قبل از ثبت سوال، می توانید در بین پرسش و پاسخ ها جستجو نمایید

س . الف
آقــا

امتناع از ازدواج؟

یکی از نزدیکان من (مرد)دو هفته مانده به مراسم عروسی از ازدواج منصرف شده و با وجود علاقه دختر به ایشان حاضر به ازدواج نیست و دچار استرس شدید شده طوری که دست و صداش شدیداً میلرزه و دائم گریه می کند و با پرخاش گری و عصبانیت و تهدید به خودکشی از پدر و مادرش می خواهد همه چیز را به هم بزنند. پدر و مادر بیسوادی دارد که در تصمیم گیری دچار مشکل شده اند و به خاطر آبرو ... حاضر به برهم زدن مراسم نیستند. به پیشنهاد من (مراجعه به روان پزشک) هم پاسخ منفی داده و شدیداً عصبانی شده . بفرمایید چاره کار چیست؟

2 پـاسـخ


  • دکتر کيانوش عباس آبادي متخصص روانپزشک (اعصاب و روان)

    سلام، در صورتيکه سابقه اي از اين نوع رفتارهاي تکانشي در ايشان وجود ندارد، مهم است با ايشان همدلي کرده و از ايشان بخواهيد براي حل مشکل( قطع ارتباط در اين مرحله) به يک روانپزشک و يا روانشناس متبحر مراجعه نمايد. طبيعي است که اين مساله نياز به مداخله حرفه اي دارد.

    پاسخ پزشک مناسب بود؟ (1)(0)
  • دکتر بهاره صباغ ابريشمي متخصص روانپزشک (اعصاب و روان)

    سلام، متاسفم راهکاري به اين شکل نميشه انديشيد، نميدونم دلايلش براي اين مساله چيه، اما خب اجبار و فشار به ازدواج از جانب اطرافيان هم کار درستي نميتونه باشه، بهتر اينه که بهش نزديک بشويد و پاي صحبتها و دلايلش بنشينيد و به جاي نصيحت و ارائه راهکار يا سرزنش و انتقاد فقط بشنويد...در ادامه اين پيشنهاد رو بديد که شايد روانپزشک بتواند با شنيدن صحبتهات والدينت را در جهت خواسته ات متقاعد کند و با تو همکاري داشته باشد، شايد به اين وسيله راضي به مراجعه شود.حداقل کمي مراسم را به تعويق بيندازيد تا فکر و تصميم گيري بهتري صورت گيرد.

    پاسخ پزشک مناسب بود؟ (1)(0)
بازدید : 89 مرتبه
پـرسـش جــدیــد
متخصص روانپزشک (اعصاب و روان) خوب در تهران

سوالات مشابه