زود انزالی چیست؟

دسته بندی : دسته بندي نشده
زود انزالی به معنی ارگاسم و انزال در زمان کوتاهی بعد از شروع نزدیکی است. ولی اینکه این زمان دقیقا چقدر است جای سوال مهمی برای شما دوستان محترم است.
از نظر سازمان بهداشت جهانی WHO زود انزالی به معنی انزال در فاصله کمتری از 1-2 دقیقه از زمان دخول است. البته پزشک شما با توجه به شرح حال و نکات دیگری که از شما در زمان ویزیت دریافت میکند تصمیم میگیرد که آیا شما نیازمند درمان هستید یا خیر  .ولی متاسفانه تبلیغات متعددی در شبکه های اجتماعی و ماهواره سعی دارند تا شما فریب دهند تا کسب تجاری خود را تقویت کنند.
نکته بسیار مهم دیگر این است که این تعریف صرفا برای افرادی است که ازدواج کرده اند یا دارای پارتنر دائمی هستند و نه افرادی که مجرد هستند یا پارتنر اتفاقی دارند.
و نکته ای دیگر اینکه این بیماری بیش از آنکه یک بیماری ارگانیک باشد یک بیماری روانی است.  بسیاری از داروهای موجود و موثر از دسته داروهای موثر بر روان است و البته در کنار داروها توصیه های رفتاری خیلی بیشتر از دارو ها موثر خواهند بود.
و نکته ای مهم ، با افزایش تجربه جنسی در افراد به تدریج این زمان افزایش می یابد.
 
 
این مطلب مفید بود؟ (10)(1)
نظرات (4)
22 خرداد 1394 - ساعت : 13:1
بازدید ها: 36423
زود انزالی چیست؟
411

نظرات شما

نظرتون در مورد پست زود انزالی چیست؟ چی هست ؟

 • Captcha
لطفا به نکات زیر توجه نمایید :
نظرات شما بعد از بررسی توسط پزشک و تایید نمایش داده می شود.
لطفا از بکار بردن کلمات غیر اخلاقی و به دور از فرهنگ ایرانی - اسلامی خودداری فرمایید.
 1. نظرات جدید
 2. نظرات قدیمی
 • ناشناس : 24 خرداد 1394 - ساعت : 23:9

  یعنی 1 الی 2 دقیقه میشه گفت طبیعیه ؟؟؟
  پس اگر این طوری باشه اصن زود انزالی معنی نمیده

 • دکتر رضا ساری مطلق : 25 خرداد 1394 - ساعت : 9:38

  دوست عزیز بیمارانی هستند که با کمتر از سی ثانیه دچار انزال میشوند. و از طرفی همونطور که عرض کردم نکات دیگری در شرحال به پزشک کمک خواهد کرد که آیا بیمار نیازمند درمان هست یا خیر ؟ و صرفا زمان به تنها اندیکاسیون درمان نیست.
  بله به درستی فرمودید بسیاری از کسانی که فکر میکنن زودانزالی دارند در واقع اینگونه نیستند.

 • جواد معین : 24 تیر 1394 - 16:14

  سلام
  من ۳۲ سال سن دارم و هنگامی که نزدیکی میکنم خیلی دیر ارضا میشم تا حدی که طرف مقابل من ۳ یا ۴ بار ارضا میشه وطرف مقابلم واقعا اذیت میشه به نظر شما این خوبه؟بده؟ بیماری محسوب میشه یا نه نرماله ؟
  و اگر بده چکار باید بکنم

  دکتر رضا ساری مطلق:25 تیر 1394 - 17:39

  سلام دوست عزیز
  معمولا دیر انزالی ناشی از مصرف داروها روانپزشکی و یا مخدر های اپیوئیدی است. در غیر اینصورت اگر به صورت طبیعی اینگونه هستید ، خیر ایرادی ندارداین وضعیت.

 • پیام : 7 آبان 1394 - 12:0

  من 45 سالمه از ابتدای ازدواج با مشکل زود انزالی مواجه شدم اما به تدریج کم شدولی همچنان به 2-3 وقیقه هم نمیرسه بعضی وقتا هم بدوم دخول ارضا میشم ولی تنها چاره ش کاندوم تاخیریه که استفاده میکنم دیگه تا هر وقت که بخوام ارضا نمیشم اما بدون کاندوم تاخیری با هیچ چیز دیگه نمیتونم به نتیجه برسم

  دکتر رضا ساری مطلق:21 آبان 1394 - 18:30

  دوست عزیز
  درمانهای رفتاری و دارویی برای این شرایط وجود دارد. میتونید با مراجعه به ارولوژیست از این درمانها استفاده کنید.