سن: 17 وزن: 50 جنسیت: خانم

خطرات مصرف دوز بالای داروهای روانپزشکی مسمومیت دارویی ترانکوپین لاگازین ارپراپیرازول؟

یه سوالی داشتم اگه 1 ورق ترانکوپین 100 با 2 ورق لاگازین 1 ورق ارپیپیرازول بخوره میمیره
سابقه بیماری:
دو قطبی

4 آبان 1405 - 23:18

10 بازدید

🟠 تا به‌اکنون پاسخی از سوی پزشکان ثبت نشده است

هوش مصنوعی دکتریاب

پاسخ هوش مصنوعی دکتریاب

خطرات مصرف دوز بالای داروهای روانپزشکی مسمومیت دارویی ترانکوپین لاگازین ارپراپیرازول

مصرف همزمان و دوز بالای داروهای روانپزشکی مانند ترانکوپین (کلوزاپین)، لاگازین (کلوکزاپین) و ارپراپیرازول (آریپیپرازول) می‌تواند بسیار خطرناک باشد و منجر به عوارض جدی و حتی تهدید کننده حیات شود. دوزهای بالا از این داروها بر سیستم عصبی مرکزی تأثیر گذاشته و می‌توانند باعث تضعیف تنفس، اختلال در ضربان قلب، تشنج، کاهش شدید فشار خون و حتی کما شوند. تشخیص دقیق نوع و شدت مصرف و همچنین وضعیت جسمانی فرد بسیار حائز اهمیت است. در شرایط اورژانسی، هرگونه مصرف خودسرانه و غیرطبیعی داروها نیازمند مراجعه فوری به مراکز درمانی و اورژانس است. برای اطمینان از سلامت و دریافت راهنمایی‌های دقیق پزشکی، حتماً با پزشکان متخصص از طریق دکتریاب مشورت نمایید.

توجه: هوش مصنوعی کامل نیست و می‌تواند اشتباه کند. توصیه ما، توجه به راهنمایی پزشکان است.

نیاز به مشاوره فوری دارید؟

همین حالا با پزشکان متخصص روانپزشک (اعصاب و روان) به صورت تلفنی مشاوره بگیرید.

دریافت مشاوره تلفنی

سوالات مشابه