تعویض مفصل آری یا نه؟!

تعویض مفصل آری یا نه؟!

دسته بندی : دسته بندي نشده

حتما افرادی را دیده‌اید که بعد از تحمل مدت‌ها درد و عدم توانایی در انجام حرکات مجبور به تعویض مفصل شده‌اند. اما زمان دقیق این جراحی کدام است؟

با توجه به سبک زندگی کم تحرک امروز و مشکل رو به افزایش چاقی در نتیجه استفاده از غذاهای فراوری شده و فست فودها و عدم نظارت دقیق بر پروسه پخت این غذاها هر روز شاهد افزایش وزن هستیم. مشکلات ناشی از چاقی دامنه گسترده‌ای دارد و یکی از آن‌ها تاثیر بر مفاصل به مرور زمان است.

هر مفصل به طور ساده متشکل از دو جز استخوانی و غضروف پوشیده شده بر دو سمت این استخوان‌ها به علاوه مایع و کپسول مفصلی‌ست. هر گاه به هر علتی یکی از این اجزا دچار مشکل شود و یکپارچگی خود را از دست بدهد احتمال آسیب به کل مجموعه مفصل وجود دارد:‌خوردگی غضروف، خشکی و ساییدگی از جمله آن‌هاست.

هر گاه خوردگی غضروف به حدی برسد که به سطح استخوان برسد، مایع بین مفصلی کم شود، زاویه طبیعی مفصل از دست برود و ناحیه دچار ورم مزمن شود و در نتیجه کارایی مفصل محدود شود با توجه به شرایط سنی و جسمی فرد می‌توان از مفصل جایگزین بهره برد.

با توجه به حساسیت نوع جراحی و تنوع آن پیشنهاد می‌شود برای یافتن جراح مورد نظر، نظر بیش از دو نفر از جراحان را جویا شوید تا نتیجه دلخواه را کسب نمایید.

فیزیوتراپی در تعویض مفصل

فیزیوتراپی چه قبل از عمل و چه بلافاصله پس از عمل می‌تواند با کاهش درد، تقویت به هنگام عضلات و راه اندازی سریع بیمار کمک زیادی در موفقیت عمل داشته باشد. فیزیوتراپیست با تجویز تمرین درمانی مناسب، استفاده از جریان ‌های الکتریکی، بانداژ و ماساژ موضعی نقش بسیار مهمی در کاهش درد بیمار و به دست آوردن توانایی راه رفتن دارد. ممکن است این جلسات در ابتدا در منزل بیمار انجام شود و رسالت آن راه اندازی بیمار جهت ادامه جلسات در مطب فیزیوتراپی‌ست. پس در اولین فرصت برای بهبود سریعتر با فیزیوتراپیست خود تماس بگیرید.

جهت مشاوره و معاینه فیزیوتراپی تعویض مفصل می‌توانید به مرکز فیزیوتراپی کیان مراجعه فرمایید و یا با شماره تماس 07132319628 و 09199209016 تماس حاصل فرمایید.

این مطلب مفید بود؟ (1)(0)
نظرات (0)
27 فروردین 1397 - 20:2
بازدید ها: 643
تعویض مفصل آری یا نه؟!
51

نظرات شما

نظرتون در مورد پست تعویض مفصل آری یا نه؟! چی هست ؟

  • Captcha
لطفا به نکات زیر توجه نمایید :
نظرات شما بعد از بررسی توسط پزشک و تایید نمایش داده می شود.
لطفا از بکار بردن کلمات غیر اخلاقی و به دور از فرهنگ ایرانی - اسلامی خودداری فرمایید.