قبل از ثبت سوال، می توانید در بین پرسش و پاسخ ها جستجو نمایید

س.ملک
۳۶
۹۰
آقــا

اعتیاد؟

برای درمان حالتهای بسیار مخرب روحی که بعد از قطع مصرف شیشه دچارش می شم،چه باید کرد؟ این عوارض مثل ناامیدی،میل شدید به تنهایی،دپریشن و بد خلقی انقدر قوی هستن که متاسفانه خیلی زود مصرف مجدد رو باعث میشن،حالا اگر یه چالش پیش بیاد که قطعا اولین اقدام برای رویارویی باهاش،مصرف شیشه هست،من با علم به تمام مضراتش متاسفانه نمیتونم در عمل از اسیب زدن به خودم و خانواده،جلوگیری کنم،هیچ روشی مثل ان ای،بوپرونورفین،ماتریکس تاثیر بلند مدت نداشته و حالا کاملا مستاصل هستم،لطفا راهنمایی بفرمایید،سپاس

2 پـاسـخ


 • دکتر کيانوش عباس آبادي متخصص روانپزشک (اعصاب و روان)

  سلام .پس از ترک شيشه، احتمال افسردگي ناشي از ترک وجود دارد، لذا بهترين کار مراجعه به روانپزشک است. ضمن درمان دارويي افسردگي، مي توانيد از مشاوره با روانپزشک نيز بهره ببريد. همچنين شرکت در جلساتN.A بسيار مفيد هست. مساله مهم در ترک هر ماده اي اين است که در کوتاه مدت سم زدايي صورت مي گيرد، اما وابستگي رواني براي مدتهاي طولاني باقي مي ماند و باعث احتمال لغزش ميشود. بنابراين حتما مراجعه به روانپزشک و شرکت در جلسات N.A را مد نظر داشته باشيد.
  موفق باشيد

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (1)(0)
 • دکتر بهاره صباغ ابريشمي متخصص روانپزشک (اعصاب و روان)

  با سلام، شايد ضروري باشد که براي علائمي که ذکر شد نظير دپرشن و نااميدي درمان خاص افسردگي براي فرد شروع شود که انگيزه اي براي بازگشت به مصرف نباشد و در عين حال از رواندرماني حمايتي در کنار درمان دارو بهره مند شد، حتما به روانپزشک مراجعه کنيد.

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (1)(0)
بازدید : 59 مرتبه
پـرسـش جــدیــد
متخصص روانپزشک (اعصاب و روان) خوب در تهران

تخصص های پربازدید

دکتر گوارش در تهران
متخصص زنان و زایمان
متخصص ارتوپد
متخصص پوست، مو و زیبایی

سوالات مشابه