سن: 33 وزن: 61 جنسیت: خانم

علت غش کردن ناگهانی و عوارض قرص بریو اکتین؟

با سلام خدمت شما
بنده دخترم 33 سالمه بصورت یهویی غش کردم و تا 3 دقیقه طول کشیده ،این حالت یک هفته قبل پریود برام اتفاق افتاد کمخونی مینور دارم ،همه ی عکس ها و ازمایش هام نرمال بود فقط مینور دارم ،دکتر برام قرص بریو اکتین 25 ٪نوشته از وقتی که میخورم حس خواب و گیجی دارم و میگفت این قرص باعث میشه ک غش نکنی بنظر شما این تجویز درسته؟!!!
سابقه بیماری:
مینور و لیپو پروتئینوز
داروهای مصرفی:
بریو اکتین ۲۵

9 آبان 1405 - 14:52

4 بازدید

🟠 تا به‌اکنون پاسخی از سوی پزشکان ثبت نشده است

هوش مصنوعی دکتریاب

پاسخ هوش مصنوعی دکتریاب

علت غش کردن ناگهانی و عوارض قرص بریو اکتین

غش کردن ناگهانی (سنکوپ) که ۳ دقیقه طول کشیده علامت مهمی است و نیاز به بررسی دقیق قلب و مغز دارد. کم‌خونی مینور به‌تنهایی معمولاً باعث چنین غش طولانی‌مدتی نمی‌شود. داروی بریو اکتین (که احتمالاً منظور پریتون یا داروی مشابهی برای پیشگیری از حملات است) ممکن است عارضه خواب‌آلودگی و گیجی ایجاد کند. با این حال، هرگز مصرف دارو را خودسرانه قطع نکنید. لازم است بررسی‌های تکمیلی مانند نوار قلب، اکوکاردیوگرافی و احتمالاً هولتر فشار یا نوار مغز زیر نظر متخصص انجام شود تا علت اصلی سنکوپ مشخص شود. برای بررسی دقیق‌تر علت غش کردن و تنظیم یا تغییر داروهای مصرفی، پیشنهاد می‌شود حتماً با یک پزشک متخصص قلب و عروق یا مغز و اعصاب مشورت کنید. برای دریافت نوبت و مشاوره تخصصی از پزشکان دکتریاب اقدام کنید.

توجه: هوش مصنوعی کامل نیست و می‌تواند اشتباه کند. توصیه ما، توجه به راهنمایی پزشکان است.

نیاز به مشاوره فوری دارید؟

همین حالا با پزشکان متخصص مغز و اعصاب (نورولوژي) به صورت تلفنی مشاوره بگیرید.

دریافت مشاوره تلفنی

سوالات مشابه