در عمل جراحی آب‌ مروارید، جراح ابتدا چشم بیمار را به ‌صورت موضعی بی‌حس می‌کند، سپس عدسی تارشده را از چشم خارج کرده و جای آن لنز مصنوعی شفاف بنام لنز داخل چشمی کار (iol) می‌گذارد.

رایج‌ترین جراحی‌های آب‌ مروارید عبارتند از؛ جراحی فیکوا همان فیکو امولسی فیکشن (برش کوچک در کنار قرنیه) و جراحی استاندارد خارج کپسولی

15 اردیبهشت 1398 - 17:32
بازدید ها: 1828

⚛ حساسیت به نور یا فتوفوبیا : نشانه بیماری چشمی است و خود یک بیماری چشمی محسوب نمی شود.

🔴 چه وقت به پزشک مراجعه کنیم: ۱. ناگهان چشمان به نور چراغ حساس شده و ناراحتی بیش از یک ساعت ادامه دارد. ۲. درد یا فشار در چشمان احساس شده یا هاله‌ای رنگی به دور چراغ‌ها دیده می‌شود. ۳. حساسیت چشمان به نور مرتباً زیاد شده یا این حساسیت مانع انجام کارهای روزانه شده است.

🔴 حساسیت به نور نشانهٔ چیست:ناراحتی موقتی در تطابق چشم با نور شدید چیزی طبیعی است. مثلاً وقتی از سالن تاریک سینما بیرون می‌آئید، نور آفتاب بعد‌ازظهر چشمانتان را می‌آزارد. اما اگر نور عادی روز ناراحتتان کرده و دست را سایبان چشم می‌کنید، چشم شما به نور حساس شده است.در بیشتر موارد، حساسیت به نور خود چیز مهمی نیست. سرماخوردگی، عفونت سینوس، حتی ذره‌ای غبار می‌‌تواند اعصاب منتهی به چشم را تحریک کرده و پیام چشم درد به مغز بفرستد که باعث حساسیت آن به نور عادی می‌شود.

15 اردیبهشت 1398 - 13:59
بازدید ها: 1717

✅ انجام عمل لازک و سایر اعمال جراحی عیوب انکسار در دوران بارداری و شیردهی به دلیل تغییرات هورمونی که در بدن زنان اتفاق می‌افتد، توصیه نمی‌شود زیرا ممکن است نتیجه مطلوب حاصل نشود؛ 

14 اردیبهشت 1398 - 18:23
بازدید ها: 308
در پلك بالا حدود ٣٠-٣٥ غده میبومین، و در پلك پایین حدود ۲۵ غده میبومین وجود دارد كه در مجموع دو طرف بیش از صد تا صد و ده تا از این غده ها هست كه با بسته شدن دهانه هركدام و محبوس شدن ترشحات و باكتری در آن گل مژه رخ می دهد و به دنبال مزمن شدن این حالت بصورت یك برجستگی بدون درد و قرمزی 🆔 @alipor20
15 اردیبهشت 1398 - 13:57
بازدید ها: 1760

عمل های لازک وprk و احتمال برگشت نمره چشم با توجه به آن که لیزر ضخامتی از قرنیه را متناسب با میزان شماره چشم بر می دارد ، در صورتی که شماره چشم ثابت شده باشد اثر آن دائمی می باشد و برگشت ناپذیر است .

15 اردیبهشت 1398 - 12:1
بازدید ها: 1873

چند دلیلی که تمایل فرد عینکی به انجام لازک ولیزیک است.

⬆️ دیگر دلایل تغییر ظاهری صورت و کوچک نمایاندن چشم ها،ایجاد قوز در بینی، ایجاد لک دوطرفه قهوه‌ای در بینی

15 اردیبهشت 1398 - 11:56
بازدید ها: 275

موضوع: آمبلیوپی (تنبلی چشم)    

    d.h.mogtader

مقدمه  علائم و نشانه های آمبلیوپیعلت آمبلیوپی چیست؟درمان آمبلیوپیکمک به کودکان بزرگتر و بزرگسالان مبتلا به تنبلی چشمنگران نباشید: موهای چتری باعث تنبلی چشم نمی شود!کودکان دچار آمبلیوپی، آهسته تر از کودکان با بینایی نرمال می خوانند. مقدمه   آمبلیوپی و یا تنبلی چشم، نوعی اختلال تکاملی بینایی است که در آن یکی از چشمها توانایی بینایی نرمال خود را، حتی با تجویز عینک و یا لنز، از دست می دهد. آمبلیوپی از زمان نوزادی و ابتدای کودکی شروع می شود. در اغلب موارد، فقط یکی از چشم ها درگیر می شود. اما گاهی اوقات نیز اُفت قدرت بینایی می تواند در هر دو چشم ایجاد شود. اگر تنبلی چشم در مراحل اولیه زندگی تشخیص داده شده و به درستی درمان شود، از کاهش قدرت بینایی پیشگیری خواهد شد. اما اگر این مشکل درمان نشود، چشمِ تنبل می تواند مشکلات بینایی شدید، از جمله نابینایی قانونی (legal blindness)، در چشم آسیب دیده ایجاد کند.

15 اردیبهشت 1398 - 11:49
بازدید ها: 333