سن: 8 وزن: 25 جنسیت: آقا

عوارض قطع ناگهانی داروهای بیش فعالی و پرخاشگری کودک؟

پسر من رو دکتر بیش فعال و دارای کمبود توجه تشخیص داد و ریسپیریدون 1میلی (یک عدد)و استراموکس 10(یک عدد)تجویز کردن 4ماه این دارو ها رو خورد ولی دکترش ایران نبود و یه دکتر دیگه بردمش دارو هاشو عوض کرد و داروهای آریپیفای 5 (نصف قرص) و اس سیتاور 10( نصف قرص)و استراموکس 18(صبح ها) و استراموکس 10( بعد از ظهر )تجویز کرد سه هفته بعد مصرف این دارو ها به شدت لجباز و پرخاشگر شده وسایل پرت میکنه داد میزنه و .... میخواستم دارو هاشو قطع کنم ولی قطع ناگهانی دارو ها عوارض خطرناکی داره میشه در این مورد راهنمایی کنین؟

7 آبان 1405 - 23:12

5 بازدید

🟠 تا به‌اکنون پاسخی از سوی پزشکان ثبت نشده است

هوش مصنوعی دکتریاب

پاسخ هوش مصنوعی دکتریاب

عوارض قطع ناگهانی داروهای بیش فعالی و پرخاشگری کودک

تغییر ناگهانی و همزمان داروهای اعصاب و روان کودکان می‌تواند تعادل شیمیایی مغز را برهم زده و عوارضی مانند پرخاشگری شدید، اضطراب و لجبازی ایجاد کند. به هیچ عنوان داروهای فرزندتان را به طور ناگهانی قطع نکنید، زیرا این کار خطر بروز علائم محرومیت و بازگشت شدیدتر مشکلات را به همراه دارد. بهترین اقدام این است که در کوتاه‌ترین زمان ممکن با پزشک متخصص اعصاب و روان کودکان مشورت کنید تا داروها به صورت تدریجی و با روش اصولی (تیپرینگ) کاهش یا تغییر یابند. برای دریافت مشاوره تخصصی و تنظیم دقیق دوز داروهای فرزندتان، بهتر است از پزشکان فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان در دکتریاب نوبت بگیرید.

توجه: هوش مصنوعی کامل نیست و می‌تواند اشتباه کند. توصیه ما، توجه به راهنمایی پزشکان است.

نیاز به مشاوره فوری دارید؟

همین حالا با پزشکان متخصص مغز و اعصاب (نورولوژي) به صورت تلفنی مشاوره بگیرید.

دریافت مشاوره تلفنی

سوالات مشابه