قبل از ثبت سوال، می توانید در بین پرسش و پاسخ ها جستجو نمایید

آرتا نظردوست
۶
۲۳
آقــا

بیش فعالی؟

سلام وقتتون بخیر من یک پسر 6ساله دارم که در 3ماهگی و یکسال و سه ماهگی عمل قلب باز انجام داده و رفلاکس معده داشته که رفلاکس هنوز هم هست اما خداروشکر مشکل قلبی کاملا برطرف شده است ودردوسالگی تشخیص بیش فعالی داده شد توسط دکتر کتایون خوشابی و از 2سالگی ریسپریدون شبها نصف مصرف میشود اما هیچ تاثیر ی نداشته است والان جنب و جوش زیاد اضطراب و استرس همراه با پرخاشگری با دادو سر وصدا همراه میباشد بصورتیکه پیش دبستانی ثبت نام شده وداد اولیا و مربی جهت حول دادن بچه ها و زدن و حرف گوش نکردن در امده و من عاجز از همه جا پناه به شما آوردم لطفا کمک بفرمایید .رفلاکسشم نتیجه اضطرابش میباشد و ی کمم مشکل معده داره جوریکه کاهو یا میوه خام میخوره شکم درد میگیره ⚘⚘⚘⚘

5 پـاسـخ


 • دکتر نازنين حبيبي دکتراي تخصصي روان درماني و روانشناس باليني

  سلام دوست عزيز،
  براي درمان بيش فعالي حتماً بايد تحت دارو درماني باشند، پيش خانم دكتر خوشابي مجدداً بريد و بگين دارو تاثير نداشته و دارو رو تغيير بدن.
  ولي درمان هاي كار درماني ( بازي درماني) هم در كنارش شروع كنيد، در كار درماني كمك به كنترل اضطراب و خشم ميكند. در كلينيك خانم دكتر خوشابي نزد خانم الهه ذكائي بازي و كار درمان گر هستند ، تشريف ببريد. ميتونند كمكتون كنند.

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (2)(0)
 • دکتر بهاره صباغ ابريشمي متخصص روانپزشک (اعصاب و روان)

  با سلام، از سن 6الي 7سالگي به بعد مي توان داروهاي ديگري که براي بيش فعالي اختصاصي تر هستند نظير ريتالين يا اتوموکستين را براي اطفال شروع کرد، اما ابتدا به ساکن بايسني روانپزشک اطفال فرزند شما را ويزيت نمايد، مي توانيد به کلينيک روانپزشکي ويان، واحد کودک و نوجوان واقع در ميدان محسني مراجعه بفرماييد، شماره تماس و آدرس دقيق در اينترنت هست، سرچ بفرماييد.

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (2)(0)
 • دکتر مونا فلسفي دکتراي تخصصي روانشناسي کودک و نوجوان

  با سلام دوست عزيز كودك شما علاوه بر دارو درماني احتياج به بازي درماني دارد اين چيزي شما مي فرماييد به نظر مياد كودك مضطرب است و خشم زيادي دارد كه منجر به پرخاشگري در پيش دبستاني شده و اينكه كودك شما به دليل عمل قلب شرايطش سخت بوده و اين روي كودك تاثير گذاشته.از نظر من حتما به روانشناس كودك مراجعه فرماييد .

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (2)(0)
 • دکتر زيبا ايراني دکتراي تخصصي روان درماني و روانشناس باليني

  سلام
  من پيشنهاد ميکنم به همراه فرزند عزيزتان حضورا به يک روانشناس مراجعه کنيد تا فرزندتان تحت روان درماني قرار بگيريد و در صورت صلاحديد براي مصرف دارو به يک روانپزشک متخصص معرفي گرديد
  در صورت تمايل با همکارانم در کلينيک خانواده ايراني تماس بگيريد تا شما را راهنمايي کنند
  66702194/66703576

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (1)(0)
 • دکتر ندا فرزانه متخصص روانپزشک (اعصاب و روان)

  با سلام
  با توجه به اينکه توسط همکار محترم سرکار خانم دکتر خوشابي تشخيص اختلال بيش فعالي داده شده است و درمانهاي لازم دارويي انجام شده است اما گاهي با توجه به تغيير شرايط و وضعيت ممکن هست که نياز به ارزيابي و بررسي مجدد دارويي و يا رفتاري براي پسرتان باشد بخصوص مقاطعي مثل ورود به مدرسه يا پيش دبستاني.
  ميتوانيد براي اطلاعات بيشتر در مورد " تفاوت علايم بيش فعالي در پسر و دختر " به لينک مقاله زير مراجعه نماييد:

  آيا علايم بيش فعالي در کودکان يکسان است"
  http://www.drnedafarzaneh.ir/ap20170715074829-%D8%A8%DB%8C%D8%B4%20%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (1)(0)
بازدید : 78 مرتبه
پـرسـش جــدیــد
متخصص روانپزشک (اعصاب و روان) خوب در تهران

سوالات مشابه