قبل از ثبت سوال، می توانید در بین پرسش و پاسخ ها جستجو نمایید

19
90
آقــا

دوقطبی ؟

سلام خسته نباشید. من 19سالمه و تشخیص داده شده که دوقطبی هستم الان در روند درمانم و متعادل راستش به راهنمایی شما احتیاج دارم من پزشکی نیم سال دوم قبول شدم میخواستم با توجه به شرایطم ببینم اشتباه نیست رفتن به این رشته من وقتی به بیماری برمیگردم وحشتناک میشم براهمین میترسم از این ماجرا کسی که ممکنه ماه ها فکر خودکشی داشته باشه. یا ماه ها الکی شاد باشه و الکی برنامه بریزه چطور میتونه پزشکی بخونه.

تصویر برای شما قابل نمایش نیست

7 پـاسـخ


 • سلام. دوقطبي بيماري مزمن بوده و نياز به درمان مستمر دارد. بسياري از افراد مبتلا با پيگيري روند درمان مي توانند زندگي اجتماعي شغلي و خانوادگي مناسبي داشته باشند.
  درسته که بيماري دوره هاي عود دارد ، اما باشناخت علائم، و شروع علايم هشداردهنده شما مي توانيد به روانپزشکتان مراجعه کنيد تا از بروز علائم شديد پيشگيري شود.
  پيشنهاد ميکنم به کانال تلگرامي#دکتر_مهدي_ قاسمي يا صفحه اينستاگرامي ايشان ( يا صفحه اينستاگرامي اينجانب)بپيونديد. به تازگي در کانال مطالب کوتاه و کاربردي در مورد بيماري دوقطبي مي نويسم.

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (3)(1)

 • سلام
  اصلا نگران نباشين خيلي از بزرگان تاريخ ما دچار اين مشكل بودن ولي اسمشون در تاريخ ميدرخشه
  اگراختلالتون دائم كنترل كنيد و درمانتون رها نكنيد اطمينان ميدم هيچ مشكلي براتون پيش نمياد و ميتونين تا درجات عاليه تحصيلاتتون ادامه بديد

  66702194/66703576/09125005342

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (3)(0)
 • با سلام، مهم است بدانيد دوره تحصيل پزشکي، تخصص و بطور کلي اين شغل با فراز و نشيبهاي بسيار و استرسورهاي زياد همراه است که خب طبعا براي بيماري شما هر يک از اين استرسورها محرک عود بيماري مي باشد، بنابراين کارتون سخته، اما هز طرفي اگر بيماري شما کنترل باشد و مرتب ارتباز با روانپزشک خود را حفظ کنيد و به علائم خفيف عود بيماري آگاه باشيد شايد تو حدي بتوانيد شرايط را مديريت کنيد.اما بطور کلي تسلط کامل به اوضاع در اين رشته و شغل کار مشکليه.

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (1)(0)
 • با سلام
  اختلال دو قطبي هم يکي از اختلالات اعصاب و روان هست که "طيف" خفيف تا شديد دارد و الزاما به معني "اقدام به خوذدکشي" يا آسيب به خود نيست.شما در صورتيکه تحت نظر روانپزشک باشين و دارودرماني و يا رواندرماني لازم رو بر اساس تشخيص ايشان انجام بدين، ميتونين زندگي فانکشنال خوبي داشته باشين.
  براي اطلاعات بيشتر ميتونين به لينک زير در مورد اختلال دو قطبي مراجعه کنين.

  http://www.drnedafarzaneh.ir/ap20180509093859

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (1)(0)
 • سلام. بايد درمان تحت نظر متخصص اعصاب وروان ادامه يابد. درصورت مصرف صحيح داروها ممکنست عود اتفاق نيفتد يا خفيف باشد.

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (0)(0)
 • سلام. بايد درمان تحت نظر متخصص اعصاب وروان ادامه يابد. درصورت مصرف صحيح داروها ممکنست عود اتفاق نيفتد يا خفيف باشد.

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (0)(0)
 • با سلام
  در صورتيکه تحت نظر و درمان باشيد احتمال عود کاهش مي يابد و مي توانيد زندگي عادي و معمولي خود را مانند ديگر افراد داشته باشيد.

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (0)(0)
بازدید : 434 مرتبه
پـرسـش جــدیــد
متخصص روانپزشک (اعصاب و روان) در تهران

تخصص های پربازدید

دکتر گوارش در تهران
متخصص زنان و زایمان
متخصص ارتوپد
متخصص پوست، مو و زیبایی

سوالات مشابه