قبل از ثبت سوال، می توانید در بین پرسش و پاسخ ها جستجو نمایید

٣٣
٦٧
خانــم

افسردگی؟

سلام 
من 7 سال خارج از ایران زندگی میكنم و افسردگی دارم درست از زمانی شروع شد كه ایران را ترك كردم الان در تمام این سالها فلوكسیتین مصرف میكردم ولی الان دیگه هیچ تاثیری روم نداره و اینجا هم دكترم بهم قرص سترالین 50 داده ولی میترسم شروع كنم میخواستم با دكتر متخصص مشورت كنم كه داروی بهم معرفی كنه كه بتونه افسردگیمو درمان كنه. 
 

تصویر برای شما قابل نمایش نیست

6 پـاسـخ


 • سلام . سرترالين و فلوکستين ،هر دو از دسته داروهايSSRI هستند و در درمان افسردگي به کار مي روند. پس مصرف سرترالين مشکلي ندارد.
  اما با توجه به طول مدت درمانتان، بهتر است علاوه بر دارو، از روش رواندرماني هم استفاده کنيد. اگر در کشور محل سکونتتان، دسترسي به روانپزشک -ترجيحا فارسي زبان -داريد، حتما براي جلسات رواندرماني مراجعه کنيد. حتي مي توانيد از رواندرمانگران ساکن در ايران به شکل آنلاين، کمک بگيريد.
  در بسياري موارد انجام روشهاي رواندرماني به بهبود بهتر شخص افسرده، کمک ميکند.

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (3)(1)
 • سلام دوست عزيز،
  بهتر در كشوري كه هستين براي دارو درماني تحت نظر باشين تا راحت تر بتونيد هم چك آپ بشيد و هم دارو تهيه كنيد.
  ولي براي روانشناسي اگر جاي هستيد كه به روانشناس ايراني دسترسي دارين، بسيار عالي ولي اگر دسترسي نداريد حتماً از روانشناس هاي كه در ايران هستند و به صورت تلفني يا ويديو چت مشاوره ميدن راهنماي بگيريد.

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (3)(0)
 • سلام
  تحت نظر روان پزشک خود مصرف دارو را ادامه دهيد،براي گرفتن نتيجه بهتر هم زمان با مصرف دارو با مراجعه به روان شناس روان درماني هم شروع کنيد

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (3)(0)
 • با سلام
  در صورت عدم تاثير يك دارو، مي توان دز دارو را بالا برد و يا تغيير نوع دارو داد و همچنين مي توان از داروهاي كمكي استفاده نمود. داروي سرترالين را در صورت تجويز متخصص مربوطه بدون نگراني مصرف نماييد.

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (2)(0)
 • سلام. روانپزشکي شاخه اي از پزشکي است. مانند تمام بخشهاي ديگز پزشکي داروهايي براي درمان بيماريهاي اين حوزه که مربوط به مشکلات عملکرد مغز ميشوند وجود دارد.داروها اثار درماني مشخصي دارند و متخصص اعصاب و روان پس از بررسي تمام جوانب و شرح حال گيري از شما مناسب با شرايطتتان دارو تجويز ميکند. بدون اخذ شرح حال تلفني يا حضوري تجويز دارو دقيق و موثر نيست.

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (1)(0)
 • با سلام و احترام
  از داروها ترسي نداشته باشيد و طبق نظر پزشکان درمان دارويي را انجام دهيد اما افسردگي در بيشتر موارد نياز به درمان همزمان دارويي و روانشناختي دارد که بهتر است بفکر درمان روانشناختي مناسب باشيد

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (0)(0)
بازدید : 1466 مرتبه
پـرسـش جــدیــد
متخصص روانپزشک (اعصاب و روان) در تهران

تخصص های پربازدید

دکتر گوارش در تهران
متخصص زنان و زایمان
متخصص ارتوپد
متخصص پوست، مو و زیبایی

سوالات مشابه