قبل از ثبت سوال، می توانید در بین پرسش و پاسخ ها جستجو نمایید

٣٠
٥٩
خانــم

قرص كلرودیازپوكساید؟

باسلام من چند ساله برای درمان اضطرابم از قرص كلرودیازپوكساید 5 استفاده میكنم هر موقع حالم بد باشه چند شب این قرص مصرف میكنم تا حالم بهتربشه چون به تنها قرصی كه حساسیت ندارم همینه بقیه قرصهای روانپزشكی حالم بد میكنه  یا دچار تنگی نفس میشم یا كندی ضربان قلب میخواستم بدانم اینجور مصرف این قرص عوارضی نداره ؟ در ضمن دكتر روانشناس برای اضطراب درس و امتحان بهم داد

تصویر برای شما قابل نمایش نیست

3 پـاسـخ


 • با سلام
  با توجه به اينکه در مدت چند سال دز آن افزايش پيدا نکرده و گاهي اوقات مصرف ميگردد عوارضي نخواهد داشت ولي جهت درمان قطعي اضطراب توصيه مي گردد که مراجعه به روانپزشک داشته باشيد.

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (1)(0)
 • با توجه به اينکه با وجود مصرف چندساله دارو، همچنان اصطراب شما باقي مانده، لازم است به روانپزشک مراجعه و مورد بررسي مجدد قرار بکيريد( هرچند اين دارو به تنهايي براي درمان اختلال اصطرابي موثر نيست) در اينجور مواقع با درمان دارويي موثر و با دوز کافي، همراه با جلسات رواندرماني به بهبود اختلال اضطرابي کمک ميشود

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (1)(0)
 • سلام
  هر دارويي داراي عوارض جانبي مي باشد
  احساس خواب آلودگي، ضعف يا سبکي سر در اثر مصرف اين دارو ايجاد مي شود که مي تواند در تمام طول روز ادامه داشته باشد .براي کنترل اين عارضه از رانندگي و انجام کارهايي که نياز به تمرکز و احتياط دارند خودداري نماييد و از مصرف الکل بپرهيزيد.
  - احساس فراموشي و گيجي از عوارض اين دارو مي باشد که در صورت شديد بودن آن ها بايد با پزشک خود صحبت کنيد .
  - در برخي از افراد تغيير خلق و خو و عصبانيت بيش از حد در مدت مصرف اين دارو ممکن است رخ دهد. در اين صورت با پزشک خود مشورت نماييد .
  - مصرف طولاني مدت اين دارو، ايجاد وابستگي مي کند لذا دارو را تحت نظر پزشک و براي مدت کوتاه مصرف نماييد

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (0)(0)
بازدید : 369 مرتبه
پـرسـش جــدیــد
متخصص روانپزشک (اعصاب و روان) در تهران

تخصص های پربازدید

دکتر گوارش در تهران
متخصص زنان و زایمان
متخصص ارتوپد
متخصص پوست، مو و زیبایی

سوالات مشابه