قبل از ثبت سوال، می توانید در بین پرسش و پاسخ ها جستجو نمایید

26
54
آقــا

پرسش درمورد هیپنوتیزم ؟

با عرض سلام وادب واحترام وتشکر که بزرگواری میکنید وبه سوالات من پاسخ میدهید : سوالاتی درمورد هیپنوتیزم داشتم
سوال اول : در چه مواردی معمولا روانپزشکان میتوانند از هیپنوتیزم برای درمان مشکلات روانی استفاده کنند؟
سوال دوم : آیا در هیپنوتیزم شخص هیپنوتیزم کننده میتواند باورها ویا رفتارهایی را به هیپنوتیزم شونده تلقین کند ؟ وآیا این کار برای هیپنوتیزم شونده خطرناک نیست؟
سوال سوم : انسان معمولا باورهایی درمورد مسائل مختلف دارد که دوست ندارد برای بقیه افراد بیان کند

آیا درموقع هیپنوتیزم شخص هیپنوتیزم کننده میتواند این باورهای فرد هیپنوتیزم شونده (که شخص هیپنوتیزم شونده دوست ندارد کسی از آن مطلع بشود را بفهمد؟اگر جواب مثبت است شخص هیپنوتیزم شونده چه کارهایی میتواند انجام دهد که فرد هیپنوتیزم کننده از باورهایی که او نمیخواهد کسی بفهمد مطلع بشود ؟
سپاسگذارم که با مشغله های فراوانتان بزرگواری میکنید واین نامه ها را میخوانید وبدان پاسخ میدهید

تصویر برای شما قابل نمایش نیست

2 پـاسـخ


  • سلام
    از هيپنوتيزم براي درمان تعدادي اختلالات فيزيولوژيک و روان شناختي استفاده مي‌شود. در پزشکي، از هيپنوتيزم براي کاستن از اضطراب مربوط به عمل‌هاي پزشکي و دندان پزشکي، آسم، بيماري‌هاي معده و روده، تهوع ناشي از شيمي درماني، و مديريت درد، استفاده مي‌شود. در درمان بيماري‌هاي رواني، از هيپنوتيزم استفاده مي‌شود تا به مردم کمک شود بر اعتياد خود فائق آيند. استفاده از هيپنوتيزم براي حل مشکلات عاطفي-هيجاني بيش از همه بحث برانگيز بوده‌است. طرفداران استفاده تراپوتيک از هيپنوتيزم مي‌گويند که اين کار به روان درمانگران اجازه مي‌دهد تا خاطرات واپس رانده‌اي را که در پشت پرده مشکلات روان شناختي قرار دارند کشف کنند.

    پاسخ پزشک مناسب بود؟ (2)(0)
  • سلام. هيپنوتيزم به عنوان" درمان کمکي" در بعضي اختلالات روانپزشکي مثل فوبيا، اختلال تبديلي و اصطراب به کار مي رود

    در مورد پاسخ سوال 2 و 3 شما، توجه به اين تکته ضروري است که اين موارد در حيطه" اخلاق " گنجانده ميگردد. لذا براي اطمينان خاطر از عدم رخ دادن آنچه اشاره کرده ايد، بايستي هيپنوتيزم توسط روانپزشک يا روانشناس متبحر انجام شود که پايبندي به اصول اخلاقي جزو اصول حرفه اي انها محسوب ميشود. و نکته ديگر اينکه هيپنوتيزم در محدوده درماني ،تنها جهت کاهش رنج بيمار و درمان اختلال به کار مي رود.و دريک جلسه هيپنوتراپي اطلاعاتي از بيمار گرفته نمي شود.

    پاسخ پزشک مناسب بود؟ (2)(0)
بازدید : 359 مرتبه
پـرسـش جــدیــد
متخصص روانپزشک (اعصاب و روان) در تهران

تخصص های پربازدید

دکتر گوارش در تهران
متخصص زنان و زایمان
متخصص ارتوپد
متخصص پوست، مو و زیبایی

سوالات مشابه