سن: 23 وزن: 60 جنسیت: خانم

علت دون دون شدن پوست و ارتباط خشکی پوست با دارو؟

4روزه پوست پاهام شروع کرد دون دون شدن مثل پوست مرغی بعددستم الانم بغل چشمام ولی ریز تر به دکتر پوست نشون دادم گفت از خشکیه پوسته ولی همیشه چرب نگه میدارم چی میتونه باشه؟ خطرناک نیس؟ یا داخلی مشکل نیست که رو پوست نشون میده؟
داروهای مصرفی:
اس سیتاور حدود ۵ ماهه

1 آبان 1405 - 23:30

14 بازدید

🟠 تا به‌اکنون پاسخی از سوی پزشکان ثبت نشده است

هوش مصنوعی دکتریاب

پاسخ هوش مصنوعی دکتریاب

علت دون دون شدن پوست و ارتباط خشکی پوست با دارو

بروز ناگهانی ضایعات دانه‌دانه شبیه پوست مرغی می‌تواند ناشی از مشکلاتی مانند کراتوز پیلاریس، واکنش‌های حساسیتی خفیف (آلرژی)، خشکی شدید محیطی یا عوارض دارویی باشد. اگرچه مصرف دارارهایی مانند اس‌سیتاور (سیتالوپرام) معمولاً عوارض پوستی شایعی ندارد، اما هرگونه تغییر جدید در پوست می‌تواند با عوامل سیستمیک یا دارویی مرتبط باشد. به طور کلی اگر این ضایعات همراه با خارش شدید، تب، گسترش سریع یا تغییر رنگ نباشند، معمولاً خطرناک محسوب نمی‌شوند، اما نیاز به بررسی دقیق‌تر دارند. برای تشخیص دقیق علت این ضایعات پوستی و بررسی احتمال ارتباط آن‌ها با خشکی مقاوم به درمان یا مسائل داخلی، بهتر است با متخصص پوست مشورت کنید. شما می‌توانید از طریق سایت دکتریاب به صورت آنلاین یا حضوری با پزشکان متخصص پوست و مو در ارتباط باشید و مشاوره تخصصی دریافت کنید.

توجه: هوش مصنوعی کامل نیست و می‌تواند اشتباه کند. توصیه ما، توجه به راهنمایی پزشکان است.

نیاز به مشاوره فوری دارید؟

همین حالا با پزشکان متخصص پوست و مو به صورت تلفنی مشاوره بگیرید.

دریافت مشاوره تلفنی

سوالات مشابه