سن: 25 وزن: 78 جنسیت: خانم

افزایش دوز ونلافاکسین و نگرانی از سندرم سروتونین؟

من هفت ماهه قرص های سرترالین 100 روزی یک عدد و ونلافاکسین 37/5 روزی دو عدد برای مسخ شخصیت و واقعیت مصرف مبکردم دکتر 10 روزه ونلافاکسین را به دوز 150 افزایش داد
ونلافاکسین 75 را 5 روز 1/4ظهر و 1/4 عصر خوردم
بعد 5 روز 1/2 ظهر و 1/2 عصر
از امروز هم بعد 5 روز دو دوز 75 خوردم
الانم خیلی نگرانم که آیا دچار سندرم سروتونین میشم؟

8 آبان 1405 - 17:47

13 بازدید

🟠 تا به‌اکنون پاسخی از سوی پزشکان ثبت نشده است

هوش مصنوعی دکتریاب

پاسخ هوش مصنوعی دکتریاب

افزایش دوز ونلافاکسین و نگرانی از سندرم سروتونین

افزایش ناگهانی دوز داروهای ض افسردگی مانند ونلافاکسین می‌تواند نگرانی‌هایی ایجاد کند، اما علائم شما بیشتر ناشی از تغییر دوز و سازگاری بدن با مقدار جدید داروست. سندرم سروتونین یک وضعیت نادر اما جدی است که معمولاً با علائمی مانند تب بالا، تعریق شدید، سفتی عضلات، تپش قلب شدید، گیجی و لرزش بارز همراه است. اگر این علائم شدید را ندارید، نگرانی شما احتمالا بی‌مورد است، اما بدن به چند روز زمان نیاز دارد تا به دوز جدید عادت کند. برای بررسی دقیق‌تر شرایط خود و اطمینان از ایمن بودن این روند دارویی، پیشنهاد می‌شود حتماً با پزشک متخصص اعصاب و روان مشورت کنید. جهت دریافت مشاوره تخصصی و نوبت‌دهی آنلاین از پزشکان متخصص روانپزشکی می‌توانید به وب‌سایت دکتریاب مراجعه کنید.

توجه: هوش مصنوعی کامل نیست و می‌تواند اشتباه کند. توصیه ما، توجه به راهنمایی پزشکان است.

نیاز به مشاوره فوری دارید؟

همین حالا با پزشکان متخصص روانپزشک (اعصاب و روان) به صورت تلفنی مشاوره بگیرید.

دریافت مشاوره تلفنی

سوالات مشابه