قبل از ثبت سوال، می توانید در بین پرسش و پاسخ ها جستجو نمایید

۲۹
۹۰
آقــا

ریه؟

سلام وقت بخیر،فامیل ما که یک پسر29ساله است و سابقه بیماری هم نداشته صبح نفس نداشت و هنگام تکون دادنش خون از دماغ و دهنش اومده،ازش سی تی اسکن ریه گرفتن80درصد ریش میگن از بین رفته الان هوشیاری نداره اول گفتن اب دهنش رو ریه پریده و باعث خفگیش شده،سطح هوشیاریش 3وقتی بهش دارو زدن سر و دستشو تکون داده ک میگن فشار دارو باعث این حرکت شده،الان میگن سکته مغزی کرده توروخدا شما راهنمایی کنید که چ اتفاقی براش افتاده،میتونه براثر مصرف ترامادول باشه؟ ایا امیدی ب زنده موندنش هست؟؟

تصویر برای شما قابل نمایش نیست

2 پـاسـخ


  • با سلام
    متاسفانه ترامادول دارويي با عوارض بسيار است که براي درمان دردهاي متوسط تا شديد در بزرگسالان و آن هم با تجويز پزشک پس از بررسي سوابق بيمار و تحت کنترل بايستي مصرف شود. يکي از موارد گزارش شده در مورد ترامادول، تشنج يا seizure است. که افزايش دوز مصرفي ريسک آن را بالا مي برد. از جمله عوارض مصرف اينگونه داروها مي تواند ARDS يا سندرم ديسترس حاد تنفسي باشد که با تجمع مايع در کيسه هاي کوچک هوايي در ريه ها همراه است و مانع از دريافت هواي کافي و در نتيجه کاهش سطح اکسيژن خون و صدمه به دستگاه هاي مختلف بدن و از جمله مغز مي گردد.
    از خداوند متعال شفاي ايشان را مسألت ميکنم.

    پاسخ پزشک مناسب بود؟ (1)(0)
  • سلام اگر ترامادول با مقدار زياد مصرف کرده باشه مسموميت با آن مي تواند باعث وقفه تنفسي شود ولي سکته مغزي در سي تي اسکن ريه مشخص نمي شود و بايد سي تي اسکن مغز شود در مورد بهبودي بسته به شدت درگيري ريوي و مدت توقف تنفسي و عوارضي که روي مغز گذاشته دارد

    پاسخ پزشک مناسب بود؟ (1)(0)
بازدید : 56 مرتبه
پـرسـش جــدیــد
متخصص بيماريهاي ريه در تهران

تخصص های پربازدید

دکتر گوارش در تهران
متخصص زنان و زایمان
متخصص ارتوپد
متخصص پوست، مو و زیبایی

سوالات مشابه