قبل از ثبت سوال، می توانید در بین پرسش و پاسخ ها جستجو نمایید

39
83
خانــم

اضطراب وافسردگی؟

سلام بیماری فوبیای اجتماعی دارم .توخونه نسبتا بهترم .

تصویر برای شما قابل نمایش نیست

4 پـاسـخ


 • اختلال اضطراب اجتماعي نوعي اختلال اضطرابي است که فرد مبتلا در شرايط و موقعيت هاي اجتماعي روزمره به شدت دچار تنش و استرس طاقت فرسا مي شود
  فرد مبتلا به اين فوبيا ترس هميشگي از طردشدن، مورد قضاوت قرار گرفتن يا تمسخر و تحقير شدن دارد؛ ديده شده که برخي از مبتلايان در تعامل با ديگران مشکلي ندارند اما به وقت انجام کاري دچار ترس و اضطرابي نامعقول مي شوند چون اغلب به اشتباه گمان مي کنند حاصل عملکرد انان نه تنها قابل توجه نيست بلکه بسيارهم خجالت آور است . مبتلايان به فوبياي اجتماعي اغلب اعتماد به نفس پاييني دارند و توان ابراز وجود در آنان حداقل است. در شدت بالاي آن عمده مشکل فرد وسواس فکري و افسردگي است .
  درمان اين اختلال با توجه به ميزان همکاري بيمار بسيار اميد بخش است و بيمار با دريافت همزمان درمان هاي شناختي و رفتاري که مبتي بر آگاهي دادن و اصلاح رفتار مخرب است و هيپنوتراپي که با درمان ريشه اصلي بيماري و ترميم تصاوير ذهني و افکار و باورهاي منفي به بيمار کمک مي شود که هر چه سريع تر توانايي مواجهه و مقابله با مساله اش را بيابد. اين اختلال به راحتي قابل درمان است و نتايج مفيد درمان را مي توان در همان جلسات اوليه مشاهده نمود .

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (2)(0)
 • سلام،
  امن ترين مكان براي افرادي كه فوبيا اجتماعي دارن، خونه و اتاق خوابشون هست. بهتر به روانشناس مراجعه كنيد.

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (1)(0)
 • با سلام
  نياز به کسب شرح حال کاملتري مي باشد و آيا قبلا تحت درمان بوده ايد و ميزان پاسخ درماني چه ميزان بوده است. جهت درمان نياز به درمان دارويي و رفتار درماني مي باشد. به روانپزشک مراجعه نماييد.

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (0)(0)

 • سلام

  با همکارانم تماس بگيريد تا شما را راهنمايي کنند

  تلفن : 02144727373-02144727374

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (0)(0)
بازدید : 113 مرتبه
پـرسـش جــدیــد
متخصص روانپزشک (اعصاب و روان) در تهران

تخصص های پربازدید

دکتر گوارش در تهران
متخصص زنان و زایمان
متخصص ارتوپد
متخصص پوست، مو و زیبایی

سوالات مشابه