سن: 18 وزن: 65 جنسیت: خانم

سندرم ترنر و لکه بینی پس از قاعدگی؟

من سندرم ترنر دارم و برای تنظیم هورمون هام دکترم قرص اتینیل استرادیول بهم داده ولی الان خودش نیست من برای دومین بار که پریود شدم بعدش همش لکه بینی داشتم و سر زمان قاعدگی شدید شده و بعد تبدیل به لکه بینی شده اصلا قطع نشده کلا 4 ماهه پریود میشم چه دارویی بخورم که قطع بشه تا تایم پریودی
سابقه بیماری:
سندرم ترنر
داروهای مصرفی:
اتینیل استرادیول

6 آبان 1405 - 14:23

12 بازدید

پاسخ پزشکان

1 پاسخ
هوش مصنوعی دکتریاب

پاسخ هوش مصنوعی دکتریاب

سندرم ترنر و لکه بینی پس از قاعدگی

لکه بینی پس از قاعدگی و در زمان‌های نامنظم، به خصوص با توجه به سابقه سندرم ترنر، می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. سندرم ترنر می‌تواند بر سیستم هورمونی و تخمدان‌ها تأثیر بگذارد که خود می‌تواند منجر به اختلالات قاعدگی و خونریزی‌های نامنظم شود. مصرف قرص اتینیل استرادیول نیز بخشی از درمان جایگزینی هورمونی برای این سندرم است و تنظیم دوز یا زمان مصرف آن نیاز به نظارت دقیق پزشک دارد. لکه بینی مداوم ممکن است نشانه‌ای از عدم تعادل هورمونی، نیاز به تنظیم دوز دارو، یا حتی وجود عوامل دیگری باشد که نیاز به بررسی دارد. برای اطمینان از علت دقیق و دریافت بهترین راهنمایی درمانی، ضروری است که با پزشک معالج خود مشورت کنید. ایشان با در نظر گرفتن سابقه پزشکی کامل، نتایج آزمایشات و وضعیت فعلی شما، بهترین تصمیم را برای تنظیم دوز دارو یا تغییر در برنامه درمانی اتخاذ خواهند کرد. جهت دریافت مشاوره تخصصی و پاسخگویی به سوالات خود در مورد سندرم ترنر و درمان‌های هورمونی، می‌توانید به پزشکان متخصص در دکتریاب مراجعه نمایید.

توجه: هوش مصنوعی کامل نیست و می‌تواند اشتباه کند. توصیه ما، توجه به راهنمایی پزشکان است.

نیاز به مشاوره فوری دارید؟

همین حالا با پزشکان متخصص زنان و زايمان به صورت تلفنی مشاوره بگیرید.

دریافت مشاوره تلفنی

سوالات مشابه