از بررسی توسط پزشک و تایید نمایش داده می شود.
لطفا از بکار بردن کلمات غیر اخلاقی و به دور از فرهنگ ایرانی - اسلامی خودداری فرمایید.
  1. نظرات جدید
  2. نظرات قدیمی
  • ناشناس : 28 شهریور 1396 - 14:32

    سلام آقای دکتر من دختری 22 ساله هستم که هرکسی که من رو میبینه فکر میکنه که من 14 یا 15 سالمه و حتی در برخی دیدار ها به من سلام خانم کوچولو هم میگن و واقعا این موضوع من رو داره عذاب میده، میخواستم بپرسم که در این موضوع میتوانم به پزشک غدد مراجعه کنم و یا فایده ای نداره ؟؟!!!

    دکتر جوادرضا باهوش:28 شهریور 1396 - 14:53

    سلام بله حتمن مراجعه فرمایید