قبل از ثبت سوال، می توانید در بین پرسش و پاسخ ها جستجو نمایید

۲۳
۶۰
آقــا

بیماری دوقطبی؟

فرزندم 23 ساله است که از بچگی بیش فعال بوده و الان تشخیص دوقطبی دارند و اخیرا به مدت سه هفته در بیمارستان بستری شد بعلت اذیت و آزار زیاد و مصرف الکل و مواد مخدر.الان مدت 3ماه لیتوم و والپرات مصرف می کند بهتر شده بود ولی باز روبه مواد(شیشه) اورده بود و قرص هایش را نمی خورد من با مشورت با مشاور و پزشک او را به کمپ بردم تا در آنجا هم مشاوره شود و هم داروهایش را به موقع بخورد ولی فعلا روانشناس کمپ صلاح نیست دارو بخورد با وجود اینکه نامه پزشکش را هم برایشان بردم .گفتند بگذارید یه کم بهترشود بعدا اگر احتیاج بود دارو را بخورد می خواستم مرا راهنمایی کنید تا کار صحیح را انجام دهم.متشکرم

تصویر برای شما قابل نمایش نیست

7 پـاسـخ


 • سلام
  داروهايي که براي درمان اختلال دوقطبي تجويز شده است بايد مصرف شود.
  اين موضوع در صلاحيت روانپزشک است نه روانشناس

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (4)(0)
 • باسلام،
  لازم است حتما داروهايش را مصرف کند، مصرف دارو در بيماري دوقطبي بسيارلازم وضروري است، واگر در حال ترک موادباشد بيشتراز قبل لازم به مصرف دارو دارد.
  باپزشک پسرتون مشورت کنيد.

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (3)(0)
 • سلام.متاسفانه رويکرد اکثر مراکز کمپ عدم مصرف هر نوع داروست، در صورتيکه اين اشتباه محض است، اختلال دوقطبي براي درمان حتما نياز به دارو دارد، و اتفاقات اگر دوقطبي درست کنترل نشود ريسک مصرف مواد بالاتر مي رود، اين راهکار روانشناس محترم کمپ صد در صد غلط است.

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (2)(0)
 • سلام متاسفانه كمپ ها بدترين گزينه براي بيمار روانپزشكي هستن. بيمارتون بايد در بيمارستان روانپزشكي بستري بشه به جاي كمپ و داروهاش اصلا نبايد قطع بشه

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (2)(0)
 • با سلام
  من دقيق چون در جريان علت اينکه روانشناس محترم کمپ صلاح ندانسته اند تا داروهاي تجويز شده توسط پزشک به ايشان داده نشود نيستم امابراي راهنمايي دقيقترتان ميتوانيد به پزشکي که دارو ها راتجويز کرده مجددا مراجعه و مورد را بازگو نماييد تا به اوضاع رسيدگي شود.در صورت نياز به هر نوع راهنمايي دقيق تر ميتوانيد به مطب تماس بگيريد.

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (1)(0)
 • سلام
  بايد به موازات روان پزشک ايشان مورد روان درماني نيز قرار بگيرند
  با همکارم خانم دکتر زهره واثقي تماس بگيريد تا شما را راهنمايي کنند
  09125005342

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (0)(0)
 • سلام. بيمار دو قطبي به هيچ عنوان نبايد داروهايش قطع شود و مدت طولاني تحت نظر پزشک معالج اعصاب وروان لازمست دارو بخود. کمپ محل مناسبي براي ترک يا اقامت بيمار شما نيست.در درمان بيمار دو قطبي نقش اصلي بعده دا روهاست و مشاوره نقش فرعي دارد.

  پاسخ پزشک مناسب بود؟ (0)(0)
بازدید : 634 مرتبه
پـرسـش جــدیــد
متخصص روانپزشک (اعصاب و روان) در تهران

تخصص های پربازدید

دکتر گوارش در تهران
متخصص زنان و زایمان
متخصص ارتوپد
متخصص پوست، مو و زیبایی

سوالات مشابه