قبل از ثبت سوال، می توانید در بین پرسش و پاسخ ها جستجو نمایید

۲۸
۷۶
آقــا

حالت فرد چند روز پس از اولین حمله پانیک؟

سلام و احترام
بنده 28 سال دارم و گاهی فشار خونم بالا می‌رفت و لوزارتان مصرف می‌کردم به توصیه پزشک اما یک شب به طور ناگهانی دچار ضعف، تهوع، سرگیجه، اضطراب، سردشدن بدن و لرز همراه با ترس شدم که با مراجعه به چند پزشک تشخیص حمله عصبی یا حمله پانیک داده شد بعد از این حمله به مدت یک هفته لرز و ضعف شدیدی (ضعف کلی بدن نه ضعف در معده) داشتم به شکلی که می‌ترسیدم هر لحظه بیفتم. بعد از بررسی قلب توسط متخصص و انجام اکو، قلب سالم تشخیص داده شد و تحت درمان متخصص اعصاب و روان قرارگرفتم با داروهای دوکسپین 10 و کواتیاپین یک چهارم، اضطرابم برطرف شده اما همچنان طبیعی نیستم و مدام احساس فشردگی در قلب دارم، سرگیجه، مشکلات شناختی و ناراحتی در بالای معده هم دارم و دست و پام زودتر از معمول خواب می‌ره، البته آزمایش غلظت خون رو نشون نداده، علایم شب‌ها قبل از خواب تشدید می‌شن به حدی که آسپرین می‌خورم و روز بعد از بیدار شدن تقریباً وجود ندارن، با توجه به اینکه یک ماهه تحت درمان هستم آیا وضعیت من طبیعیه؟ این حالت‌ها چقدر ممکنه عوارض دارو باشه؟ مخصوصا ضعف کلی بدن و چه موقع می‌تونم به زندگی طبیعی برگردم؟ ممنون می‌شم راهنمایی بفرمایید وضعیت سختی رو دارم می‌گذرونم.

تصویر برای شما قابل نمایش نیست

4 پـاسـخ


 • سلام وقتتون بخير
  به نظر ميرسد علايم پانيک و اضطراب شما به طور کامل از بين نرفته است. همچنين ضعفهاي جسماني شما و علايم گوارشي و قلبي مرتبط با سطح بالاي استرس شما هست. توصيه به مراجعه مجدد جهت تنظيم دارو و کنترل علايم دارم.
  با آرزوي سلامتي براي شما.

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (1)(0)
 • سلام. وقت شما بخير. پانيک در درمان هيجان مدار قابل درمان هست

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (1)(0)
 • سلام
  اضطراب عموما يا به صورت اضطراب سمپاتيک و يا اضطراب پاراسمپاتيک است. لرز بدن، تپش قلب، سردي يا داغي دست و پا، سوزش معده، حالت تهوع، سردردهاي ميگرني و موارد بسيار ديگري که از ذکر شان خودداري ميکنم، از نشانه هاي اضطراب است.

  در پانيک، فرد افکاري مانند تجربه مرگ، ديوانه شدن، افتادن، وحشت زدگي و موارد مشابه را تجربه ميکند. اين تجربيات ممکن است به قدري زياد باشند که فقط پس از انجام آزمايش هاي متعدد بدني و جسماني قدري آسودگي خيال نسيب فرد مبتلا بکنند.

  پيشنهاد من انجام روان درماني پويشي کوتاه مدت براي تنظيم، و تخليه اضطراب است. با ساخته شدن راه هاي تخليه اضطراب، و بالا بردن ميزان تاب آوري رواني شما، نشانه هاي قدرتمند اضطراب در نهايت تحت کنترل و شناخت شما در مي آيند.

  دارو درماني اقدامي فوري و در جهت مديريت عوارض و نشانه هاي يک بيماري است. اگرجه منابع دارو درماني انکار ناپذير هستند، اما بايست دقت کنيد که داور درماني به خودي خود نمي تواند درمان نهايي باشد.

  در کنار دارو درماني بايست تغييرات اساسي در سبک زندگي، فهم و درک علت شروع حمله پانيک و قدرتمند سازي ذهني شما انجام شود. در غير اين صورت، پس از قطع دارو، ممکن است عوارض و نشانه ها باز هم برگشت کنند.

  با آرزوي سلامتي

  احمد احمدي

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (1)(0)
 • سلام
  براي مشاوره تلفني و يا مشاوره حضوري با روانپزشکان کلينيک با شماره زير تماس بگيريد تا همکارانم شما را راهنمايي کنند

  تلفن : 22214949-22243910

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (0)(1)
بازدید : 47 مرتبه
پـرسـش جــدیــد
متخصص روانپزشک (اعصاب و روان) در تهران

تخصص های پربازدید

دکتر گوارش در تهران
متخصص زنان و زایمان
متخصص ارتوپد
متخصص پوست، مو و زیبایی

سوالات مشابه