سن: 42 وزن: 70 جنسیت: خانم

کیست تخمدان و اختلال قاعدگی بعد از مصرف قرص ضدبارداری؟

به علت کیست ساده بدون سپتال ندول جداری یه دفعه دوبستع سیبل مصرف کردم بعدازقطع قرص چهار ماه پریودی متوقف شد همراه لکه بینی های دوسه روزه داشتم فقط ماه پنجم اوایلش خونریزی شروع شد البتهاواخر ماه چهارم لکه بینی های ممتد داشتم سونوگرافی انجام دادم کیست رفع شده بود ولی کیست جدید ساده بدون سپتال ندول جداری 55*28تخمدان راست بود سه بسته سیبل مصرف کردم بعداز قطع چهار ماه پریودی متوقف شد فقط هرماه لکه بینی سطحی داشتم اواخر ماه چهارم ترشحات سفید وداغ دارم
سابقه بیماری:
ندارم
داروهای مصرفی:
داروی خاصی مصرف نمیکنم

8 آبان 1405 - 10:40

10 بازدید

پاسخ پزشکان

1 پاسخ
هوش مصنوعی دکتریاب

پاسخ هوش مصنوعی دکتریاب

کیست تخمدان و اختلال قاعدگی بعد از مصرف قرص ضدبارداری

مصرف قرص‌های ضدبارداری مانند سیبل می‌تواند بر چرخه قاعدگی تأثیر بگذارد. توقف یا لکه‌بینی پس از قطع مصرف این قرص‌ها، به خصوص اگر برای درمان کیست تخمدان تجویز شده باشند، تا حدی قابل انتظار است. در برخی موارد، بدن برای بازگشت به چرخه طبیعی قاعدگی نیاز به زمان دارد. وجود کیست‌های ساده تخمدان در زنان در سنین باروری شایع است و معمولاً خود به خود برطرف می‌شوند. تغییرات هورمونی ناشی از مصرف قرص‌ها و همچنین وجود کیست‌های جدید می‌تواند بر نظم قاعدگی تأثیر بگذارد. مشکل شما در مورد قطع قاعدگی و لکه‌بینی پس از قطع قرص‌های ضدبارداری نیاز به بررسی دقیق‌تر دارد. پزشک با توجه به سابقه پزشکی شما، نتایج سونوگرافی و علائم فعلی، می‌تواند علت دقیق این اختلال را تشخیص دهد و بهترین راهکار درمانی را ارائه کند. برای دریافت مشاوره تخصصی و دقیق‌تر در خصوص وضعیت خود، پیشنهاد می‌کنیم با پزشکان متخصص زنان در دکتریاب مشورت نمایید.

توجه: هوش مصنوعی کامل نیست و می‌تواند اشتباه کند. توصیه ما، توجه به راهنمایی پزشکان است.

نیاز به مشاوره فوری دارید؟

همین حالا با پزشکان متخصص زنان و زايمان به صورت تلفنی مشاوره بگیرید.

دریافت مشاوره تلفنی

سوالات مشابه